Yeniyim bir sorum var

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Teşekkür ederim bilmiyordum😃 şimdilik bir köpek sahiplenmiyorum galiba bakamazmışım iki günde bir gidip ama bahçede benim sevdiğim oynadığım yavru bir köpek var gitmezse diye şimdiden ona tavuk suyu ve sirke karışımı yaptım onu vereceğim biraz da tavuk kemiği ama onlar verilir mi bilmiyorum

Teşekkür ederim evde bakma imkanım yok maalesef ama sizin dediğiniz gibi babama da sorarım her gün beni götürmesini isterim şartları sağladıktan sonra gitmeye çalışırım
Ama dediğim gibi bazen 1 aya kadar sürecek bı zamanda sadece haftada 2 kez kadar yem ve suyu verebilirim. Yada köpeğe arkadaş alsam farklı ırktan
Her tür kemik verilmez, pişmişse hiçbir kemik verilmemelidir. Sirke katmanız çok gerekli değil, fazla sirke katarsanız tavuğun tadını bozar. Köpek sahiplenmeden önce en az 1 ay internetten araştırma yapmanız köpeğinize daha iyi bakmanıza yardımcı olur. Bir de aşı, kısırlaştırma gibi konular üzerine bütçeniz yeterli gelir mi veya aileniz karşılamak ister mi bunun üzerine konuşun derim. :)

Lutfi

Hayvansever
Kopek Dostu
Ne kadar bütçe gerekli bilmiyorum ama pek sıkıntı olacağını sanmam kısırlaştırma 1 kez yapılıyor sonuçta .
Kemik tavuk kemiği ama pişirilmiş şekilde .
Sirkeyi de çok atmadım zaten benim olmayan bahçede küçük yavru bir köpek var dışarıda geziyor onu besliyorum bu kemik suyuyla .birde kısırlaştırma şart mı.
Aşılarını yaptırabilirim sanırım çok pahalı olacağını sanmam.
Babamla da konuştum her gün gitmeye çalışacağım teşekkürler@Gülce,

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Pişmiş kemik vermeniz bağırsakların parçalanmasına veya boğazlarına takılmasına sebep olabilir. Kemikler piştikçe sertleşir ve daha keskin hâle gelirler. Sağlıkları için kısırlaştırılmaları daha doğru, ileride yakalanabilecekleri hastalıklardan korunmuş oluyorlar.
Buradan detaylı olarak fiyat listesine ulaşabilirsiniz. 2021 Veteriner Ücretleri - Fiyatları

Lutfi

Hayvansever
Kopek Dostu
Pişmiş kemik vermeniz bağırsakların parçalanmasına veya boğazlarına takılmasına sebep olabilir. Kemikler piştikçe sertleşir ve daha keskin hâle gelirler. Sağlıkları için kısırlaştırılmaları daha doğru, ileride yakalanabilecekleri hastalıklardan korunmuş oluyorlar.
Buradan detaylı olarak fiyat listesine ulaşabilirsiniz. 2021 Veteriner Ücretleri - Fiyatları
Evet sizin yanıtınız sonrası baktım fiyatlar çok fazla değil cana bakıyoruz sonuçta 😃
Çiğ verilmez onu anladım tavuk kemiği de pişmiş de verilmiyor anladığım kadarıyla.
İçinden çıkarayım ozaman hazırlamıştım
Çok teşekkür ederim hepinize bu hafta araştırıp bakmayı düşünüyorum tür öneriniz var mıdır arkadaş canlısı kolay eğitilen ve bekçiliği iyi olan bir köpek bakmak istiyorum birde soğuğa dayanıklı olursa daha iyi olur