Muhabbet Kuşumun Gagasının Altındaki Boşluktaki Derisinin Siyah Olması

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

barisaktas

Hayvansever
Kus Dostu
Merhaba dişi muhabbet kuşum bugün sabah inler gibi ses çıkarıyor, tık tık sesi çıkararak nefes alıyor ve kafesinin altında halsiz bir şekilde duruyordu. Her ay boş yumurtladığı zaman halsiz ve garip sesler çıkardığı için yine yumurtlayacağını düşündük. Fakat sonra gagasının altındaki boşlukta siyahlık gördük, cortimcycine sürdük ve veterinere götürdük. Veteriner antibiyotik ve vitamin verdi, bunları kullanmaya başladık, kuşumuzun neye sahip olduğunu bilemedik. Sizin de fikirlerinizi öğrenebilir miyim ?

Fotoğraflar :
1. tb5bqcg.jpg
2. iidtuvu.jpg
3. 2h9msyj.jpg

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Merhaba,

Kara benek hastalığı olabilir diye düşünüyorum. Veteriner hekim hastalıkla ilgili bir teşhis koydu mu?

barisaktas

Hayvansever
Kus Dostu
Merhaba,

Kara benek hastalığı olabilir diye düşünüyorum. Veteriner hekim hastalıkla ilgili bir teşhis koydu mu?
Merhaba; veteriner hekim solunum yolu enfeksiyonu olduğunu fakat emin olmadığını söyledi, antibiyotik ve vitamin verdi. Bunları suyuna kattık fakat 2 gündür yemek yemiyor, su da içmiyor, suluğunu çıkarıp gagasına iyice yaklaştırdım yine de içmiyor. Gagasının altındaki siyahlıkta iyice büyüdü. Kuşumuz 3,5 yaşında kara benek olduğunu pek düşünmüyorum.

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Bu şekilde siyahlık ilk defa görüyorum. Üretim yapan bir kaç arkadaşıma bu soruyu soracağım. Ama beslenmemesi iyi bir durum değil. Her an kuşunuzu kaybedebilirsiniz.

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Bir arkadaşa gönderdim görseli kursak mantarı dedi.