Yavru Kedi Bakımı için Yardım

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

hahamyan

Hayvansever
Kedi Dostu
Oynarken elinizi kolunuzu ona çok fazla teslim etmemeli hatta oyuncaklarla oynatmalısınız. Aksi halde saldırgan tutum sergileyen bir yetişkin kedi olması olası. Yetiştirilme tarzıyla alakalı bir durum.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
dedıgınız herşeyi denedim, dinlemiyor. uzun vadede sürekli yapar isem işe yarayacak sanırım

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Elbette her elinizi ısırdığında veya bilerek tırmaladığında aynı tepkiyi vermeniz gerekir. Her seferinde farklı bir tepki verirseniz kafası karışır ve bildiği gibi hareket eder. Bu sebeple sabırlı ve kararlı olmanız çok önemli. Süreç boyunca elinizle oyun başlatmamanız, bu durumu tetikleyici hareketlerde bulunmamanız gerekir.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedi evin içinde 2 odada serbest geziyor. 2 oda baya büyük herhalde 90 metrekare falandır.

tüm eşyaları büyük odada, kapı acık kücük odada yanımızda takılıyor, işi oldugu zaman kendi odasına gidiyor.

Dün itibari ile cezalandırma sistemine gectik.

Eğer can acıtır ya da sayko moda girerse 5 dakika öteki odaya koyuyoruz. Sonra geri alıyoruz.

3. den sonra biraz daha sakinleşti gibi geldi. Tabi kızım hala deli, ben neyse de eşimi annesi gibi görüyor resmen :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Onu bir yere bırakmaktansa sizin oradan ayrılmanız bunu neden yaptığınızı anlaması için daha iyi bir yöntem olur. Siz onu bir yere götürürseniz neden bunu yaptığınızı kavrayamayabilir. :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
valla gündüz evdeyken bilgisayar odasında yaramazlık yaptıgında calıstıgım için bırakıp gidemiyorum, aksam da salonda eşimle oluyoruz, 2miz kalkıp başka odaya gidemiyoruz :p

kızımı artık onu götürerek eğitmeye calısacagım,, başka care yok :D