Kedimdeki nefes problemi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Senavak

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedimin nefes alması hızlandı bugün ama parmağımı burnuna koyduğumda hafif nefes hissetmiyorum acaba burnu tıkandığı için mi oldu? Burun akıntısı vs yok. Siz de parmağınızı kedinizin burnuna koyduğunuzda nefesini hissertmiyor musunuz?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Senavak, burnunu temizliyor musunuz arada? Toz, kumun tozu vs kaçıp tikayabiliyor. Kulak pamuğun hafif ıslatıp temizleyebilirsiniz.

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
@Senavak, burnunu temizliyor musunuz arada? Toz, kumun tozu vs kaçıp tikayabiliyor. Kulak pamuğun hafif ıslatıp temizleyebilirsiniz.
Benim kedimde ağzındam soluyor, dilini dışarı cıkartıp yoruldugunda. Burnuda tıkalı gibi sesler çıkartıyor. Burnunu hiç temizlemedim ama burnu pamuk giremeyecek kadae kücük, ne yapabilirim

Senavak

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim kedimde ağzındam soluyor, dilini dışarı cıkartıp yoruldugunda. Burnuda tıkalı gibi sesler çıkartıyor. Burnunu hiç temizlemedim ama burnu pamuk giremeyecek kadae kücük, ne yapabilirim
Temizlemedim daha önce dün kulak temizleme spreyiyle burnunun dış kısmından sildim.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Cinsten cinse ne kadar fark eder bilmiyorum ama kürdan genişliğinde benim kedilerimin burnu.
Açıkçası burun içine müdahale hatalı bir durum. Burun içinde nesne olup olmadığına ışıkla bakmak, gerekirse ıslak pamuk ile dışardan temizlemek, en olmadi buhar makinası ya da benzer yapabileceğiniz bir alet var ise buharla yumuşatıp kendisi atmasını sağlamalısınız.
Kedinin burnuna kesinlikle birşey sokmayın. Eğer çok çok mecbur kalırsanız belki ama onda da veteriner e gitmek daha iyi.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
girmiyor, yeni taşındık bu ev daha kuru ve havasız arada burnundan doluymuş gibi sesler geliyor ama ne yapabilirim bilmiyorum, normal pamugu kücük bölsem icinde kalır diye korkuyorum
Havayı nemlendirmek için kaloriferlerin üzerine ıslak havlu bırakmanızı tavsiye ederim. Eğer sorun çözülmemişse bir veteriner hekime gidip ne var ne yok bakılmasında fayda var.