Güncel Kedi Maması Önerisi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
sürekli 1/3 koymak ile hep dolu olması arasında fark yok :D

bende bi gram ölçün, ona göre 4.5 kilo oldugunu varsayarsak 60 gr mamayı bölerek verin :D

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, kabı sürekli dolu olmasin, iyice şişko yapican hayvani 😀
Ya bilmiyorum ki eskisi gibi yemeyince. Ahh kısırlaştırmadan önce ne güzeldi be koyardım 1 gün giderdi o mama :D
Bugün farkettim hafif ishal var. Dışkısının büyük bir kısmı normal çıktı ama birazı sıvıydı. Rengi kahverengi koku ise az dı yani kum kabını temizlerken yaptı çok ağır bir kokusu yoktu.
Birde böyle bir şey var hep kum kabını temizlerken gelip tuvaletini yapıyor neden acaba ?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, sen varken tuvaletini yapması sana artık güveniyorum çekinmiyorum demek 😀 ishal de mama değişimden kaynaklıdır. Hızlı geçiş yaptın ya, düzelir 2 3 güne. Yaş mamayı fazla verme ama.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, sen varken tuvaletini yapması sana artık güveniyorum çekinmiyorum demek 😀 ishal de mama değişimden kaynaklıdır. Hızlı geçiş yaptın ya, düzelir 2 3 güne. Yaş mamayı fazla verme ama.
arada çekinseler keşke.
2si aynı anda kabinlere girip yüzüme bakıp löp löp yapıyorlar :D

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Anahahah ya bir de yüzüme baka baka yapıyor terbiyesiz hiç mi utanman olmaz bee

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Brit Care'i 7 gün olmuş kullanalı.

-Tam emin olmamakla beraber tüy dökülmesi azaldı daha taramadım ama N&D kuzulu kullanırken kucağıma aldığım da üstüm sarı kıllarla dolu olurdu özellikle siyah giydiğim de sarıya dönerdi şimdi tüy toplayıcı kullanmıyorum ve tek tük oluyor. Şimdi düşününce tüy dökülmesi neredeyse yok desem yeridir.

-En çok sevindiğim şey dışkısının biçimli olması oldu uzun süredir böyle değildi. İshali geçti.

-Dışkı kokusu normal kokusu değişti ama bildiğiniz kaka kokuyor yani ağır bir kokusu yok N&D kullanırken de fena değildi.

-Yemesi N&D'ye göre azalma var ama sevmemesinden değil, N&D'de anormal bir şekilde yiyordu gereğinden fazla yiyordu. 2 kilogram şuan 1 ay gider gibi. N&D'de 15 günde 1.5 kilogramı bitirmişti üstelik ben azaltmaya çalışmama rağmen.

Boşuna bugüne kadar kedime eziyet etmişim. Bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama sanki hareketleri daha canlandı. N&D ishal yapıyormuş heralde yiyip yatıyordu çoğunlukla odamda fakat şuan odama sadece uyuduğun da uğruyor sürekli balkonda girişte geziyor.

Not: Narlı ve tavuklu mamada böyle bir şey yoktu ben kedimi sahiplendiğimden beri N&D kullanıyorum fakat kısırlaştırdıktan sonra kuzulu mamaya geçtiğim de ishal ve aşırı yeme sorunları başladı.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, muhtemelen yeni çıkan ürünlerin ki kuzu etli ve balıklı kısır yeni çıktı, içeriklerini tutturamadılar. Bıldırcınli da iyiydi. Ama nd gerçekten tüy döküyor. Belki briti ben de denerim acana ve orijenden sonra yer mi bilmiyorum gerçi ama 😀

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, muhtemelen yeni çıkan ürünlerin ki kuzu etli ve balıklı kısır yeni çıktı, içeriklerini tutturamadılar. Bıldırcınli da iyiydi. Ama nd gerçekten tüy döküyor. Belki briti ben de denerim acana ve orijenden sonra yer mi bilmiyorum gerçi ama 😀
Benim ki mama seçmediğinden seveceğinden emindim. Evet tüy dökmesi baya azaldı.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu mamaya devam edim mi sizce

N&D Tahılsız Tavuklu ve Narlı Yavru Kedi Maması az kaldı maması kediminde​

Ben bu mamayı kısırlaştırmadan önce kullanmıştım bir sorun yaşamamıştım tüy dökmesi haricinde. Eğer sizin kedinizde problem olmuyorsa ishal vb. kullanabilirsiniz çok kaliteli mama zaten.

mdiler27

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben bu mamayı kısırlaştırmadan önce kullanmıştım bir sorun yaşamamıştım tüy dökmesi haricinde. Eğer sizin kedinizde problem olmuyorsa ishal vb. kullanabilirsiniz çok kaliteli mama zaten.
bunda bir sıkıntı yok tüy dökmede yok ama daha kaliteli fp açısından varsa daha iyi olabilir tabi

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
bunda bir sıkıntı yok tüy dökmede yok ama daha kaliteli fp açısından varsa daha iyi olabilir tabi
Daha kalitelisi Acana veya Orijen olabilir ama çok pahalı oluyor N&D'ye göre fiyatları açısından çok fark yoksa alın yoksa N&D'ye devam edin.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@mdiler27, nd içerik değiştirdiğinden beri eskisi gibi kaliteli değil ne yazık ki. Fp olmaktan da çıktı. Brit care alabilirsiniz. Butceniz uygunsa acana ya da orijen de onerebilirim.