Yeni Yılda Sokak Hayvanlarını Unutmayalım

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Kışın soğuğu yanı sıra 4 günlük sokağa cıkma yasagı var.

Bazılarımız besleme bölgelerine gidemeyecek, cogu hayvan ac kalacak.

En azından bu yıl başında kırmızı çorabı almayalım, onun yerine sokaktaki canlara mama verelim.

Daha önce hiç vermediyseniz bile hiç yapmamaktansa bir petshop a gidip 20 liralık mama alsanız bile en azından karınları doysun.

şimdiden herkese iyi yıllar.

xxxxxxxxxx.jpg

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Oldukça güzel ve etkili bir başlık olmuş emeğine sağlık. Dernekler bildiğim kadarıyla belge veriyorlar, izin alınabiliyor hayvan beslemeyle ilgili. Bir esnaf arkadaştan duymuştum güvercinlerimi beslemek için dernekten belge aldım diye.

O belge ile dilediği her yere gidip sokak hayvanlarını gönül rahatlığıyla besleyebilirler. Ben bilet almak yerine mama alıyorum, 100 TL tam bilet, bugün gruptan arkadaşlarım söyledi. Yuh dedim! Haddinden fazla pahalı, 100 TL 3 kg. açık kaliteli mama alınsa 10 kediye/köpeğe iki gün gider.

Düzenli olarak besleme yapan arkadaşlar böyle bir yol izleyebilirler, yakın zamanda ben de bir dernek kurmayı hedefliyorum.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben araştırdım besleme alanlarına gidip besleme ile ilgili ama ikame bölgesi olarak geciyor, sadece evin etrafı için.
Bakayım araştırayım demek ki bir çözümü var konunun, benim besleme bölgem 15 km uzakta evime :)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Arndiol, evin etrafı ama herkes evinin bölgesinde hayvanları beslemiyor ki. Beslemiş olsa 15 km. yol gitmezsin :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Aynen hocam, bizim burada bi dağ var tepesinde düğün salonları kafeler falan var.

yazın hayvanlar orada alışıyor insanlara, bütün kış insan beklıyorlar aşağı inmek yerine.

Pek kedi olmuyor ama cok köpek oluyor.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Evin yakınındaki peri besleyebiliyoruz bildiğim. Ben her gece 12 1 gibi dışarı cikiyorum mama koymak için.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Arndiol, Kayseri'de köpekleri besleyen ekip var, Zeliha diye arkadaşım var sağ olsun çok güzel sistem oluşturmuşlar. Bulunduğum bölgede Belediye ekipleride besliyor sokak hayvanlarını o davranışlarıda çok hoşuma gidiyor.

Ben bizimkilere öğle, akşam ve gece olmadan önce koyuyorum mamalarını.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
umarım sizler gibi bütün üyeler ve üye olmayanlar bu canlılara destek olur.

Gönül ister hepsine yetişmek ama şartlar ve imkanlar....

Flood yapmak yasaktır diye konu acıp flood yapıyorum su an ama konu önemli , öne cıksın :D

Lütfen Sokak Hayvanlarını unutmayın, yarın itibari ile sokağa cıkma yasagı başlayacak.

Yeni Yıla onlarda bizler gibi huzurlu girsin.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Arndiol, ben stoğumu yaptım dün :)

Yavru ve yetişkin mystic kedi mamalarımızda mevcut, 4 günü çok rahat çıkartırız diye umut ediyorum. Ekstra olarak misafirlerimiz gelir diye her zaman fazla fazla ilave ediyorum yiyecekleri :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bizim petshopta felicia mama da kampanya vardı, en azından daha cok kedi doysun diye ona yöneldim.

Ama söyle bir problem var ki mahallemdeki kediler zaten yavaş yavaş azalmıştı 5-6 tane kaldı.

2 besleme bölgem vardı, birisinde kedi birisinde köpek vardı. o 2 bölgedeki hayvanlar yok. Sanırım yukarılar soguk diye aşagılara indiler.

nereye dağıtcagımı araştırıyorum su an ama bulamadım. Hayvan Popülasyonunun yogun oldugu yerler daha iyi oluyor dagıtım için.

Flood Yapıyorum su an :D

2021 in tamamında da sokak hayvanlarını unutmayın :)

ülke genelinde havalar birden sogudu, unutmayın özeklikle yavru kedilerin yaşaması bizlere bağlı.

Bir kap Mama, bir kap su.

Hatta yatmaları için karton bir kutu.