Beta Balığımın Cinsiyeti Nedir ? Birde Balık Bana Çok Zayıf Geldi Sizcede Öylemi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Mert_064

Hayvansever
Balik Dostu
img_20230704_173938-jpg.5482
IMG_20230704_173827.jpg
IMG_20230704_173928.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20230704_173938.jpg
    IMG_20230704_173938.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 35
Çözüm
Tamam birde pul dökülmesine nasıl bir çare bulabilirim balığın vücudunun üstünde hiç pul kalmamis
Onun bir çok sebebi olabilir ama çok büyük ihtimalle stres kaynaklı, bu kadar küçük yaşam alanı Betta'ları çok strese sokuyor, bu da bağışıklık sistemini çökertiyor. Bundan sonra stres kaynaklı da, bakteriyel veya fungal enfeksiyon sebebiyle de pullar dökülebiliyor. Yeni akvaryuma geçirirken suyun sıcaklık, pH ve amonya değerlerine dikkat edip geçirmek lazım ki kaliteli su olsun. Eğer parazit veya enfeksiyon varsa akvaryum tuzu kullanmak yararlı olabilir.

Bu arada betta bakımıyla ilgili bu başlığı okumakta fayda var:

kibble

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Hocam cinsiyetini anlamıyorum ama hayvan bu kapta yaşamıyor değil mi? Balık biraz hasta gibi duruyor, ya da en azından tam sağlığında değil, renklerinin daha parlak olması gerek diye biliyorum.

Mert_064

Hayvansever
Balik Dostu
Hocam cinsiyetini anlamıyorum ama hayvan bu kapta yaşamıyor değil mi?
Bunda yasiyor neden ?
Hocam cinsiyetini anlamıyorum ama hayvan bu kapta yaşamıyor değil mi? Balık biraz hasta gibi duruyor, ya da en azından tam sağlığında değil, renklerinin daha parlak olması gerek diye biliyorum.
Bilmiyorum bugün aldım pul dokulmeside var ama hasta gibi durmuyor çok enerjik

kibble

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bunda yasiyor neden ?

Bilmiyorum bugün aldım pul dokulmeside var ama hasta gibi durmuyor çok enerjik
Betta balıklarının sağlıklı olabilmesi için en az 10-15 litrelik, ideal olarak 30 litrelik bir akvaryuma ihtiyacı var (tek balık için).

Ayrıca akvaryumun sıcaklığının 27-28° arasında olması lazım, sürekli filtrelenmesi lazım, balığın saklanabileceği bir yeri olması lazım.

Akvaryumun suyunun %30'u her 3-5 günde bir değiştirilmeli.

Mümkün mertebe akvaryumdaki tek balık olmalı.

Mert_064

Hayvansever
Balik Dostu
Betta balıklarının sağlıklı olabilmesi için en az 10-15 litrelik, ideal olarak 30 litrelik bir akvaryuma ihtiyacı var (tek balık için).

Ayrıca akvaryumun sıcaklığının 27-28° arasında olması lazım, sürekli filtrelenmesi lazım, balığın saklanabileceği bir yeri olması lazım.

Akvaryumun suyunun %30'u her 3-5 günde bir değiştirilmeli.

Mümkün mertebe akvaryumdaki tek balık olmalı.
Tmm knkm dediklerinin hepsini yapmaya çalışacagim

kibble

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tank değiştirdikten sonra biraz bekle, yeni yerine alışsın ve biraz toparlasın. Günde iki kere yem ver. Bir süre sonra hala toparlamazsa hasta olabilir.

kibble

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tamam birde pul dökülmesine nasıl bir çare bulabilirim balığın vücudunun üstünde hiç pul kalmamis
Onun bir çok sebebi olabilir ama çok büyük ihtimalle stres kaynaklı, bu kadar küçük yaşam alanı Betta'ları çok strese sokuyor, bu da bağışıklık sistemini çökertiyor. Bundan sonra stres kaynaklı da, bakteriyel veya fungal enfeksiyon sebebiyle de pullar dökülebiliyor. Yeni akvaryuma geçirirken suyun sıcaklık, pH ve amonya değerlerine dikkat edip geçirmek lazım ki kaliteli su olsun. Eğer parazit veya enfeksiyon varsa akvaryum tuzu kullanmak yararlı olabilir.

Bu arada betta bakımıyla ilgili bu başlığı okumakta fayda var:

Son düzenleme:
Çözüm

Aquafilozof

Hayvansever
Balik Dostu
@kibble arkadaşımın dediğine katılıyorum, ek olarak şunu söyleyeyim balığı akvaryuma aldığınız zaman 3 5 gün onu yalnız kalacağı sessiz sakin bir yere koyun, biraz kafasını dinlesin yerine alışsın. Arada yanına gidip kontrol edin, yem yemesse 2 gün yem vermeyin, sonra zaten iyileştiğini göreceksiniz. Saygılar...