Köpeğimi Dışarı Çıkarmakta Zorlanıyorum

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Toypoodleannesi

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba arkadaşlar 1yaşında toy poodle ım var oğlumla ilk dışarı çıktığımız zamanlarda hiç bir sorunumuz yoktu nereye gidersem gideyim yanımda götürüyordum yaşadığım yer dağlık ve merkezdeki bütün köpekleri belediye toplayıp buraya bırakıyor her köşede köpek çeteleri var bende o yüzden toplu taşıma veya taksiyle sürekli başka yerlerde gezdiriyordum bir süre sonra evimin çevresinde gezdirmeyi denemem istedim 4 köpeğin saldırısına uğradık bacağıma dikiş atıldı ve oğlumda travma kaldı avmde kendi cinsi köpek gördüğünde bile dehşet havlamaya başladı belli bi süre sonra bu hayvanlanrdan insanlara insanlardan bazı nesnelere kadar büyüdü şuanda bir yerde gezmemiz bana bir eziyet haline geldi evimin önünde küçük bir bahçe var son 2 aydır sadece oraya çıkarabiliyorum ama bu ona yetiyor mu bilemiyorum çünkü hiç sosyalleşemiyor açıkçası bende saldırıdan sonra öncesi kadar cesur değilim tek başıma çantasına koyup bir yerde gezdirmiyorum haliyle artık her şeye havladığı için ekstra sokak köpeklerininde dikkatini çekiyor napacğaımı bilmiyorum ve çok üzülüyorum eğitime yollamayı düşünüyorum bir yandan ama eğitime giden köpekler bir süre sonra eski haline döndüğünü tecrübe edindim çevremdeki bir kaç kişiden yardımcı olabilecek olan var mı veya eğitmen eğitim yeri GÜVENİLİR önerebilecek

• Beğen
Tepkiler: BZC