Yılanlar Ne Yer? Nasıl Beslenirler?

Yılanlar birçok kişinin merak ettiği hayvanlardır. Bu yüzden, yılanlar ne yer sorusu en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Tahmin edilen gibi sürekli olarak yemek aramazlar. Bazı yılanlar sadece sıçan ve fareleri yerken, diğer çeşitli hayvanları yiyen yılan çeşitleri de vardır.

Yılanlar için herhangi bir yemek programı bulunmaktadır. Birçok yılan türü farklı şeyler yer. Bu durum, insanın aklına yılan nasıl beslenir sorusunu getirmektedir. Bazı yılan türlerinin özel beslenme ihtiyaçları bulunmaktadır.

 Yılanlar Ne Yer?

Bir yılanın çok çeşitli yemeği olabileceğinden, evcil yılan almadan önce biraz araştırma yapılması mantıklı olacaktır. Yılanın donmuş ve insanca öldürülmüş av ile beslenmesi gerekmektedir. Donmuş av, bakterileri ölüdür ve kemirgenler için besleyici yiyeceklerdir. Daha sonra bu donmuş av çözülmeli ve yılan için ısıtılmalıdır.

Evcil yılanların donmuş yiyecekler ile beslenmesi için birkaç neden bulunmaktadır. Bazı kişiler, yılanların canlı av ile beslenmesini acımasızca düşünür. Ancak, bazı yılanlar önceden öldürülmüş olan yiyecekleri yemezler. Bu yüzden eve getirmeden önce yılan çeşitlerinin nasıl beslendiği oldukça önemlidir.

Canlı av bazen yılana karşı savaşır ve bu ona zarar verebilmektedir. Yılan onu öldürmeye çalışırken, yılanı ısırabilmektedir. Yılan, genelde bu yarışı kazanır, ancak yaralanabilir. Bunun için tıbbi bir bakım gerekebilmektedir.

 Yılanlar Ne Yer?

Yılan Nasıl Beslenir?

Yılanlar, etobur hayvanlardır. Etobur olmalarından dolayı, birçok kişinin aklına yılan nasıl beslenir sorusu gelmektedir. Yiyeceklerini çiğneyebilmek için doğru dişleri bulunmaz, bu yüzden avlarını birer bütün olarak yerler. Çeneleri, avlarını bütün olarak yutmak için ağızlarının kendi vücudundan daha geniş açılmasına izin verecek şekildedir.

Yılanlar Ne Sıklıkta Yer?

Yılanlar çok sık yemek yiyen canlılar değillerdir. Genelde haftada bir veya iki haftada bir yemek yerler, ancak bu bazı yılanlar için daha uzun sürebilmektedir. Daha genç ve küçük bir yapıya sahip olan yılanlar, haftada iki kez yemek yiyebilmektedir. Daha yaşlı ve büyük yılanlar ise bir sefer yemek yer ve haftalarca aç durabilmektedir. Yılanlar, aktif hale geldiklerinde ve yuvalarından çıkmak istediklerinde bu onların aç olduğu anlamına gelmektedir.

Yazar
Oktay Bozacı

Yorum yapın