Kuşum Çok Fazla Yem Kusuyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Berat_

Hayvansever
Kus Dostu
Merhaba kuşum hep suluğuna oyuncaklarına vs... Yem kusar ama bugün ayrı bir boyutta hem çok yem kustu hem hiç konuşmuyor denebilir bu durumu nasıl çözebilirm sağlıksız bir durum mu?
(Kafesi daha dün öğlen temizledim ona rağmen böyle)
IMG_20231107_180104.jpg

Yemi vs değiştirmedim uzun zamandır verselalega yemi kullanıyorum

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Çok aşırı yapıyorsa kursak mantarı olabilir. Yemi sindiremiyor olabilir. Kur yapıyor olabilir. Sindirim problemlerinden kaynaklanıyor olabilir.

Kusmanın çok sebebi var.

Sindirim problemi olma ihtimaline karşı mineral blok alabilirsiniz. Kuş sindirim kumu olarak geçer.

Berat_

Hayvansever
Kus Dostu
Çok aşırı yapıyorsa kursak mantarı olabilir. Yemi sindiremiyor olabilir. Kur yapıyor olabilir. Sindirim problemlerinden kaynaklanıyor olabilir.

Kusmanın çok sebebi var.

Sindirim problemi olma ihtimaline karşı mineral blok alabilirsiniz. Kuş sindirim kumu olarak geçer.
Benim tahminim kur yaptığı yönünde çünkü çok tuhaf ötme tarzı sesler çıkarıyor kusarken bu durumu durdurma yada daha sakinleştirme imkanım var mı çünkü yanına eş alırsam 2 kuşa birden bakamam

Kusmanın çok sebebi var.

Kuş sindirim kumunu temin edeceğim ama bunu hep kafeste bulundurayım mı yoksa vitamin verir gibi belli zamanlar mı koyayım hiç kullanmadım daha önce

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Kafeste dursun o ihtiyacı oldukça yer. Kuşunuzun ceresinin gözüktüğü bir fotoğraf atabilir misiniz? Kızgınlık durumunu tespit edebiliriz.

Berat_

Hayvansever
Kus Dostu
Kafeste dursun o ihtiyacı oldukça yer. Kuşunuzun ceresinin gözüktüğü bir fotoğraf atabilir misiniz? Kızgınlık durumunu tespit edebiliriz.
IMG_20231107_230354.jpg

Ek olarak sadece suluğunun olduğu köşeye kusuyor tüm yemi

• Beğen
Tepkiler: BZC