Çok Tercih Edilen 5 Evcil Yılan Cinsi

Tevfik

Yönetici
Renkleri harika duruyor, beslemeyi çok isterdim ama evdekilerin tepkilerinden dolayı maalesef böyle bir imkanım yok onlara da saygı duymam gerekiyor :)

socrabbit

Moderatör
Renkleri harika duruyor, beslemeyi çok isterdim ama evdekilerin tepkilerinden dolayı maalesef böyle bir imkanım yok onlara da saygı duymam gerekiyor :)
Beslemek biraz yürek ister sanırım. Yılanlar genellikle canlı fare ve yeni doğmuş fare yavruları (pinky) ile beslenir. Bir canlıya kendini kurtarma şansı tanımadan onun ölüme göndermek, yeni doğmuş minik bir bebeğe yaşama şansı tanımadan onu ölüme terk etmek her insanın yapacağı bir iş değil.

Tevfik

Yönetici
@socrabbit, doğru söylüyorsun. İşte insanoğluyuz ben dahil herkes bir anlık egosuna yenik düşüyor maalesef.

Mustafa

Kullanıcı
Valla hayvanları severim de yılanlar bi soğuk kanlı geliyor evde besleme taraftarı olamıyorum çok nedense :)

Begüm

Kullanıcı
@Mustafa, aslında ben de tam tersi yılanlara bayılıyorum, tabii sade bir renkte olanlar açıkçası pek fazla dikkatimi çekmiyor. Ama @socrabbit paylaştığı gibi rengarenk yılanlara ayrıca bayılıyorum.

Sultanım

Kullanıcı
Yılan benim hep hoşuma gitti. Çok asil bir hayvan bence🐍🐍.
Ve ayrıca renklerinden çok sürünerek, bir insanoğlundan daha kolay bir şekilde çölde kumları yara yara ilerlemesi, ağaçlara çok kolay bir şekilde tırmanması ve hatta suda o zarif ilerleyiş beni etkiliyor.
Böyle bir canlıyı beslemek çok hoşma giderdi :)

cigdemcnkc

Kullanıcı
Bu yılan cinslerine hayran kaldım diyebilirim çok güzeller 😍 fakat ne kadar sevsemde ben biraz sıcak kanlı hayvanlar tercih ediyorum sanırım 😬 yani kucağıma alıyım oynayım seviyim vs.. Bi düşündüm de yılan beslediğimi nasıl eğitilir ki? Tuvalet ihtiyacı vardır herhalde yılanların nasıl? Ya da bir kediyi seslerinden kuyruğundan bi şekilde anlıyoruz yılanı nasıl anlarız kafamda deli sorular 😂