Mama Önerisi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Ümit_23

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba British 10 aylık dişi kedimizi 8 aylıkken kısırlaştırdık. Sahiplendiğimizde 2,5 aylıktı ve o günden bu yana sırasıyla Royal canin kitten, RC british kitten, RC sterilised kitten mama kullandık. Şimdi ise RC sterilised 37 mama’ya geçicem. Bundan sonrası için aynı mamaya devam mı etmeliyim? Başka alternatif önerileriniz neler olabilir? Bu arada hiçbir mama geçişimizde sıkıntı olmadı. Birde Chedy diye bir marka önerildi petshop tarafından, ama ezbere bi şey yapmak istemiyorum.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, Chedy markasını hiç duymadım. içeriğine baktım da RC den geçilebilecek bir mama değil bence.

Bu arada Royal Canin i hiç begenmiyorum. o mamanın tek artısı kedi özelliklerine, hastalık yaş vs. göre cok çeşitinin olması. onun dışında o paraya cok daha fazla kaliteli mama mevcut.

Acana - Orijen gibi pahalı mamalara bakmıyorsunuzdur diye düşünüyorum. asagıdaki 3 mamayı tecrübe ettim, içerikleri gerçekten güzel.

N&D Ocean Serisi - Fitmin - Brit Care

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Mamaların reklam oranlarından çok içerik kalitesine bakın. Fiyat performans olacak N&D Ocean @Arndiol'un dediği gibi önerebilirim. Her mamanın arkasında içeriği hakkında bilgiler vardır. Özellikle tavuk-et-balık proteini tozu vs yazıyorsa çok iyi içerikli değildir. Et,balık,tavuk oranı ne kadar yüksekse o kadar iyidir.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
@BZC güzel bir noktaya değinmiş.

Mama içeriğindeki en büyük kriterleriniz Kurutulmuş Et & Taze Et ikilisinin olması.

Tahıl oranının da en düşük seviyede ya da hiç olmaması.

Hayvan Proteini, Tavuk Unu, Tavuk tozu gibi şeyler gerçek et kadar saglıklı olmuyor. Bizim yediğimiz sosis salam gibi gereksiz şeyler.
Zaten kalitesiz mamalara baktıgınızda bunları görürsünüz , taze et görme ihtimaliniz yok gibi birşey .

Ümit_23

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, Chedy markasını hiç duymadım. içeriğine baktım da RC den geçilebilecek bir mama değil bence.

Bu arada Royal Canin i hiç begenmiyorum. o mamanın tek artısı kedi özelliklerine, hastalık yaş vs. göre cok çeşitinin olması. onun dışında o paraya cok daha fazla kaliteli mama mevcut.

Acana - Orijen gibi pahalı mamalara bakmıyorsunuzdur diye düşünüyorum. asagıdaki 3 mamayı tecrübe ettim, içerikleri gerçekten güzel.

N&D Ocean Serisi - Fitmin - Brit Care
Teşekkür ederim. N&D ile ilgili endişem yoğun bir kokusu olduğunu okudum birçok yorumda.

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Teşekkür ederim. N&D ile ilgili endişem yoğun bir kokusu olduğunu okudum birçok yorumda.
Mamanın arkasında günlük verilmesi gereken doz var. Zaten o dozlarda verirseniz mama kabı sürekli dolu kalmaz ve koku olmaz. Koku konusunda bişey diyemeyeceğim çünkü beni rahatsız etmemişti belki de havadar yeri vardı ondan olabilir.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu

ben problem yaşamadım ama bizde koridorda duruyordu belkı o nedenle almamışımdır. oturdugumuz yerde sadece suyunu tutuyoruz.

ancak dikkatimi ceken şey şu, bana öyle denk geldi belki ama yavru kedi mamaları ciddi koku yaparken kısır mamalar yapmıyor.

Ümit_23

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba bir müddet önce artık bir yaşını dolduran kızım için mama önerisi istemiştim. Yakın zamanda Pet shop önerisiyle internettede epeyce bir araştırıp, yorumlardan tatmin olduğum Sanabelle Sterilised mamaya geçtim. İlk 2-3 gün biraz nazlansakta şimdi sorunsuzca yiyoruz. Tahılsız ve et oranı %20 olan bir mama. Yorumlarınızı merakla bekliyorum.

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Merhaba bir müddet önce artık bir yaşını dolduran kızım için mama önerisi istemiştim. Yakın zamanda Pet shop önerisiyle internettede epeyce bir araştırıp, yorumlardan tatmin olduğum Sanabelle Sterilised mamaya geçtim. İlk 2-3 gün biraz nazlansakta şimdi sorunsuzca yiyoruz. Tahılsız ve et oranı %20 olan bir mama. Yorumlarınızı merakla bekliyorum.
Et proteini mi yoksa et oranı mı %20. Eğer fırsatınız varsa arkada içeriği hakkında bilgi var onun fotoğrafını atabilir misiniz?

Ümit_23

Hayvansever
Kedi Dostu
Paketi atmıştım hava almaz kaplarda bulunduruyorum mamayı. İçerikler ekte.

Ekli dosyalar

• 5D7C56AD-5DFE-4958-8E96-B0B559470025.png
    5D7C56AD-5DFE-4958-8E96-B0B559470025.png
    163.2 KB · Görüntüleme: 10
  • FEDFF824-44C9-43E0-BEE0-9420E148E1C9.png
    FEDFF824-44C9-43E0-BEE0-9420E148E1C9.png
    161 KB · Görüntüleme: 9

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Paketi atmıştım hava almaz kaplarda bulunduruyorum mamayı. İçerikler ekte.
Taze et olması ve taurin gibi maddelerin olması gayet iyi. İyi denilebilecek bir mama bence. Veteriner hekiminiz önerdiyse gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Ümit_23

Hayvansever
Kedi Dostu
Taze et olması ve taurin gibi maddelerin olması gayet iyi. İyi denilebilecek bir mama bence. Veteriner hekiminiz önerdiyse gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
Alman malıymış. O’da ayrı bir güven verdi. Teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: BZC