Yeni Sahiplendiğim Sultan Papağanım Gözünü Kısıyor Yem Yemiyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
Merhabalar.
16 aylık oğlumuza eş olması adına bir adet yaklaşık 12-13 aylık sultan papağanı aldık, 5 gün önce.
1 saatlik yolun sonunda eve getirdik ama biraz durgun gibiydi, sonra açıldı hiçbir sorun yoktu. Ancak yem yemedi. Mama yaptım gene yemedi.
Dal darı yedi biraz, suyunu da içti. Dün akşam işten eve geldiğimde aşağıda paylaştığım videodaki hareketi dikkatimi çekti.
Yeme uzanacak gibi yapıyor ama almıyor, bazen bir bazen de iki gözünü kısıp öyle bakıyor.
Sizce bunun sebebi nedir? Dışkısı hafif sulu, bunun için suyuna vitamin kattım. Su içmesinde bir sorun yok. Acaba diyorum yeni geldiğinden mi kaynaklanıyor, aldığımız yer eşinden ayırıp vermiş bize. Stres kaynaklı mı olur diye de düşünmedim değil. Araştırdığım kadarı ile bugün TOBRASED göz damlası alıp kullanacağım. Göz çevresinde hiçbir kızarıklık, şişlik yok ve ayrıca görmesi de çok iyi.

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Gözünde sanki derinlik algısını bozar bir sorun var gibi. Yemi aldığını sanıyor ama alamıyor ve almış gibi çiğniyor. Uzaklığı algılayamıyor gibi.

@Sultanım

Son düzenleme:

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
Gözünde sanki derinlik algısını bozar bir sorun var gibi. Yemi aldığını sanıyor ama alamıyor ve almış gibi çiğniyor. Uzaklığı algılayamıyor gibi.
Onu da düşündüm lakin öyle olmuş olsa elime gelemez, uçtuğunda bir yerlere çarpar yahut kaçacağı zaman kaçamaz. Uçup uçup kafama, elime konabiliyor mesela.