En Güzel Konuşan Papağan Cinsleri Hangileri?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Çocukluğumda çok iyi hatırlıyorum babam bir papağan getirmişti, gri renkli ve kırmızı kuyruğu vardı o kadar güzel konuşmasını öğretmiştik ki daha sonra babam arkadaşımın diyerek papağanımızı geri verdiğini söyledi.

aradan yıllar geçmişti ve ben o papağanın aynısını gördüğümde ise nasıl bir cins olduğunu sormuştum bana jako papağanı demişti. şimdi sizlere sormak istiyorum konuşmaya en müsait papağan cinsi jako papağanı mı? yoksa önerebileceğiniz başka papağan cinsleri var mı?

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
Her papağan cinsi konuşmaya müsaittir zaten. Sizin yapmanız gereken ısrarcı bir eğitim ile dile getirmek. Jako papağanları evet çok çok zeki ve yüzlerce kelime öğrenebilen bir papağan cinsi. Bir de sultan papağanları var, bunlar da genelde ıslıkları çok taklit ederler fakat dediğim gibi ısrarcı bir eğitim ile sultan papağanı da dile gelir :)
-Hepsi çok güzel hayvanlar, gerçekten bayılıyorum :) Sahipleri ile laf dalaşına bile giriyorlar :)

papaganlar

Hayvansever
Jako papağanları konuşmaya en yatkın papağan türlerinden olup amazon papağanları onları takip eder. Son sıralara bence sultan papağanını, cennet papağanını ekliyorum bunların dışında diğer papağanlar konuşmaya daha yatkın :)

Garfield

Hayvansever
Kus Dostu
konusmaya en yatkın en belırgın en erken konusan papağan türü jako'dur. 2 aylık yavru bir jako almıstım aldıktan 2-3 ay sonra bız onu acaba ne zaman konusur diye beklerken hayvan bızden duya duya kım o ? yu kendı kendıne ezberlemıs ve soylemeye basladı :) evde zil caldıkca diafondan kim o diyoduk onu ezberlemıs :)) jakolar cok farklı bir papağn turudur.

http://instagr.am/p/BliaYefD8o6/

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Mehmet ÖZCAN, senin papağanında maşallahı var ama :) jako papağanlarını ben de çok seviyorum, anında öğreniyorlar ve uzun yıllar boyunca dost kalıyorlar.

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Benim fovorim kakadular . Herhalde onların konuşmaya değilde hareketlere yatkınlığı var (ve de bağırıp çağırmaya😁). Çünkü her izledigim videosunda ya bardakalrı dağıtıyor, ya da bir şeyleri diziyorlar, sıraya koyuyorlar.
Ama tartışmasız piskopatlar ,en sevdiğim yönleri bu =D, ve de diğerleri gibi çok sevimliler🦜.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Sultanım, onlar sanırım sarı mavi kakadu papağanı diye geçiyorlardı? Yanılmıyorsam tabii :) o papağanlar tabii efsanedir fakat jako papağanları da benim çok hoşuma gidiyor öyle böyle değil hem de :)

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
@Mehmet ÖZCAN, papağanınız çok güzel :) araştırdığım kadarı ile jako papağanları konuşmaya çok daha yatkın oluyorlarmış

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
@Mehmet ÖZCAN, galiba alıntı yaparken kendi mesajınızı da içine kattınız :D

seviyorum jako papağanlarını ama sizinki de ayrı bir güzel emeğinize sağlık

Ruzgar

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba kakadu papağanları çok konuşkan oluyorlar bildiğim kadarıyla 🤗

dollfish

Hayvansever
Kus Dostu
Papağan konuşuyor ve sizi konuşmasıyla eğlendirecek diye alınacak bir canlı değildir. En iyi konuşma becerilerine sahip olan papağan türleri ömürleri boyunca bir kelime dahi söylemeyebilirler.

Caner.22

Hayvansever
Kus Dostu
Merhabalar. Jako papağına konuşma eğitimi vermek isteyenler için özel bir yazı paylaşmak istedim.

Moderatör tarafında düzenlendi: