Anne kedinin yavrularını alıştırmak

Relectro

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
27 Eki 2019
Mesajlar
15
Tepkime puanı
3
Puanları
3
Konum
Asdf
İyi günler millet. Kedilerimizden biri doğum yaptı öteki de haklı olarak ondan ve yavrularından kaçınmaya başladı ve evden çıkmak istiyor . Bunları alıştırmanın herhangi bir yolu var mıdır ? Zamanla alışacaklarını düşünüyorum ama anne kedi öteki kediye yaklaşmaya çalışıyor hiçbir şekilde kaçınmıyor ama öteki ona tıslıyor arada bir gelip yavrulara bakıyor bir de mümkünse bilen biri yazsın :)
 

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
Katılım
30 May 2019
Mesajlar
722
Çözümler
17
Tepkime puanı
406
Puanları
63
Konum
İstanbul
Bizimde evde iki kardeş kedi vardı, bir yaşına kadar birlikte büyüdüler. Ardından birinin üçtane yavrusu oldu (ismi Boncuk). Diğer kedimiz (bu da Duman) yavruların bulunduğu kutuya uzaktan uzaktan bakıyordu. Boncuk'un da ilk yavruları, o da heyecanlı =), Duman yaklaşınca ona önce ters davranıyordu. Duman da resmen minicik yavrulardan korkuyordu. Sonra ikisini bağzı sebeplerden dolayı, yavrular halen küçük iken uzun bir araba yolculuğu ile halamın köydeki evine götdük. Mecbur yan yan seyahat ettiler. En sonki durum Duman Boncuk'un yavrularını diğer bütün kedilerden koruyordu ve yavruları varken yanına yaklaşma hakkına sahip tek kedi oydu😄.
 
Son düzenleme:

Mnemosynes

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
9 Mar 2020
Mesajlar
266
Tepkime puanı
310
Puanları
63
Konum
İstanbul
Bizim de iki kedimiz var. Kardeş değiller. Ama birlikte büyüdüler. İkisi de dişi, 5 yaşındalar. Birinin 3 yıl önce yavruları oldu. Yavrulayan Badem, diğeri Zeytin.

Normalde de zaten çok ponçik bir ilişkileri yok. Birbirlerine gıcık oluyorlar. Canları azmak isterse ancak o zaman birlikte oynuyorlar. Badem doğum yaptıktan sonra Zeytin haliyle yavruları merak etti ve bakmak istedi. Ama Badem ona güvenmediği için bunu tehdit olarak algılayıp saldırdı. Elinden zor aldık. Anne gücü diye bir şey varmış. 😹 Arada kaynayan ben olmuştum, bacağımı boydan boya çizmişti. Birkaç ay mecburen ayrı tuttuk. Sonra yavrular biraz büyüdü, Badem'in annelik içgüdüleri azaldı. Zeytin'i yaklaştırmaya başladı. Sonradan da yavrular Zeytin'in dibinden ayrılmaz oldu.

Yani siz müdahale etmeyin bence pek. Birbirlerine bizimkiler gibi saldırmadıkları sürece araya da girmeyin. Kendileri içgüdüsel olarak orta yolu bulacaktır. Sizin de yavrular büyüyünce eminim hepsi bir arada güzel güzel geçinecekler.

Ve de hayırlı olsun bebişleriniz. 😻
 

Benzer konular