Yeniyim bir sorum var

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Lutfi

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba apartmandan oturuyorum ve yazlık evimiz var 20 km kadar uzakta ve telle çevrili 400 M2 kadar bı alan var ben buraya bir kangal yavrusu koymak istiyorum yada başka bir cins de olabilir hayvansever birisiyim köpek için bir problem varsa bakmayacağım
İmkanlarımı söyleyeyim haftada 2 kez kadar gidebilirim gittiğimde bolca kemik yem mama su veririm severim koşu yaptırırım ama korktuğum şey beni az göreceği için duygusal olarak kötü etkilenir mi yada yemek konusunda problem çıkar mı son olarak da tellerle çevrili bir alan dağlık sayilan bı yer orada otlanan koyunlar oluyor ve çoban köpekleri saldırgan da oluyorlar 3-5 tane köpek benim köpeğime saldırmaya kalkar mı ve telden atlayabilir mi tel klasik boyutta birde orada kurt olursa gece saldırır mı köpeğime

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Belki örneğimi absürt olarak algılarsınız ama bir çocuk evlatlık edindiğinizi düşünün ve hiçbir şey bilmiyor. Bu şekilde yola çıkmak gerekiyor aslında bir hayvan sahiplenirken, çok fazla ilgi ve alaka isteyecektir köpeğiniz. Aksi hâlde psikolojik ve bedensel açıdan kendisini sağlıklı hissetmeyecektir. Köpekler, haddinden fazla ilgi istiyorlar ve çok duygusal davranıyorlar. Her gün gidebilme ihtimaliniz olsa muhteşem olur, yeride oldukça uygun derim. Bir şekilde korumanın yolunu bulurduk, bahçenin fotoğraflarını vs. çekerdiniz herkes elinden gelen desteği sağlamaya çalışırdı. Fakat sizin bahçeye gitme süreniz maalesef çok az

Lutfi

Hayvansever
Kopek Dostu
Çok teşekkür ederim ben bu gitme süresini size şöyle açıklayayım 16 yaşıma gireceğim yani kendim gidemiyorum babamla gitmek için hafta sonu olması gerek veya akşam çoğu zaman akşam gidebilirim yani günde iki saat kadar dururum ama kış gelince biraz zor oluyor yazın her gün gidemesem bile iki günde bir giderim kışın ise iki kez veya 3 kez gidebilirim ama şöyle de bişey var hayvan sağlığı söz konusu olduğu için az önce minimum tuttum yazın çoğu zaman orada olurum kış zamanı için biraz sıkıntı olur karda çamurda gitmek 3 gün kadar giderim tahmini çok sıkı kış zamanında kar olduğu zamanlarda ki 2 hafta yı geçmez diye tahmin ediyorum
Özetlersek yazın her gün gidebilirim ama ikindi vakti hava kararırken bazen iki günde bir gidebilirim ama 2 günde bir sıkıntı çıkmazsa giderim.kışın ise 3-4 günde bir giderim kış dediğim 1 ay olarak alabilirsiniz bu normal zamanda gittiğim süre köpek olunca annem ve babam daha çok götürecektir belki de.
Birde tedbir amaçlı küçük bir kamera takmak arada kontrol etmek istiyorum çok ama çok teşekkür edrim

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Lutfi, Tevfikin dediği gibi, her gün gidip ilgilenmen lazım. Köpekler duygusal hayvanlar. Bir de kang yavrusu alacakmissin. Çalınma riski bile var. Biraz daha büyüdükten sonra sahiplenmeni öneririm açıkçası.

Lutfi

Hayvansever
Kopek Dostu
@Lutfi, Tevfikin dediği gibi, her gün gidip ilgilenmen lazım. Köpekler duygusal hayvanlar. Bir de kang yavrusu alacakmissin. Çalınma riski bile var. Biraz daha büyüdükten sonra sahiplenmeni öneririm açıkçası.
Teşekkürler bakmayı çok istiyorum açıkçası orada çalınacağını pek sanmam çünkü komşularımız tanıdığımız insanlar hep çoğu zaman birisi oluyor orada ve baska kimse de olmuyor açıkçası komşular ve bizden başka yani orada o köpeğin olduğunu bilen az kişi olacaktır ırk konusunda emin değilim sadece hoş geldiği için dedim.
Dediğim gibi iki günde bir gidebilirim bakabilirsem çok mutlu olurum ama sağlıksızsa da bakmıyacagım mecburen abla teşekkürler.yazın problem olmayacaktır her gün de giderim problem olmaz çok fazla o gidemezsem iki günde bir gene giderim ama 1 ay kadar bir süre sadece haftada 3 kez kadar gidebileceğim geri kalan günler iki günde bir giderim büyük ihtimalle bu koşullarda bakabilir miyim yani

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Lutfi, dediğimiz gibi köpek her gün yanında birisini ister. O yüzden şu an için bence vazgeç bu olaydan. Ne kadar tanıdık da olsa köpekleri çalan insanlar her türlü giriyor maalesef. Calinmasa bile hayvan tek başına yapamaz. Yeni doğan bir bebegi yalnız birakamayacagini düşün, köpekler de bebekler gibidir. Kediler tek de yaşar ama köpekler öyle değil maalesef.

Son düzenleme:

Lutfi

Hayvansever
Kopek Dostu
@Lutfi, dediğimiz gibi köpek her gün yanında birisini ister. O yüzden şu an için benden vazgeç bu olaydan. Ne kadar tanıdık da olsa köpekleri çalan insanlar her türlü giriyor maalesef. Calinmasa bile hayvan tek başına yapamaz. Yeni doğan bir bebegi yalnız birakamayacagini düşün, köpekler de bebekler gibidir. Kediler tek de yaşar ama köpekler öyle değil maalesef.
Teşekkürler "şu an için benden vazgeç bu olaydan" kısmını anlayamadım birde köpeği iki tane alsam bu sorunu çözebilir miyim yada bir sorun çıkar mı

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Lutfi, 2 köpek 2 kat sorumluluk demek. Bence yazmıştım klavye düzeltmiş.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Hayvanlar da insanlar gibi düzenli ilgi istiyorlar. Dediğiniz şey olabilir mi, tabi ki olabilir. Ancak idareten bir "olabilir" durumu mevcut cünkü düzenli ilgi ve beslenme bekleyecektir.

Onun yerine kendi evinizde kucuk / orta ırk bir köpek alıp haftada 1-2 o bölgeye gidip salıp oynatmanız daha güzel olur.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Adminler çok güzel açıklamış ama ben de şunu ekleyeyim, sahiplenmeden önce bakımı ve beslenmesi üzerine detaylı olarak araştırma yapmanızı öneririm. Örneğin bolca kemik demişsiniz ama kemik kontrollü bir şekilde az verilmelidir. :)

Lutfi

Hayvansever
Kopek Dostu
Adminler çok güzel açıklamış ama ben de şunu ekleyeyim, sahiplenmeden önce bakımı ve beslenmesi üzerine detaylı olarak araştırma yapmanızı öneririm. Örneğin bolca kemik demişsiniz ama kemik kontrollü bir şekilde az verilmelidir. :)
Teşekkür ederim bilmiyordum😃 şimdilik bir köpek sahiplenmiyorum galiba bakamazmışım iki günde bir gidip ama bahçede benim sevdiğim oynadığım yavru bir köpek var gitmezse diye şimdiden ona tavuk suyu ve sirke karışımı yaptım onu vereceğim biraz da tavuk kemiği ama onlar verilir mi bilmiyorum
Hayvanlar da insanlar gibi düzenli ilgi istiyorlar. Dediğiniz şey olabilir mi, tabi ki olabilir. Ancak idareten bir "olabilir" durumu mevcut cünkü düzenli ilgi ve beslenme bekleyecektir.

Onun yerine kendi evinizde kucuk / orta ırk bir köpek alıp haftada 1-2 o bölgeye gidip salıp oynatmanız daha güzel olur.
Teşekkür ederim evde bakma imkanım yok maalesef ama sizin dediğiniz gibi babama da sorarım her gün beni götürmesini isterim şartları sağladıktan sonra gitmeye çalışırım
Ama dediğim gibi bazen 1 aya kadar sürecek bı zamanda sadece haftada 2 kez kadar yem ve suyu verebilirim. Yada köpeğe arkadaş alsam farklı ırktan o sorunu çözer mi

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
2 defa yem su hem bayat olacaktır hemde yavru alırsanız köpeği gelişimini olumsuz etkileyecektir.

Kedilerim hergün taze su olmazsa icmiyor mesela ama köpeğim aynı suyu 2 gün içiyordu 3. gün icmiyordu.

açıkçası hergün git/gel kısmı babanız için de ilerde sıkıntı olusturabilir ise bu işe pek kalkışmamanız. yaşınız kac bilmiyorum ancak mesafe yakın oldugu için motosiklet, elektrikli bisiklet ile bu problemi de çözeiblirsiniz belki.

İkinci hayvan konusuna gelince aynı anda 2 köpek beslemedim, ancak genel oalrak aynı evde 2. köpek oldugunda da her zaman benden ilgi bekliyordu. Bilen birisi daha iyi yorum yapabilir tabi ki ama şahsi tecrübem köpek ile sahibinin arasındaki yakınlıgı köpek-köpek olarak bulamıyorlar gibi.

Kedi olsa 2. kediyi aldıgınızda yüzünüze bakmaz, onla oynar da, köpek farklı olabilir.

Lutfi

Hayvansever
Kopek Dostu
Çok teşekkür ederim yem ve su konusunda bı problem olmaz diye düşünüyorum oradaki komşularımızdan akraba gibi olduklarımız var onlar yem ve suyu benim gelemedigim sürede verirler ama köpek yokken bile iki günde bir üç günde bir gidiyorduk zaten
Elektrikli bisikleti düşüneceğim teşekkür ederim.şu şekilde bişey yapsam peki sahibi gördüğü kişiyi tek algılamasa ve o bahçede yakın olduğumuz kişilerle de bağ kursa her gün birisiyle oynamış ilgi görmüş olur bu şekilde olabilir mi sizce@Arndiol,

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Düzenli olarak gördüğü kişiler olur ise sıkıntı olmayacaktır.

Arkadaşım askere gittiği zaman 18 ay boyunca alman kurdu ile ilgilendim. Haftanın 3 günü dışarı ben cıkarıyordum.

2-3 ay sonra 10 yaşındaki bir köpek olmasına rağmen beni ailenin bir ferdi gibi görmeye başladı. Bir süre sonra arkadaşımdan bir farkım kalmamıştı kendisinin gözünde.

Arkadaşım geri dönünce birkaç olay da üstüne 2 yıl köpeği görmedim, sanırım 14 -15 yaşında vefat etmesine yakın çağırdılar beni. İhtiyar beni gördüğünde öyle mutlu oldu ki anlatamam.

Yukarda aslında demek istediğim eğer köpeğinizle ilgilenen kişi ve köpek arasında bir bağ oluşması sizi rahatsız etmeyecek ise köpek için de sıkıntı olmayacaktır :)

Lutfi

Hayvansever
Kopek Dostu
Düzenli olarak gördüğü kişiler olur ise sıkıntı olmayacaktır.

Arkadaşım askere gittiği zaman 18 ay boyunca alman kurdu ile ilgilendim. Haftanın 3 günü dışarı ben cıkarıyordum.

2-3 ay sonra 10 yaşındaki bir köpek olmasına rağmen beni ailenin bir ferdi gibi görmeye başladı. Bir süre sonra arkadaşımdan bir farkım kalmamıştı kendisinin gözünde.

Arkadaşım geri dönünce birkaç olay da üstüne 2 yıl köpeği görmedim, sanırım 14 -15 yaşında vefat etmesine yakın çağırdılar beni. İhtiyar beni gördüğünde öyle mutlu oldu ki anlatamam.

Yukarda aslında demek istediğim eğer köpeğinizle ilgilenen kişi ve köpek arasında bir bağ oluşması sizi rahatsız etmeyecek ise köpek için de sıkıntı olmayacaktır :)
Çok teşekkür ederim düzenli derken her gün aynı kişiyi görmez muhtemelen ama haftada 3 kez kadar aynı kişiyi görür ben olmadığım zamanlarda da
Benim için tabiki sorun olmaz.
Teşekkürler tekrar