Uygun Fiyatlı Kedi Maması Önerir Misiniz?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhabalar. 2 tane kedim var normalde somonlu proplan elegant adult mama kullanıyordum ama şuan fiyatlar çok çok uçtu. Mama değişimi yapmak istiyorum önerdiğiniz bir mama var mı acaba? 2 mama ekledim aşağıya bu mamalar nasıldır bunlar da somonlu, içeriği hakkında bilginiz var mı internette bulamadım, fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230812-204032.png
    Screenshot_20230812-204032.png
    167 KB · Görüntüleme: 17
  • Screenshot_20230812-204804.png
    Screenshot_20230812-204804.png
    166.3 KB · Görüntüleme: 11

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
İki mamada da ham protein yani et oranı iyi gibi. Golosi içeriği daha iyi gibi geldi bana. İçeriklerinde protein tozu ve kurutulmuş gibi proteinlerin az olması ve taze et oranının yüksek olması çok önemli.

Reflex mama içeriği:
1691864651659.png

Golosi içeriği:
1691864489436.png

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
  • Beğen
Tepkiler: BZC

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
ben cok uzun zamandır golosi kullanıyorum; cogu pahalı mamayla eşdeğer neredeyse.

kan değerleri de her zaman iyi cıkıyor kedilerimin.

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
ben cok uzun zamandır golosi kullanıyorum; cogu pahalı mamayla eşdeğer neredeyse.

kan değerleri de her zaman iyi cıkıyor kedilerimin.
Maşallah iyi o zaman. Bugun çarşıya çıkıp 1-2 kg alacağım. Kedilerim biraz seçici, begenirlerse de devam ederim. Çok teşekkür ederim

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
@Arndiol yeniden merhaba, Golosi mamasının yorumlarını okudum, genel olarak pek memnun kalmamışlar sanki... Öyle olunca içime bir kurt düştü, Mystic maması daha iyi Golosiye göre, diyorlar. Siz ne dersiniz? 5-6 petshop gezdim hiçbirinde de Golosi yoktu, deneyeceğim yoksa ama.. Bugün arayacağım birkaç yeri ama... Ne yapmalıyıım

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Golosi cok bilinen bir mama değil, italyan maması. petshoplarda bulabileceğini sanmıyorum ben hiç görmedim.

sanırım 2.5 yıldır kullanıyorum kısır mamasını; bu seneki kan testlerimde tüm değerleri cok güzel çıktı. Neden memnun olmadıklarını bilemedim; bu paraya bu içeriğe sahip mama bulmak imkansıza yakın. tabi ülkemizde herşeyi begenmeme timi var, onlar begenmeyebilir.

gidip bir ND ya da Acana / Orjien kalitesi beklenirse tabi begenilmez.

Bu arada önermeyeceğim mamaların başında mystic geliyor. Su an içerik ve fiyatını bilmiyorum ancak gecen sene o paraya o içerik verilmesi imkansız idi. Denetime tabi oldugunu düşünmüyorum. Zaten sürekli tüy dökümü ve kusma sikayeti vardı o mamadan.

Tabi ki secim sizin; içinizin rahat etmesi önemli. problem olursa sectiğiniz mamayı değiştirirsiniz

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Golosi cok bilinen bir mama değil, italyan maması. petshoplarda bulabileceğini sanmıyorum ben hiç görmedim.

sanırım 2.5 yıldır kullanıyorum kısır mamasını; bu seneki kan testlerimde tüm değerleri cok güzel çıktı. Neden memnun olmadıklarını bilemedim; bu paraya bu içeriğe sahip mama bulmak imkansıza yakın. tabi ülkemizde herşeyi begenmeme timi var, onlar begenmeyebilir.

gidip bir ND ya da Acana / Orjien kalitesi beklenirse tabi begenilmez.

Bu arada önermeyeceğim mamaların başında mystic geliyor. Su an içerik ve fiyatını bilmiyorum ancak gecen sene o paraya o içerik verilmesi imkansız idi. Denetime tabi oldugunu düşünmüyorum. Zaten sürekli tüy dökümü ve kusma sikayeti vardı o mamadan.

Tabi ki secim sizin; içinizin rahat etmesi önemli. problem olursa sectiğiniz mamayı değiştirirsiniz
Aaa ben de diyorum niye petshoplarda yok, teşekkür ederim. İnternetten getireyim o zaman Golosiyi. Umarım severler. Cevaplarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim.

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
@Arndiol yine been🙈🙈 Bir şey daha soracağım size... Ben Golosi mamasını sipariş edeceğim ama somonlu mamada hiç 1-1.5 kg falan yok.. minimum 7.5 kg var. Kedilerimin ikisi de çok seçici olduklari için kaldım böyle, alamadım hala. Soracağım şey şu; somonlu mama kullanıyorum yine de kedimin çok fazla tüyü dökülüyor. Tavuklu mama kullanırsam bu daha çok mu artar? Kışın hiç denecek kadar az döküyor mesela, tavuklu kullanırsa doker mi? Yani kısacası somonluyla tavuklu arasında çok fark var mı, siz hiç tavuklu kullandınız mı ve fark gördünüz mü? Şimdiden cookkk teşekkür ederim çok meşgul ettim sizi😸

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
@Arndiol yine been🙈🙈 Bir şey daha soracağım size... Ben Golosi mamasını sipariş edeceğim ama somonlu mamada hiç 1-1.5 kg falan yok.. minimum 7.5 kg var. Kedilerimin ikisi de çok seçici olduklari için kaldım böyle, alamadım hala. Soracağım şey şu; somonlu mama kullanıyorum yine de kedimin çok fazla tüyü dökülüyor. Tavuklu mama kullanırsam bu daha çok mu artar? Kışın hiç denecek kadar az döküyor mesela, tavuklu kullanırsa doker mi? Yani kısacası somonluyla tavuklu arasında çok fark var mı, siz hiç tavuklu kullandınız mı ve fark gördünüz mü? Şimdiden cookkk teşekkür ederim çok meşgul ettim sizi😸
Bazı petshoplar bu mamaları paketleyip kiloyla satabiliyor yakınınızda olanlara bir sorabilir misiniz?

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bazı petshoplar bu mamaları paketleyip kiloyla satabiliyor yakınınızda olanlara bir sorabilir misiniz?
Çok fazla petshopa sordum yoktu, ama eğer böyle bir ihtimal varsa gitmediklerimi arayayim ve sorayım bari... Teşekkür ederim. Peki somonlu ile tavukluda fark çok olur mu tüy açısından?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu

hiç bakmadım valla kücük boy var mı diye, bende 2 kedi oldugu için 1.5 kg mama bize ögle yemeği gibi olur :D
secicilik konusuna birşey diyemem, sadece somon değil mamanın şekli, kokusundan bile yemeyen kediler var. ben golosiyi yemeyen görmedim bir cok arkadaşıma aldırdım ama risk tabi.
Somonlu / balıklı mamalar hatta balık yağı tüy dökülmesini azaltan mamalardır. tam tersi tavuklu mama tüy döker. tabi burada kedisinin herhangi bir hassasiyeti ya da alerjisi olmadıgını varsayarak söylüyorum.

Kitten döneminde tavuklu kullandım, tüy dökülmesi zaten yoktu o dönemlerde. sanırım 2 aydır brit premium tavuklu kullanıyorum, 2 seneden fazla süredir golosi kullandıgımdan biraz kediler farklı tat alsın diye 3 aylıgına baska mamaya geçtim ve ciddi anlamda tüy dökülmesi arttı. bunda hem tavuklu olması hemde mama değişimi etken tabi ki.

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
hiç bakmadım valla kücük boy var mı diye, bende 2 kedi oldugu için 1.5 kg mama bize ögle yemeği gibi olur :D
secicilik konusuna birşey diyemem, sadece somon değil mamanın şekli, kokusundan bile yemeyen kediler var. ben golosiyi yemeyen görmedim bir cok arkadaşıma aldırdım ama risk tabi.
Somonlu / balıklı mamalar hatta balık yağı tüy dökülmesini azaltan mamalardır. tam tersi tavuklu mama tüy döker. tabi burada kedisinin herhangi bir hassasiyeti ya da alerjisi olmadıgını varsayarak söylüyorum.

Kitten döneminde tavuklu kullandım, tüy dökülmesi zaten yoktu o dönemlerde. sanırım 2 aydır brit premium tavuklu kullanıyorum, 2 seneden fazla süredir golosi kullandıgımdan biraz kediler farklı tat alsın diye 3 aylıgına baska mamaya geçtim ve ciddi anlamda tüy dökülmesi arttı. bunda hem tavuklu olması hemde mama değişimi etken tabi ki.
Anladım, sonuç olarak 7.5 kgyi alacağım sanırım, sevmezlerse de sokakta beslediğim kedilere veririm artık, ama umarım severler. Aklıma bir şey takılırsa sorarım ben yine🙈 Çok teşekkür ederiimm