Köpeğim Kedi Maması Yiyiyor Bir Zararı Olurmu?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

EsraOsmanAres

Hayvansever
Kopek Dostu
7 aylık bir Minyatür Pinscher im var önceden herşey yiyiyordu şuan bu konuda çok seçici kuru mamasını yemiyor diğer konserve mamaları yemiyor ev yemeği uygun değil diyeceksiniz biliyorum ama tavuk haşlayıp veriyordum onu yiyiyordu şimdi ondan da bıktı sanırım a101 de bestpet diye bir markanın sığır etli yaş kedi mamasını yiyiyor sadece sizce ne yapmalıyım oğluşuma zararı olur mu?

Ekli dosyalar

• 524789c5-5f5a-4866-92b0-05a75867b52a_size780x780_quality60_cropCenter.jpg
    524789c5-5f5a-4866-92b0-05a75867b52a_size780x780_quality60_cropCenter.jpg
    30.5 KB · Görüntüleme: 4

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
bagırsak sistemine zarar verir büyük ihtimal.

sokaktaki köpekelerde kedilerin mamasını yiyor ama aynı şartlarda değiller.

bu arada bestpet kötü bir mama bence, kediye bile verilmemeli ki siz köpege veriyorsunuz. yeme sebebi de muhtemel tadı güzel olsun dıye içine konulan ıvırzıvırlar.

EsraOsmanAres

Hayvansever
Kopek Dostu
bagırsak sistemine zarar verir büyük ihtimal.

sokaktaki köpekelerde kedilerin mamasını yiyor ama aynı şartlarda değiller.

bu arada bestpet kötü bir mama bence, kediye bile verilmemeli ki siz köpege veriyorsunuz. yeme sebebi de muhtemel tadı güzel olsun dıye içine konulan ıvırzıvırlar.
başka tavsiye edebileceğiniz bir yaş mama var mı eskiden pedigree friskies bayıla bayıla yiyiyordu şimdi ağzına sürmüyor

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
uzun zamandır köpek beslemediğim için yanlış bilgi vermek istemem, su an piyasası ne durumdadır bilmiyorum.

arkadaşlar yardmcı olacaktır.

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Zararlı olacağını düşünüyorum kesinlikle önermem. Uzun vadede kesinlikle sağlık problemi çıkaracaktır. Kedi maması kedilerin ihtiyaçlarına ve sindirim sistemine göre üretilmektedir. Aynı şekilde köpek mamaları da ihtiyaçlarına göre üretilmektedir. İki türün birbirine göre farklı protein ihtiyaçları var.

İyi bir mama seçmenizi ve bu konuda ısrarcı olmanızı öneriyorum. Bir şekilde alışacaktır.