Kedi Maması Tavsiyesi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

suaatay

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar selamlar

21 yaşında öğrenciyim, 9 aylık dişi british bir kediye sahibim, bu benim ilk evcil hayvan tecrübem bu yüzden sizden yardımcı olmanızı isteyeceğim.

Mama arayışı içerisindeyim öğrenci olduğum için maddi durumum pek iyi değil bunu göz önünde bulundurarak tavsiyelerde bulunursanız sevirim.

Aynı zamanda kedim yavru mu yetişkin mi geçiyor, tahıllı tahılsız kedi mamaların farkları nelerdir, aroma seçimi vs. nasıl yapmalıyım bu konular hakkında da bilgi verirseniz çok iyi olur. (Aklınıza gelen basit temel bilgileride yazıp tecrübelerinizi aktarabilirsiniz benim için faydalı olur.)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
12 aya kadar yavru kedi maması ile beslenir.
Kısırlaştırma yapıldıgında kısır mamaya geçilmelidir.

Mama konusunda öncelikle bütçeniz önemli, cok fazla farklı öneride bulunabiliriz çünkü. tavsiyem 10 kg'lık paketler almanız, büyük paketler ciddi anlamda daha ucuza geliyor.

Kedilerin pek tahıl ihtiyacı yoktur; tahılsız mama içerik olarak her zaman daha iyidir.

Aroma olararak şöyle söyleyeyim genel olarak insanlar tavuklu / balıklı seçim yaparlar.
Tavuklu mama genelde daha iştahlı yenir, protein sindirmesi daha iyidir. ancak tüy sağlığı açısından dökülme yapabilir.
Balıklı (özellikle somon) ise tüy sağlığına ve sindirim sistemine daha faydalı bir mamadır. ben bu nedenle somonlu kullanıyorum.

British her ne kadar kronik hastalığı pek yok denilse de tüm cins kediler atalarından gelen genetikler nedeniyle risk altındadır. tavsiyelerim şu şekilde sizin için. (tüm kedilerde bu uygulanmalı ama cins kediler daha kritik)

-Su içmesi için birden fazla bölgede su tutun.
- Malt kullanımına dikkat edin, düzenli kullanın. (gimcat ya da bütçeniz yok ise benim gibi trixie kullanabilirsiniz)
-Mama olarak kalitesiz mama kullanmayın, sindirim sistemleri daha hassastır.
-Kokulu kum yerine kokusuz kum kullanın. (ben mırmır kullanıyorum)
-Yaş mamayı max haftada 1 verin. (felicia'nın yaş mamaları iyidir, ben 2 kedi oldugu için gourmet kullanıyorum)
-Ödül maması mümkün seviye vermeyin, verseniz bile çok nadir verin.
- Yaş mama verirseniz haftada 1, vermezseniz 2 kere normal yogurt verebilirsiniz.
-Süt vermeyin.