Sultan Papağanı Kanat Egzersizi Sonrası Baş Dönmesi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

okanozturk

Hayvansever
Kus Dostu
Öncelikle herkese merhaba araniza yeni katildim. 3 senedir dısarda buldugum canyoldaşim dişi bir sultan papaganim var veterinerin dedigine gorede suan tahmini olarak 4 5 yasinda bir kuş. Genelde dişiler halsiz olurlarmiş erkeklere gore daha tembel oluyolarmis. Bizim kuşumuzda gun icinde butun gun acik aksam 7 gibi balkona cikarttigim icin kapiyorum hava almasi icin ve gece 12 ye kadar kafesinde duruyo sonra iceri alip kafesinin ustunu ortmeden once durdugu yerde ucar gibi kanat egzersizi yapmasi icin aciyorum papaganimi. Dikkatimi ceken sey asiri yoruluyor cok efor harcadigi icin normaldir diyorduk ama yas basindan beri 3 kere olan bisey var o egzersizi yaptikdan bakişlari boş boş olmaya basliyo dun olan sonuncu yani 3. De sağ kanadida carpik sekilde duruyordu kafasi arkaya dogru gidiyor yana donuyot boynu sanki bayilacak gibi oluyor. Yaz basindab beri 3. Kez basimiza geldi. Etrafimizda uzmanlik alani kus olan bir veteriner olmadigi icin istanbula goturmek gostermek istiyorum kusumu sizce basina gelen varmi sorun ne olabilir.

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Merhaba hoş geldiniz.

İç parazit veya solunum problemi olabilir. Siz önlem amaçlı parazit damlaları kullanın mutlaka. Günlük suyunu mutlaka tazeleyin. Ne çok sıcak ne çok soğuk ortamda durmasın. Cereyan yapan ortamda durmamasına özen gösterin. Vitamin vs kullanabilirsiniz. Eğer durumunda düzelme yoksa mutlaka veteriner hekime göstermeniz gerekiyor.