Kedim Çok Yavaş Hareket Ediyor.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar Kırşehir'de yaşıyorum. 4 yaşında bir kedim var cinsi british longhair, kendisi kısır. İnanılmaz hareketli yerinde durmayan cana yakın bir kedidir kendisi. İki gün önce sahura kalktığımızda kedimizin sabit durduğunu asla hareket etmediğin farkettik. Normalde kucağa gelmede falan sıkıntı yaşayan bir kedi değil. Noldu yakışıklı diye yanına yaklaştığımızda bile inanılmaz bir sert tepki verdi. Dokunduğumuzda inanılmaz canı yanıyormuş gibi tepki veriyor, hatta dokunmadan bile canı acıyormuş tepkisi veriyor. Acayip ama acayip yavaş hareket ediyor ve normalde çocuk oyuncağı gibi hopladığı yerlere hoplayamıyor. Sabahında veterinere gittik. Kan değerleri normal çıktı. Böbreğe biokimya yapıldı değerler normal çıktı. 2 kere film çekildi kemikler normal gözüküyor ve sadece midesinde gaz var ve karnı biraz dolu. Antihairball mamaya başlandı ama 3 gündür değişen birşey yok. Kırşehirde hiçbir veterinerde MR yok MR çekilemedi. Ne olduğunu anlamadık.

Ne kadar yavaş hareket ettiğini görebilirsiniz. Çok acayip davranıyor.
2 şeyden şüpheleniyoruz, biri korkmuş olması gece 12de yatıyoruz ve 4de uyandığımızda hayvan böyle. Neyden korktuğuna dahil hiçbir bilgimiz yok. İkincisi bir yerden düşmüş olması ama düşeceği yerlere baktığımızda her hangi düşme bulgusuna rastlamadık ortalığı dağıtmamış ama yine düşmüş olabilir ama. Ne olabilir bu duruma benzer birşey yaşamış varsa yada veteriner bize yardım edebilir mi?

t1.jpg
t2.jpg

Son düzenleme:

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
valla bilemedim neden; stres kaynaklı gibi geldi bana

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Görme ve denge bozukluğu olabilir mi diye düşünüyorum. Baş dönmesi varmış gibi çok yavaş hareket ediyor.