Çok Tercih Edilen Kedi Mamaları ve İçerikleri

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
FELICIA SOMONLU KISIRLAŞTIRILMIŞ YETİŞKİN KEDİ MAMASI
İçerisinde yalnızca hidrolize edilmiş et bulunuyor. İçeriğinde daha az kimyasal olsa daha tercih edilebilir bir mama olurmuş.
391

HILLS OPTIMAL CARE TON BALIKLI YETİŞKİN KEDİ MAMASI
İçeriğindeki yüksek et miktarı markayı tercih edilebilir gibi gösterse de tuz ve glutenli mısır içermesi sebebiyle sürekli kullanımda böbreklerde soruna yol açabilir.
392

SPECTRUM DELICATE YEMEK SEÇEN YETİŞKİN KEDİ MAMASI
İçeriğinde et dışında birçok besin bulunduğundan tercihler arasında olmamalıdır.
393

ROYAL CANIN INDOOR YETİŞKİN KEDİ MAMASI
Fiyat ve içerik uyumu değerlendirildiğinde abartıldığı kadar kaliteli bir mama olmadığını söyleyebiliriz. İçeriğinde yüksek et ve az kimyasal bulunan daha kaliteli ve kediniz için uzun vadede olumlu sonuçlar yaratacak mamalar bulunabilir.
394

REFLEX PLUS SOMONLU YETİŞKİN KEDİ MAMASI
Yalnızca besleme maması olarak tercih edlebilecek bir mamadır. Düzenli olarak bu mamayla beslenen bir kedinin ömrü normal bir kediden çok daha kısa olacaktır.
395

ORIJEN SIX BALIKLI YETİŞKİN KEDİ MAMASI
Tercih edilebilecek en kaliteli ve doğal mamalardan biridir.

396

INSTINCT YÜKSEK ETLİ SOMONLU YETİŞKİN KEDİ MAMASI
İçeriğindeki yüksek et ve doğal içerik sebebiyle tercih edilebilir bir mamadır.
397

N&D DÜŞÜK TAHILLI YABAN MERSİNLİ KUZU ETLİ YETİŞKİN KEDİ MAMASI
İçeriğindeki az tahıl miktarı ve genel olarak bakıldığında doğal içeriği fazlaca bulunan besinlerden dolayı tercih edilebilecek bir mamadır.
398

MITO YETİŞKİN KEDİ MAMASI
İçeriği klasik bir besleme mamasından farksızdır. Yalnızca toplu mamalarda uygun fiyatlı olması sebebiyle tercih edilebilir. Uzun vadede kedilerde büyük hasara yol açabilir.
399

NATURE'S PROTECTION HASSAS SİNDİRİM İÇİN HİNDİLİ KEDİ MAMASI
İçeriğinde bulunan et miktarıyla diğer besleme mamalarına göre çok daha kaliteli bir mamadır. Besleme maması olarak kullanabilir ancak bir ev kedisinin bu mamayla beslenmesi tüy dökümünün artmasına vs. sebebiyet verebilir. Orta kalite bir mama olarak gösterilebilir.

400

Şeyma oğuz

Hayvansever
Uzun zaman Golosi kısırlaştırılmış kullandım çok memnundum. Tüy dökülmesini falan kesti hep. Lakin ara ara piyasadan kaybolması nedeniyle kısa zaman önce Felicia ya geçtim. Ondan da gayet memnunum şu an

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Uzun zaman Golosi kısırlaştırılmış kullandım çok memnundum. Tüy dökülmesini falan kesti hep. Lakin ara ara piyasadan kaybolması nedeniyle kısa zaman önce Felicia ya geçtim. Ondan da gayet memnunum şu an
Felicia içerik fiyat oranını tutturmuş bir marka olsa da içeriğinde et yok et proteini var. İçeriğinde et bulunmayan bir canlıya da böyle bir mama vermenin anlamı yok. Besleme maması olarak kullanılmasına bir şey diyemem ancak ev kedilerinin daha kaliteli mamalar yemeleri gerektiğini düşünüyorum.

Son düzenleme:

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
FELICIA SOMONLU KISIRLAŞTIRILMIŞ YETİŞKİN KEDİ MAMASI
İçerisinde yalnızca hidrolize edilmiş et bulunuyor. İçeriğinde daha az kimyasal olsa daha tercih edilebilir bir mama olurmuş.
Ekli dosyayı görüntüle 391
HILLS OPTIMAL CARE TON BALIKLI YETİŞKİN KEDİ MAMASI
İçeriğindeki yüksek et miktarı markayı tercih edilebilir gibi gösterse de tuz ve glutenli mısır içermesi sebebiyle sürekli kullanımda böbreklerde soruna yol açabilir.
Ekli dosyayı görüntüle 392

SPECTRUM DELICATE YEMEK SEÇEN YETİŞKİN KEDİ MAMASI
İçeriğinde et dışında birçok besin bulunduğundan tercihler arasında olmamalıdır.
Ekli dosyayı görüntüle 393

ROYAL CANIN INDOOR YETİŞKİN KEDİ MAMASI
Fiyat ve içerik uyumu değerlendirildiğinde abartıldığı kadar kaliteli bir mama olmadığını söyleyebiliriz. İçeriğinde yüksek et ve az kimyasal bulunan daha kaliteli ve kediniz için uzun vadede olumlu sonuçlar yaratacak mamalar bulunabilir.
Ekli dosyayı görüntüle 394
REFLEX PLUS SOMONLU YETİŞKİN KEDİ MAMASI
Yalnızca besleme maması olarak tercih edlebilecek bir mamadır. Düzenli olarak bu mamayla beslenen bir kedinin ömrü normal bir kediden çok daha kısa olacaktır. Ekli dosyayı görüntüle 395

ORIJEN SIX BALIKLI YETİŞKİN KEDİ MAMASI
Tercih edilebilecek en kaliteli ve doğal mamalardan biridir.

Ekli dosyayı görüntüle 396

INSTINCT YÜKSEK ETLİ SOMONLU YETİŞKİN KEDİ MAMASI
İçeriğindeki yüksek et ve doğal içerik sebebiyle tercih edilebilir bir mamadır.
Ekli dosyayı görüntüle 397
N&D DÜŞÜK TAHILLI YABAN MERSİNLİ KUZU ETLİ YETİŞKİN KEDİ MAMASI
İçeriğindeki az tahıl miktarı ve genel olarak bakıldığında doğal içeriği fazlaca bulunan besinlerden dolayı tercih edilebilecek bir mamadır.
Ekli dosyayı görüntüle 398
MITO YETİŞKİN KEDİ MAMASI
İçeriği klasik bir besleme mamasından farksızdır. Yalnızca toplu mamalarda uygun fiyatlı olması sebebiyle tercih edilebilir. Uzun vadede kedilerde büyük hasara yol açabilir.
Ekli dosyayı görüntüle 399

NATURE'S PROTECTION HASSAS SİNDİRİM İÇİN HİNDİLİ KEDİ MAMASI
İçeriğinde bulunan et miktarıyla diğer besleme mamalarına göre çok daha kaliteli bir mamadır. Besleme maması olarak kullanabilir ancak bir ev kedisinin bu mamayla beslenmesi tüy dökümünün artmasına vs. sebebiyet verebilir. Orta kalite bir mama olarak gösterilebilir.

Ekli dosyayı görüntüle 400

Yazılarınızı okudum şahane olmus. Benim de bir sorum var. Kızım 10 aylık kısır tekir. Nd tavuklu narlı bizim kıza da dokundu. Daha sonra proplan somonlu aldık ama içeriğine bakınca bana çok zayıf geldi. Şimdi acana veya nd balkabakli bildircinliga geçmeyi düşünüyorum. Ama acana da kısır kediler için değil. Çok arada kaldım :(

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yazılarınızı okudum şahane olmus. Benim de bir sorum var. Kızım 10 aylık kısır tekir. Nd tavuklu narlı bizim kıza da dokundu. Daha sonra proplan somonlu aldık ama içeriğine bakınca bana çok zayıf geldi. Şimdi acana veya nd balkabakli bildircinliga geçmeyi düşünüyorum. Ama acana da kısır kediler için değil. Çok arada kaldım :(
Merhaba sorunuzu ayrı bir başlık altında detaylı bir şekilde yorumladım :)

Jojubu

Hayvansever
Kedi Dostu
Bence her kedinin bunyesi farkli oldugundan , kediye uygun mama secilmeli. En basit ornegi 9 yasinda bir kedi simdiye kadar hep wiskas gbi market mamalariyla beslendi. Ve her ay yapilan kontrollerde ne bir bobrek problemi ne de cigerlerde sıkıntı cikiyor. Hangi mamanin iyi oldugunu da aslinda biraz bizler gozlemlemeliyiz.. aa bu pahali mama diyip kediyr dayatilan mama farkli sekilde tepkimeler verebiliyor

Sevdaozt

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedimin kilo almaya ihtiyacı var hangi mama tavsiye edersiniz

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kedimin kilo almaya ihtiyacı var hangi mama tavsiye edersiniz
Mama değiştirmek yerine ek gıdalarla beraber verdiğiniz mamayı desteklerseniz kilo alması daha kolay olacaktır. Vaktiniz varsa kendiniz yapın derim ancak yaş mamalarla da destekleyebilirsiniz.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bence her kedinin bunyesi farkli oldugundan , kediye uygun mama secilmeli. En basit ornegi 9 yasinda bir kedi simdiye kadar hep wiskas gbi market mamalariyla beslendi. Ve her ay yapilan kontrollerde ne bir bobrek problemi ne de cigerlerde sıkıntı cikiyor. Hangi mamanin iyi oldugunu da aslinda biraz bizler gozlemlemeliyiz.. aa bu pahali mama diyip kediyr dayatilan mama farkli sekilde tepkimeler verebiliyor
Kedi hayatı boyunca aynı kalitede protein ve vitamin aldığından vücudu o proteinleri sindirmeye alışır ve farklı yapıda bir proteinle karşılaştığında -veya daha yüksek bir oranda bir mama yediğinde- vücudu normal olarak olağan dışı tepki verecektir. Bu tarz örnekler üzerinden gidecek olursak hayatı boyunca salam ve sosisle beslenmiş, makarnayla kalitesiz mamalarla beslenmiş ama gayet sağlıklı oldukça fazla hayvan göstermek mümkündür.