Muhabbet kuşum poposunu sallıyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

EyupAKC

Hayvansever
Kus Dostu
Erkek muhabbet kuşum hızlı nefes alıyor gibi kuyruğunu sürekli aşağı yukarı sallıyor benim ile oyun oynuyor ama hasta olup olmadığından şüpheleniyorum kendisi 9 yaşında.

Ekli dosyalar

• VID_20220219_120633.mp4
    10 MB

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Erkek muhabbet kuşum hızlı nefes alıyor gibi kuyruğunu sürekli aşağı yukarı sallıyor benim ile oyun oynuyor ama hasta olup olmadığından şüpheleniyorum kendisi 9 yaşında.
Malesef kuşunuzda solunum yolu ile ilgili bir rahatsızlık var 😕. Ne zamandır bu şekilde? En son yaptığı dışkının fotoğrafını ekleyebilir misiniz.

EyupAKC

Hayvansever
Kus Dostu
Malesef kuşunuzda solunum yolu ile ilgili bir rahatsızlık var 😕. Ne zamandır bu şekilde? En son yaptığı dışkının fotoğrafını ekleyebilir misiniz.
2 gün öncesinde farkettim bu durumu yanında bir dişi kuş bulunduruyorum kur yaptığı için olduğunu düşünmüştüm dişi sürekli kızgınlık yumurtası yapıyor. Fakat yaşlarıda yakın değil dişi 1.5 yaşında erkek 9 olacak
@EyupAKC, @Sultanım

Ekli dosyalar

• IMG_20220220_113807.jpg
    IMG_20220220_113807.jpg
    546.5 KB · Görüntüleme: 47

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
2 gün öncesinde farkettim bu durumu yanında bir dişi kuş bulunduruyorum kur yaptığı için olduğunu düşünmüştüm dişi sürekli kızgınlık yumurtası yapıyor. Fakat yaşlarıda yakın değil dişi 1.5 yaşında erkek 9 olacak
@EyupAKC, @Sultanım
Kusura bakmayın yoğunluk sebebiyle dönüş yapamadım size

Kuşunuzun dışkısını kulak çöpü ile kontrol edebilir misiniz, sünme var mı? Ve kuşunuz gece küçük küçük, vik vik gibi sesler çıkartıyor mu hiç? Yoksa gece sessiz mi uyuyor

EyupAKC

Hayvansever
Kus Dostu

Kuşunuzun dışkısını kulak çöpü ile kontrol edebilir misiniz, sünme var mı? Ve kuşunuz gece küçük küçük, vik vik gibi sesler çıkartıyor mu hiç? Yoksa gece sessiz mi uyuyor
Kontrol ettim her zamanki dışkısı ile aynı geceleri ses çıkarmıyor. Sorun değil :)

EyupAKC

Hayvansever
Kus Dostu

Şeyden olabilir mi diye düşünüyorum kendisinin tüy değişme dönemi bu dönemde kuyruk sallanması olabilir mi?

Aquafilozof

Hayvansever
Balik Dostu
Strese bağlı olabilir, solunum yolu hastalıklarına işaret ediyor olabilir. Eritrom ilacını nefes almakta zorlanıyor ise kullanabilirsiniz.
Harun Hatimi.