Köpeğimi dışarı çıkaramıyorum

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Lia

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba oturduğum yerde çok fazla sokak köpeği var ve ben ne zaman köpeğimi dışarı çıkarsam direkt üstümüze atlayıp saldırmaya çalışıyorlar. Biliyorsunuz köpeklerin günde en az 2 kere dışarı çıkması gerek ama ben artık çıkaramaz oldum hele akşam hiç çıkaramıyorum sayıları artmış oluyor. Belediyeyle konuştum onlar da barınaklara almıyorlarmış. Böyle sorun yaşayan ya da bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Köpeğiniz taşıyabileceğiniz boyutta ise box ile güvenli bölgeye taşıyıp daha sonra gezdirebilirsiniz. Saldırmak yerine oyun oynamak istiyor olabilirler oyun oynamayı denediniz mi?

Lia

Hayvansever
Kopek Dostu
Köpeğiniz taşıyabileceğiniz boyutta ise box ile güvenli bölgeye taşıyıp daha sonra gezdirebilirsiniz. Saldırmak yerine oyun oynamak istiyor olabilirler oyun oynamayı denediniz mi?
Diş gösteriyorlar oynamak isteyen köpek zaten anlaşılıyor her türlü ve golden cinsin büyük ırk

Aslıhan

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhabalar benimde golden bir kızım var bizde aynı konudan muzdaribiz son iki haftadır gezdirme alanımızı değiştirdik daha rahat geziyoruz bunu deneyin isterseniz bir de veterinerimiz de böyle önerdi sokak hayvanlarının ya açlık yâda kıskançlık sonucu böyle yaptıklarını söylemişti

• Beğen
Tepkiler: Lia

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhabalar benimde golden bir kızım var bizde aynı konudan muzdaribiz son iki haftadır gezdirme alanımızı değiştirdik daha rahat geziyoruz bunu deneyin isterseniz bir de veterinerimiz de böyle önerdi sokak hayvanlarının ya açlık yâda kıskançlık sonucu böyle yaptıklarını söylemişti
Aç olmasalar bile alan korunması yaptıkları için yabancı köpekleri sokakta istemiyorlar. Bunu yalnızca sahipli köpekler değil yabancı sokak köpekleri de yaşıyor. Farklı bir güzergahtan gitmek en doğrusu oluyor bu durumlarda. Neyseki bizim sokaktakiler çok dost canlısı biz şanslıyız :)

kakura35

Hayvansever
Kopek Dostu
elinize uzun bir sopa alın ve yere vurarak onları korkutun ama asla zarar vermeyin lütfen.. bazen böyle yollara başvurmak zorunda kalıyoruz.. birkaç kere korkuttuğunuzda sadece havlarlar. keşke etraftaki herkes onları sevse besleseydi sevecen olsaydılar.

• Beğen
Tepkiler: Lia

SANCAKTAR

Hayvansever
Kopek Dostu
Aynı dertten ben de muzdariptim. yabancı sokak kopekleri bile gelse bizim caddedeki kopek klanı :) saldırıp ısırıyordu.
bizim caddedekileri yanımda kendi köpeğim yokken beslediğim halde yanımda köpek olduğunda sorun çıkıyordu. ilk aşamada elime sopa almayı düşündüm ama bu onları daha çok sinirlendirebilirdi. en basit mantığı kurmaya çalıştım. onlar kalabalıksa ben de kalabalık olayım diye arkadaşlardan yardım istedim. 6 arkadaşımla birlikte yanyana kalabalık şekilde yanımızda köpek varken ısrarla sokak köpeklerinin önünden geçtik. ilk seferde uzaktan görecekleri şekilde sonra yavaş yavas her seferinde yakınlaşarak. ilk görüşte belli br yere kadar yakınlaşarak havladılar, aynı akşamki bir kaç geçişten sonra yerlerinden bile kalkmadılar. biz herhangi bir sert harekette bulunamdık bakmadık bile yürüdük geçtik her seferinde.

aynı şeyi ertesi akşam da yapıp artık sorun çıkmayınca diplerine kadar gittik. benim köpeğimin dibine kadar gelip bol bol kokladılar herhangi bir saldırgan hareket yapmadılar (bizimki biraz tedirgin oldu ama okşayarak ve ödül maması verirkenki olumlu kelimeleri sürekli söyleyerek rahatlattım)

o günden beri kendi sokağımda her gün rahatça gezebiliyoruz. Doğru bir yöntemdir diyemem konunun uzmanı değilim araştırıp deneye yanıla bir çok şeyi öğreniyorum ama en büyük öğrendiğim şey köpek konusundaki davranışsal sorunların çözümünün genelde en basit yolla çözüleceği.

Umarım yardımcı olur. Eğer konunun uzmanı birisinin farklı bir önerisi olursa kesinlikle önce onu uygulayın.