Kedimdeki susuzluk

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Senavak

Hayvansever
Kedi Dostu
Birkaç gündür idrarında azalma var gibi. Su içmesi normal. Susuzluk olabilir mi? Cilt esnekliğine baktım ama anlayamadım. Video ekledim normal mi acaba? Mama değişikliğinden de olabilir mi?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Kediler yedikleri mamanın 5 katina kadar su içerler ama belli tuvalet zamanları vardır. O zamanda giderler. Su icmesinden sorun yoksa bir şeyi yoktur. Karnında şişkinlik var mı ellediginizde?

Senavak

Hayvansever
Kedi Dostu
Kediler yedikleri mamanın 5 katina kadar su içerler ama belli tuvalet zamanları vardır. O zamanda giderler. Su icmesinden sorun yoksa bir şeyi yoktur. Karnında şişkinlik var mı ellediginizde?
Hyr şişlik yok. Su içmesi baya iyi az önce bir mama kabı su içti nerdeyse. İnternetten baktım kürek kemiği arasındaki deriyi çekin hemen eski haline dönüyorsa normaldir diyor. Denedim ama ben anlayamadım. Videoya göre normal mi sizce

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Senavak, internette çok fazla bilgi kirliligi var. Su içmesi normal. Gider tuvalete merak etmeyin. Tuvalete size farkettirmeden girmiştir belki. Endişelenecek bir şey yok. Çok üstüne düşmeyin :)
Veterinere yeni gittiniz, sorun olsa söylerdi vetiniz.

Senavak

Hayvansever
Kedi Dostu
@Senavak, internette çok fazla bilgi kirliligi var. Su içmesi normal. Gider tuvalete merak etmeyin. Tuvalete size farkettirmeden girmiştir belki. Endişelenecek bir şey yok. Çok üstüne düşmeyin :)
Veterinere yeni gittiniz, sorun olsa söylerdi vetiniz.
Teşekkürler biraz takıntılı bir insanım da belli oluyordur zaten🤭

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Senavak, haha sorun değil istediğinizi sorabilirsiniz. Ama çok üstüne düşmeyin. Bu sefer her şey sanki onu hastaymış gibi düşündürür. Benim eşim de öyle. Bir gün az yiyince neden yemedi, hasta mi nesi var diye dolanıyor. Havalar açıp kapatınca onların da ruh hali yamuluyor bizim gibi.

Senavak

Hayvansever
Kedi Dostu
@Senavak, haha sorun değil istediğinizi sorabilirsiniz. Ama çok üstüne düşmeyin. Bu sefer her şey sanki onu hastaymış gibi düşündürür. Benim eşim de öyle. Bir gün az yiyince neden yemedi, hasta mi nesi var diye dolanıyor. Havalar açıp kapatınca onların da ruh hali yamuluyor bizim gibi.
Su içmesi de azaldı bir gündür nerdeyse hiç içmedi. Yaş mama veriyorum. Nedeni ne olabilir ki? Veterinere götürmeli miym

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Cok yaş mama su tüketimini ve çiş miktarını azaltır. Daha vıcık kıvamda dışkılar. Yaş mamayı azaltın.

Ek olarak fazla üstüne düştüğünüzü düşünüyorum. 1 günlük farklılıklar her zaman olacaktır. 24 saatlik bir zamanda hiç su icmemesi, dışkı yapmaması ya da yemek yememesi problem olarak görülebilir ancak dün su icmesi normal diye mesaj atıp bugun cok az içti veterinere gideyim mi demeniz 1 günlük bir gözlem sonucu fazla üstüne düştüğünüzü gösteriyor.

Sürekli kontrol durumu kediyi de rahatsız eder.

Eğer iştahsızlık , az su icme ve dışkı problemleri birkaç gün sürerse o zaman veterinere gidersiniz.

Ya da 24 saate bunları tamemen keserse gidebilirsiniz.

Benim kedilerim yeri geliyor 1 mama kabını 24 saatte boşaltıyor yeri geliyor 2 günde bitmiyor.

Su içinde aynı şekilde.

Size önerim eğer tek yerde su kabı var ise evin 2-3 yerine su kabı koyabilir, ya da su şelalesi alıp daha fazla icmesini sağlayabilirsiniz.

Senavak

Hayvansever
Kedi Dostu
Cok yaş mama su tüketimini ve çiş miktarını azaltır. Daha vıcık kıvamda dışkılar. Yaş mamayı azaltın.

Ek olarak fazla üstüne düştüğünüzü düşünüyorum. 1 günlük farklılıklar her zaman olacaktır. 24 saatlik bir zamanda hiç su icmemesi, dışkı yapmaması ya da yemek yememesi problem olarak görülebilir ancak dün su icmesi normal diye mesaj atıp bugun cok az içti veterinere gideyim mi demeniz 1 günlük bir gözlem sonucu fazla üstüne düştüğünüzü gösteriyor.

Sürekli kontrol durumu kediyi de rahatsız eder.

Eğer iştahsızlık , az su icme ve dışkı problemleri birkaç gün sürerse o zaman veterinere gidersiniz.

Ya da 24 saate bunları tamemen keserse gidebilirsiniz.

Benim kedilerim yeri geliyor 1 mama kabını 24 saatte boşaltıyor yeri geliyor 2 günde bitmiyor.

Su içinde aynı şekilde.

Size önerim eğer tek yerde su kabı var ise evin 2-3 yerine su kabı koyabilir, ya da su şelalesi alıp daha fazla icmesini sağlayabilirsiniz.
Teşekkür ederim haklısınız.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Arndiol çok doğru söylemiş. Siz böyle yaptıkça hayvan daha çok strese girer. Veterinere sürekli götürmeniz de psikolojisini iyice bozar. Çünkü hayvanlar bulundukları ortamdan uzaklaşmayı sevmezler. Bir süre sonra sizden de uzaklaşırlar. Kendi haline bırakın. Havalar nasıl bizi etkiliyorsa onları da etkiliyor.