Kuşlar Hakkında Merak Ettikleriniz

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Merhabalar herkese :)
Şu son zamanlarda foruma fazla vakit ayıramıyorum ve buna neden olarak YKS sürecine hazırlandığımı belirtmem belki yeterli olabilir, eh biraz da benim üşengeçliğimin suçu yok değil. Ancak bu forum ile birçok kişi sorunlarını ve sorularını dile getirebiliyor, diğer hayvan sahipleri ile iletişim kurup bilgi alışverişi yapabiliyor. Kedi ve köpekten sonra en çok beslenen evcil hayvanlardan olan kuşlar hakkında da birçok insan gelip bilgi alıyor, bilgi veriyor.

Ne yazık ki kuş beslemek yaygın olmasına rağmen hala çok fazla bilgi eksikliği var. Ben de bildiklerimi insanlarla paylaşıp en azından bazılarının sorularına yanıt verebilirim diye düşündüm. Bunun için de aklıma şöyle bir fikir geldi:
Kuş sahipleri ve sevenleri bu konu altına merak ettikleri şeyleri ve sorularını yazsın. Ben de fırsat buldukça, belki haftada bir veya iki kere, yazılan soruları okuyup cevap olarak bir konu açayım. Bu şekilde hem soru soranlar merak ettiklerini öğrenmiş olur hemde başka birçok kişi de bu konuları açıp okuyarak yazılanlardan faydalanabilir. Yönetim ekibinden de rica ederim, kabul ederlerse bu konumu başa tuttururlar. Bu şekilde hep güncel kalmış olur, aşağılara gidip gözden uzak olmaz.

Bu arada sorduğunuz sorular spesifik konular olursa daha iyi olur. Daha iyi anlaşılabilmek için aşağıya birkaç tane örnek başlık bırakıyorum:
- Kuşum için fırınlanmış yumurta kabuğunu nasıl hazırlayabilirim?
- Taze meyve mi daha iyi, kurutulmuş meyve mi?
-
Haftada kaç kere haşlanmış yumurta verilebilir?
-
Yuvalık malzemesi olarak hangisi daha iyi?
- Sultan papağanı yemi nasıl olmalı.
gibi

• Beğen
Tepkiler: BZC

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Muhabbet kuşları için en ideal yem nasıl olmalı. İllaki kaliteli marka mı kullanmamız lazım. En tazesini nasıl temiz ederiz.