Güncel Kedi Maması Önerisi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, 4.5kg ise 60gr vermen lazım. Alışana kadar eğer evdeysen günde 3 öğün var. 20 sabah 20 öğlen 20 akşam şeklinde. Böyle yapamazsan 2 öğün ver sabah akşam veya öğlen gece 30ar gram şeklinde. Mama kabı çok dolu olması iyi değil. Benim arkadaşın kedisi 9.5kg oldu. Sürekli mama mama diye bağırıyor artık.
Tamamdır evet evdeyim sıkıntı yok. Sabah öğle akşam 20'şer gram şekilde veririm. Mamanın arkasında ne yazıyorsa 3'e bölerim onu. Teşekkür ederim.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, nd kuzu etkinin arkasında 4.5kg kedi için önerilen miktar 42-56 Gr arası yazıyor. 49 50 Gr versen yeter.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Brit Care'a geçiş aşamasına başladım. Kızım her zaman ki gibi çok beğendi ama N&D'ye göre bir anda değil de parça parça yedi mesela %60 oranında N&D %40 oranında Brit Care koydum sabah 12'ye kadar hepsini bitirdi. Gayet de iştahlı yedi. Kusma yapmadı ve kokusuda N&D'ye göre daha iyi mamanın.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Profine ne kadar pirinç oranı yüzünden canımı sıksa da bütçe nedeniyle bugün onu vermeye başlıyorum.

Tahilsiz ürünler 550 tl üstüne çıkmış 10 kilosu, gerçekten çok fazla.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik,ishal olmasın da inşallah alıştığı sürece sıkıntı olmaz. Mamanın 1 hafta sonra falan sonucunu yazarsın :)

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik,ishal olmasın da inşallah alıştığı sürece sıkıntı olmaz. Mamanın 1 hafta sonra falan sonucunu yazarsın :)
Tamamdır umarım olmaz. Mamanın yanında Chef's Choice karışık ezme yaş maması geldi 3 tane sence nasıl ? Dün verdim sevdi ama iyi mi kötü mü bilmiyorum. Yaş mama verdikten sonra da neredeyse hiç kaka yapmamış hep idrarını yapmış sanırım bu normal.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, ben onu hiç kullanmadım. İçeriğine bak iyiyse ver. Değilse sokak hayvanlarına ver. Haftasonu havalar kotu ac kalmasınlar 🤲🏻

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Chef's Choice severim,nem oranı cok yüksek bir mama.

Besleyicilik olarak pek bir esprisi yok ancak kedinin kabız olmasına ve sıvı eksikliğine iyi geliyor.

Eğer düzenli verdiğini

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Sabah Brit Care mamayı normal bir miktarda doldurdum kase'yi ağırlık falan ölçmedim. Yedi ama hala şuan mama var biraz. Normal de N&D'de onu 1 saatte falan bitirmişti. Bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi ?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
@Gülce profine'ın kısırlaştırılmışı kokmuyor :D kitten versiyonu kokuyor. Fitminden bile daha az koku yaydı paketi açınca. ama durdukca koku yayar mı onu tek profine a geçince anlıcam :D

@yunuscelik mama değişiminde mamaya alışana kadar az yeme durumu olabilir. Ancak bu durum bundandır diyemem, cünkü her mamanın doyuruculugu farklı. Bazı mamalar doyursa bile içindeki aromalar vs. nedeniyle kedilerde yeme isteği oluşturuyor ki N&D'de yağ ile oynadıkları için muhtemel kedilere daha cekici gelmesini saglayacak birşey yaptılar diye düşünüyorum. N&D tester vardı elimde birkaç ay önceden kalan, dün birkaç tester daha geldi. Aynı mama ama kokusu rengi bile farklı.

Dediğiniz durumu tahmini 2 hafta kullanım sonrası anlarız ama kötü birşey değil. reddetmiyorsa sorun yok bence :)

Belki mama değişikliği nedeniyle gramajlı vermenize gerek bile kalmaz. Ancak belirtmek isterim kedinin maması bittiğinde "sabah için bu kadar yedi aksam veririrm" ile yaklaşırsanız akşam mama koydugunuzda "ya mama olmazsa" mantıgı ile tıka basa kendini doyuracaktır. Bu nedenle gramajlı verme işini ya düzenli yapmanız ya da hiç yapmamanız gerekiyor :)

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Gülce profine'ın kısırlaştırılmışı kokmuyor :D kitten versiyonu kokuyor. Fitminden bile daha az koku yaydı paketi açınca. ama durdukca koku yayar mı onu tek profine a geçince anlıcam :D

@yunuscelik mama değişiminde mamaya alışana kadar az yeme durumu olabilir. Ancak bu durum bundandır diyemem, cünkü her mamanın doyuruculugu farklı. Bazı mamalar doyursa bile içindeki aromalar vs. nedeniyle kedilerde yeme isteği oluşturuyor ki N&D'de yağ ile oynadıkları için muhtemel kedilere daha cekici gelmesini saglayacak birşey yaptılar diye düşünüyorum. N&D tester vardı elimde birkaç ay önceden kalan, dün birkaç tester daha geldi. Aynı mama ama kokusu rengi bile farklı.

Dediğiniz durumu tahmini 2 hafta kullanım sonrası anlarız ama kötü birşey değil. reddetmiyorsa sorun yok bence :)

Belki mama değişikliği nedeniyle gramajlı vermenize gerek bile kalmaz. Ancak belirtmek isterim kedinin maması bittiğinde "sabah için bu kadar yedi aksam veririrm" ile yaklaşırsanız akşam mama koydugunuzda "ya mama olmazsa" mantıgı ile tıka basa kendini doyuracaktır. Bu nedenle gramajlı verme işini ya düzenli yapmanız ya da hiç yapmamanız gerekiyor :)
Evet haklısınız. Umarım gramajlı vermeme gerek kalmaz şuan böyle vermeye devam edeceğim kabın 3/1'i hep dolu olucak.