Güncel Kedi Maması Önerisi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben Gülce hanımında önerdiği True Instınct mamayı alacağım somonlu olanını. Bütün yorumlarına baktım çok seçici kediler bile yiyormuş protein oranı Brit Care'dan iyi. Yağ oranı N&D'den bir tık fazla ama zaten yağın düşük olması iyi değil diye biliyorum. 1.25 kilogramı 120 TL civarında satılıyor N&D ile aynı fiyat skalasında. Aldığımda yorumlarımı yazarım. İçeriğide pek bilinmemesine rağmen çoğu mamadan iyi diyorlar.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ben Gülce hanımında önerdiği True Instınct mamayı alacağım somonlu olanını. Bütün yorumlarına baktım çok seçici kediler bile yiyormuş protein oranı Brit Care'dan iyi. Yağ oranı N&D'den bir tık fazla ama zaten yağın düşük olması iyi değil diye biliyorum. 1.25 kilogramı 120 TL civarında satılıyor N&D ile aynı fiyat skalasında. Aldığımda yorumlarımı yazarım. İçeriğide pek bilinmemesine rağmen çoğu mamadan iyi diyorlar.
True Instınct'in neredeyse tüm yorumları olumlu ve içeriğinin oldukça iyi olduğunu düşünüyorum, umarım sizin kediniz de severek yer. Yorumlarınızı bekliyorum. :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
7 kilosu 460 tl , pahalı :D %20 civarı tahilli olan bir mamaya bence o kadar para fazla.

Aynı bütçeye tahilsizlar var.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
7 kilosu 460 tl , pahalı :D %20 civarı tahilli olan bir mamaya bence o kadar para fazla.

Aynı bütçeye tahilsizlar var.
N&D'nin 1.5 kilogramı 150 TL civarlarında. Aynı şekilde şuan kullandığım mamanın 5 kilogramı da 424 TL. N&D'ye göre ucuz. Brit Care'den pahalı fakat en azından içim rahat eder. Cidden bir tane olumsuz yorumla karşılaşmadım içeriğide çok iyi. Ve en önemlisi tavuklu değil. Balıklı seviyor muydu hatırlamıyorum hiç balıklı mama yedirmedim umarım sever.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Valla geçici olarak 1 aylık profine aldım, umarım o 1 ay içinde fitmin gelir de rahat ederim

Yorumları iyi, güzel mama. Ama tahilli kategorisinde en pahalı mama olabilir kendisi.

7 kilosu 450 lira , nd tahilsiz 10 kilosu 540 lira

Gerçi nde güvenmiyorum

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben açıkçası true nin içeriğini çok beğenmedim. Tahıl miktarı Arndiol un dediği gibi fazla ve gerçek et miktarı %20lerde. Pek hoşlanmadım açıkçası.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Somon ve tavuk etini kurutulmuş protein taze
vs olduğunu belirtmemisler ve saxece arpa ve bezelye %15 tahıl yapıyor
Yulaf, pirinç,elma, brokoli vs. Bunların oranları yok. Tahminime göre tahıl oranı %25 üstü ve gerçek et oranı %15 altı.
Kötü bir mama değil ama7 kilosu 460 tl e kat kat iyi mamalar var, bunun ederi en fazla 350 tl olur. :)

• Somon %16
  • Mısır Proteini
  • Tavuk Eti %15
  • Kurutulmuş Bezelye %8
  • Yulaf
  • Tam Arpa %7
  • Esmer Pirinç
  • Protein Hidrolizat %3,5
  • Bezelye Lifleri
  • Pancar Posası
  • Hayvansal Yağlar %2 (Doğal Tokoferoller İle Korunmuş)
  • Mineraller
  • Balık Yağı %0,5
  • Keten Tohumu
  • Kurutulmuş Elma
  • Kurutulmuş Havuç %0,35
  • Kurutulmuş Brokoli
  • Kurutulmuş Kızıl Meyveler %0,01

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
N&D'nin kuzulu yaban mersinlisini kullanıyorum zorunluluktan şuan. İştahı inanılmaz yerinde ama bu kadarı fazla artık önünü alamayacağım diye korkuyorum. 1.5 kilogram mamayı 10-12 günde bitirebilir mi bir kedi ya ? Dışkılarında da biraz biçimsizlik var ben kedimi sahiplendiğimden beri N&D kullanıyorum tabi farklı versiyonları. Eskiden kesinlikle böyle bir sorun yoktu. Bir an önce mamayı değiştirmek için Brit Care sipariş verdim beğeneceğinden şüphem yok neredeyse her mamayı yer çünkü ama umarım bu aşırı fazla yemeyi ve dışkı problemini çözerim. İnşallah tavuklu olduğundan alerji yapmaz.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
N&D'nin kuzulu yaban mersinlisini kullanıyorum zorunluluktan şuan. İştahı inanılmaz yerinde ama bu kadarı fazla artık önünü alamayacağım diye korkuyorum. 1.5 kilogram mamayı 10-12 günde bitirebilir mi bir kedi ya ? Dışkılarında da biraz biçimsizlik var ben kedimi sahiplendiğimden beri N&D kullanıyorum tabi farklı versiyonları. Eskiden kesinlikle böyle bir sorun yoktu. Bir an önce mamayı değiştirmek için Brit Care sipariş verdim beğeneceğinden şüphem yok neredeyse her mamayı yer çünkü ama umarım bu aşırı fazla yemeyi ve dışkı problemini çözerim. İnşallah tavuklu olduğundan alerji yapmaz.

Yer tabi, ked bu delidir ne yapsa yeridir :D

Kaç kilo şu an tam olarak, ona göre gramajlı koyarsin en olmadi
@yunuscelik, mama kabini boş birakmiyorsun anladığım kadarıyla? 45 50 Gr dan fazla verme günlük

Ölür kedi açlıktan yahu, ayda 3.5 kilo mama yiyorsa bir anda 1.4-1.5 e düşürmek hayvani hasta eder bence.
2 kilo civarı kedi belki de 3 üstü bir kedi kilolu değilse 60-70 gr rahat yer sıkıntı olmadsn

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Arndiol, alışır bir süre sonra. Günde 150 gram yiyor yunusun hesabına göre. Aşırı aşırı fazla. Mamaların arkasındaki skalayi cidden dikkate almak lazım.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, mama kabini boş birakmiyorsun anladığım kadarıyla? 45 50 Gr dan fazla verme günlük
Evet ama son zamanlarda öğün öğün vermeye başladım ama evet mama kabı dolu oluyordu her zaman.

Ölür kedi açlıktan yahu, ayda 3.5 kilo mama yiyorsa bir anda 1.4-1.5 e düşürmek hayvani hasta eder bence.
2 kilo civarı kedi belki de 3 üstü bir kedi kilolu değilse 60-70 gr rahat yer sıkıntı olmadsn
Valla 3.5 kilogramdı en son veterinerde ölçüldüğünde şuan rahat 4.5 kilogram vardır göz kararı söylüyorum.
@Arndiol, alışır bir süre sonra. Günde 150 gram yiyor yunusun hesabına göre. Aşırı aşırı fazla. Mamaların arkasındaki skalayi cidden dikkate almak lazım.
Kedimin kilosuna göre günde ortalama 50 gram yemesi lazım. Ben bunu 60 gram yapsam çok aç kalmaması için bu 60 gramı nasıl bölmeliyim ? Direk 60 gramı mama kabına koysam mı yoksa öğün öğün eşit olarak bölsem mi ?

Aldığım mama 2 kilogram. Bunu 1 ayda bitirse bence gayet iyi.

Son düzenleme:

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, 4.5kg ise 60gr vermen lazım. Alışana kadar eğer evdeysen günde 3 öğün var. 20 sabah 20 öğlen 20 akşam şeklinde. Böyle yapamazsan 2 öğün ver sabah akşam veya öğlen gece 30ar gram şeklinde. Mama kabı çok dolu olması iyi değil. Benim arkadaşın kedisi 9.5kg oldu. Sürekli mama mama diye bağırıyor artık.