2 Aylık Yavru Kedi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Bernardin

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar

Birkaç gün önce apartmanın bahçesinde yavru kedi bulduk, çok minnak olduğundan kendini koruyamayacağını düşünüp bu süre zarfında koruyup kolladık. Ancak geçen gün arabaya eziliyordu daha etrafında olan bitenleri bile yeni anlıyor, etrafta bir hareket görürse koşuyor peşinden.

Ben annem ve kardeşim bugün eve alma amacıyla veterinere götürdük üzerinde pireler vardı. Dış parazit için damla döküldü, akşama doğru da tüm pirelerden kurtuldu. Kedi 2 aylık ve 660 gram herhangi bir hastalığı yok dişleri çıkmış ve kuru mamayı parçalayabiliyor. Veteriner gayet sağlıklı ancak biraz kilo alması gerekir dedi.

Babamın evde kedi olmasına sıcak bakmadığını bilmemize rağmen en azından pirelerden kurtulur ve belki güçlenene kadar da bizde kalır diyerek bu işe girişmiştik. Bu gece hayvan 1 ay bizde kalsın bu sırada güçlensin, büyüsün daha sonrasında bahçeye salarız zaten dışarıda kedilerin, kuşların sularını yemeklerini hiç eksik etmiyoruz diye konuştuk.

Ancak iyilik yapalım derken kötülük mu yapıyoruz bilemedim, dışarıda bu kedinin başına her şey gelebilir ama o şartlarda yaşaması için belki gelmesi de gerekiyordur. Benim açımdan kedi sürekli bizde kalsın ancak babam katiyen istemiyor ve uzlaşmaya da gidemeyiz biliyorum.

Ev şartlarına fazla alışmadan dışarı geri mi bıraksak bu onun için mevcut senaryoda daha mı iyi olur sizlere sormak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler...

• Beğen
Tepkiler: BZC

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Kendini kurtarana kadar balkonda veya evinizin etrafinda güvenli bir yerde besleme şansınız var mı?

emredersiniz

Hayvansever
EklemBacakli Dostu
Merhaba, hepimiz biliyoruz ki sokaktan alınan veya cins kedilerin eve adapte olduktan sonra dışarıya salınması sonucunda kedinin dışarıya adapte olması çok zordur. Dışarıda evde karşılaşmadığı hava şartları, kediler, köpekler, arabalar ve diğer olumsuzluklar vardır. Fakat sorduğunuz soruyu 1 aylık gibi kısa bir süre için sormuşsunuz. İnternette ve yabancı kaynaklarda araştırma yaptığımda hepimizin bildiği gibi kedilerin eve adapte olduktan sonra dışarıya salınması sonucunda kedinin dışarıya adapte olması çok zor olacağından bahsediyor fakat bu kadar kısa süre için bir bilgi bulamadım ve ayrıca ben de net diyebileceğim bir bilgiye sahip değilim. Bence bu süreçte yaşadığınız yerin hayvanlarını ve şartlarını bilen veterinerize sormak en mantıklısı olacaktır.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Sokağa salacaksanız evde tutmayın. sonrasında hem o zorluk ceker, hem de siz onu sokakta gördüğünüzde üzülürsünüz.

660 gr bir kedi ortalama 2 aylık civarıdır. yaşayabilir.

gecen ay 6 yavru öldü bizim orada, bakıyorduk cocuklara. ne yazık ki yapacak birşey yok, bunu kabullenmek zorundayız

Bernardin

Hayvansever
Kedi Dostu
Cevap yazan herkese teşekkürler. Belki sahiplenmek isteyen çıkar diye sosyal medyadan tanıdıklara paylaştık. Buradan sahiplenmek isteyen varsa da bana yazabilir, Bursa'dayız. Kum da bizden hediye olsun.

Birkaç gün içinde kimse çıkmazsa apartmanın bahçesine salacağız. Zaten yemeklerini sularını koyuyoruz.

Ekli dosyalar

• IMG_20230718_185255.jpg
    IMG_20230718_185255.jpg
    193.7 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20230718_185212.jpg
    IMG_20230718_185212.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 8