En Güzel Konuşan Papağan Cinsleri Hangileri?

Gizem

Kullanıcı
Katılım
5 Mar 2019
Mesajlar
255
Tepkime puanı
145
Puanları
43
Konum
İzmir
Çocukluğumda çok iyi hatırlıyorum babam bir papağan getirmişti, gri renkli ve kırmızı kuyruğu vardı o kadar güzel konuşmasını öğretmiştik ki daha sonra babam arkadaşımın diyerek papağanımızı geri verdiğini söyledi.

aradan yıllar geçmişti ve ben o papağanın aynısını gördüğümde ise nasıl bir cins olduğunu sormuştum bana jako papağanı demişti. şimdi sizlere sormak istiyorum konuşmaya en müsait papağan cinsi jako papağanı mı? yoksa önerebileceğiniz başka papağan cinsleri var mı?
 

Furkan

Kullanıcı
Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
38
Tepkime puanı
29
Puanları
18
Konum
Tokat
Her papağan cinsi konuşmaya müsaittir zaten. Sizin yapmanız gereken ısrarcı bir eğitim ile dile getirmek. Jako papağanları evet çok çok zeki ve yüzlerce kelime öğrenebilen bir papağan cinsi. Bir de sultan papağanları var, bunlar da genelde ıslıkları çok taklit ederler fakat dediğim gibi ısrarcı bir eğitim ile sultan papağanı da dile gelir :)
-Hepsi çok güzel hayvanlar, gerçekten bayılıyorum :) Sahipleri ile laf dalaşına bile giriyorlar :)
 

papaganlar

Kullanıcı
Katılım
6 Mar 2019
Mesajlar
12
Tepkime puanı
2
Puanları
3
Konum
İstanbul
Jako papağanları konuşmaya en yatkın papağan türlerinden olup amazon papağanları onları takip eder. Son sıralara bence sultan papağanını, cennet papağanını ekliyorum bunların dışında diğer papağanlar konuşmaya daha yatkın :)
 

KayaZaKi

Kullanıcı
Katılım
15 Eyl 2019
Mesajlar
17
Tepkime puanı
4
Puanları
3
Konum
Ankara Beypazarı
Sultan papağanları sanki daha konuşkan ve kelimeleri net söylüyorlar. Erkek sultan papağanı alacağım ben de.