Spectrum Kedi - Köpek Maması ( Lider Pet Food)

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Mnemosynes

Hayvansever
Kedi Dostu
Biz iki kedimizi de ağırlıklı olarak Spectrum Peptigest34 Sindirimi Hassas Ve/Veya Tüy Yumağı Oluşumuna Yatkın Yetişkin Kedi Maması ile besliyoruz. Normalde mamayı 12 kg olarak internetten sipariş veriyorduk. Ancak Spectrum 2019 yazında bir karar alarak yalnızca veterinerlerde satış yapmaya başladı. ( İnternette çok daha ucuza satılıyormuş. Haksız rekabet oluyormuş. Ayrıca birçok satıcı olduğu için kontrolünü yapamıyorlarmış. Veterinerlerde satılması daha güvenliymiş.... Bunlar, İstanbul Anadolu Yakası bölge distribütörünün bize söyledikleri. Özellikle güvenlik kısmı cepte kalsın, birazdan bu konuya değineceğim. )

Bölge distribütörü ile birkaç telefon görüşmesi yaptıktan sonra bize en yakın yetkili satıcı olan, normalde de Spectrum ürünlerini satan veterinerimize ricada bulundular. Dağıtıcı bizim kullandığımız mamayı veterinere getirdi, veterinerimiz de üstüne kendi payını koymadan bize satışı yaptı. Ama mama aldığımız zamandan beri bir garip kokuyordu. Bir önceki kullandığımızdan farklıydı kokusu. Formülünü değiştirmişlerdir herhalde diye düşündük. Çünkü buraya kadar hala iyi niyetliyiz.

Bir - iki aydır kedilerim mamayı çok gönülsüz yiyor. Kokusu daha da değişti. Biz bile tabaklarına koyduğumuzda rahatsız olmaya başladık. Son tüketim tarihinin dolmasına daha birkaç ay olmasına rağmen aşırı bayatlamış gibi kokuyordu. Öyle olunca en az 3- 4 kilo daha mamamız olmasına rağmen kullanmayı bıraktık. Başka bir mamaya geçtik.

Dün kardeşim başka bir şey sormak için veterinerimize uğramıştı. Laf arasında mamayı da değiştirdiğimizi, bir daha Spectrum almayacağımızı söylemiş. O da müşterilerden gelen şikayetlerden bahsetmiş. Bizim gibi birçok kişi Spectrum bayat çıktığı için olumsuz geri dönüşte bulunmuş. İçlerinde kedisi - köpeği hastalananlar da var. Veteriner tabii firma ile iletişime geçmiş. Aldığı cevap: ''Allah Allah, dağıtıcı SKT'leri değiştirdi herhalde. Yoksa bizim firmamızda böyle bir durum mümkün değil!'' Şaka gibi gerçekten. Dağıtıcı zeplinle iniyor sanırım. Ki, firma ile alakası yok gibi açıklama yapıyorlar. Dolayısıyla bahsettiğim yer artık bu ürünleri satmıyor.

Biz zaten belli sebeplerden ötürü tekrar almamakta kararlıydık. Ama bir de bunu öğrenince sinirimiz tepemize çıktı. Sağlıkla oynamak bu denli kolay olmamalı. Bizim kedilerimizden birinin karaciğer problemi var. Mama yüzünden uzun süre dışkısında kan sorunu yaşadık. Aralarında çok daha kaliteli mamalar da vardı. Bir yıl boyunca farklı mamalar deneye deneye Spectrum ile sorundan kurtulunca bunu kullanmaya başlamıştık. Ama üretildiği günden itibaren kullanım ömrü aşağı yukarı 18 ay olan mamaya gidip yeni SKT basmak da neyin nesi?

Biraz fazlaca uzun yazdım, kusura bakmayın. Ama bu mamayı kullanan varsa uyarmak istedim. Belki kullanan ve aynı koku ve değişik renk problemini yaşayıp anlam veremeyenler vardır. Ya da bu markayı almayı düşünenler... O yüzden de detaylıca yazdım olan biteni. Açıkçası firmaya son derece kızgınım, gerekli şikayetlerimi de yapacağım. Ama tam 12 farklı kedi - köpek maması markası üreten Lider firmasının da biraz daha kurumsal olmasını beklerdim.

1587228881819.png