Uygun Fiyatlı Mama İnceleme : Golosi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba;

Son dönemlerde fıyatlardakı ciddi artışlar nedenıyle cogu kullanıcının uygun fıyatlı mama arayışında oldugunu dusunuyorum.

Bu nedenle kendımınde kullanmaya basladıgım ekonomik ve İtalyan markası olan Golosi'den bahsetmek istiyorum.

Agustos 2021 Tarihinde 20 kiloluk kısır kediler için olan paketi 400 tl.

Ürünün İçeriği: Et ve et ürünleri (15% tavuk eti), tahıllar (12% pirinç), balık ve balık ürünleri (6% somon balığı eti), kanatlı ve balık yağı (4.3% kanatlı yağı, 0.5% somon balığı yağı),bitkisel orjinli türevler (0.5% Arbocel® selüloz lifleri, 0.1% hindiba otu inülini), mayalar (0.5% bira mayası), tohumlar (0.5% keten tohumu), mineraller,yumurta ve yumurta ürünleri, deniz kabukluları(0.005% yeşil kabuklu midye tozu - Perna canaliculus).

Analitik Değerler: Nem: %8 ,Protein: %34,Yağ : %13 ,Lif: %2.3 ,Kül: %7.9 ,Kalsiyum: %1.32,Fosfor: %1.01,Sodyum: %0.25,Klorid: %0.61,Magnezyum: %0.07,Potasyum: %0.60,Omega-3 yağ asitleri: %0.44,Omega-6 yağ asitleri: %2.07,Lizin: %1.56,Methiyonin: %0.49.

Yerel markalarda aynı tutara daha iyi içerik sunan mystic tarzı urunler olsa da onları samimi bulmuyorum. Cok fazla şikayet mevcut.

yukardaki içeriklere baktıgımızda gerçek et oranı fena değil. Tavuk etinin yanısıra somon ve balık urunlerının olmasından kaynaklı tüy sağlıgı konusunda iyi olacağını düşünerek aldım.

2 haftalık kullanım sonrası (profinedan geciş yaptım) kedilerimin tüy dökümünde ciddi azalma ve dışkılama problemlerinde azalma tespit ettim. Su tüketimleri azaldı ancak sanırım bu da nem oranı ile alakalı olarak düşünüyorum.

Mama kitten mamalar gibi kücük ebatlı oldugu için tüm kediler kolaylıkla yiyebiliyor ayrıca hiç kokmuyor.

Sorunuz olursa seve seve yanıtlarım. Müsait oldukca kullanmış oldugum diğer mamaların ıncelemelerini de paylaşacagım.

Daddy

Hayvansever
Kopek Dostu
Çok teşekkürler Arndiol, biz de denemeyi düşünüyorduk, anlattıkların işimize yarayacak. Bakalım biz de denedikten sonra buraya bir edit yaparız. Bizim tekir büyük ablamızın tüyleri bu aralar çok yağlı ve cansız olmaya başlamıştı. Belki Golosi ile bir çare bulabiliriz.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok teşekkürler Arndiol, biz de denemeyi düşünüyorduk, anlattıkların işimize yarayacak. Bakalım biz de denedikten sonra buraya bir edit yaparız. Bizim tekir büyük ablamızın tüyleri bu aralar çok yağlı ve cansız olmaya başlamıştı. Belki Golosi ile bir çare bulabiliriz.

Somon balığı o konuda cok işe yarıyor, mama içeriğinde oldugu için faydası olacaktır.

Ekstra olarak somon yağı damlaları alırsanız tüylerinde ciddi fark görürsünüz :)

rica ederim.