Çok Tercih Edilen 5 Evcil Yılan Cinsi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
1. BURMESE PHYTON

burmese phyton.jpg

2. BALL PHYTON

ball phyton.jpg

3. ALBİNO CORN SNAKE

albino corn snake.jpg

4. GREEN SNAKE

green snake.jpg

5. MİLK SNAKE

süt yılanı.jpg

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Renkleri harika duruyor, beslemeyi çok isterdim ama evdekilerin tepkilerinden dolayı maalesef böyle bir imkanım yok onlara da saygı duymam gerekiyor :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Renkleri harika duruyor, beslemeyi çok isterdim ama evdekilerin tepkilerinden dolayı maalesef böyle bir imkanım yok onlara da saygı duymam gerekiyor :)
Beslemek biraz yürek ister sanırım. Yılanlar genellikle canlı fare ve yeni doğmuş fare yavruları (pinky) ile beslenir. Bir canlıya kendini kurtarma şansı tanımadan onun ölüme göndermek, yeni doğmuş minik bir bebeğe yaşama şansı tanımadan onu ölüme terk etmek her insanın yapacağı bir iş değil.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@socrabbit, doğru söylüyorsun. İşte insanoğluyuz ben dahil herkes bir anlık egosuna yenik düşüyor maalesef.

Mustafa

Hayvansever
Kedi Dostu
Valla hayvanları severim de yılanlar bi soğuk kanlı geliyor evde besleme taraftarı olamıyorum çok nedense :)

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@Mustafa, aslında ben de tam tersi yılanlara bayılıyorum, tabii sade bir renkte olanlar açıkçası pek fazla dikkatimi çekmiyor. Ama @socrabbit paylaştığı gibi rengarenk yılanlara ayrıca bayılıyorum.

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Yılan benim hep hoşuma gitti. Çok asil bir hayvan bence🐍🐍.
Ve ayrıca renklerinden çok sürünerek, bir insanoğlundan daha kolay bir şekilde çölde kumları yara yara ilerlemesi, ağaçlara çok kolay bir şekilde tırmanması ve hatta suda o zarif ilerleyiş beni etkiliyor.
Böyle bir canlıyı beslemek çok hoşma giderdi :)

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu yılan cinslerine hayran kaldım diyebilirim çok güzeller 😍 fakat ne kadar sevsemde ben biraz sıcak kanlı hayvanlar tercih ediyorum sanırım 😬 yani kucağıma alıyım oynayım seviyim vs.. Bi düşündüm de yılan beslediğimi nasıl eğitilir ki? Tuvalet ihtiyacı vardır herhalde yılanların nasıl? Ya da bir kediyi seslerinden kuyruğundan bi şekilde anlıyoruz yılanı nasıl anlarız kafamda deli sorular 😂

serhates

Hayvansever
Kedi Dostu
yılan candır. tatile vs gittiğinizde ister 1 hafta, ister 3 ay gidin. gözünüz arkada kalmaz. tüy,ses,gezdirme gibi sorunları da yok ayrıca. besleme olayına gelince türüne göre yem seçiyorlar, o konuda besleyen yılandan daha soğukkanlı olmalı

serhates

Hayvansever
Kedi Dostu
Yılan besliceklere,daha önce beslememişlere tavsiyem fotodakileri sıralıcak olursam
1. Corn snake
2. Ball python
3. Milk veya king snake
4. Burmese python
5. Gtp, green tree python

serhates

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu yılan cinslerine hayran kaldım diyebilirim çok güzeller 😍 fakat ne kadar sevsemde ben biraz sıcak kanlı hayvanlar tercih ediyorum sanırım 😬 yani kucağıma alıyım oynayım seviyim vs.. Bi düşündüm de yılan beslediğimi nasıl eğitilir ki? Tuvalet ihtiyacı vardır herhalde yılanların nasıl? Ya da bir kediyi seslerinden kuyruğundan bi şekilde anlıyoruz yılanı nasıl anlarız kafamda deli sorular 😂
Morph ve genlerine göre ayrım yapılıyor. Yem yedikten yaklaşık 3 hafta sonra(ortam ısısına bağlı) dışkılıyor. 12 sene besledim ama eğitim diye bişey maalesef yok.