Sanki Dişi Apse Yapmış Gibi Bir Şişlik (Ne Yapılabilir?)

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

SpecialTricks

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar,

Sokağımızda yaşayan bir kediyi bir kaç aydır eve de alıyoruz elimizden geldiğince yediriyoruz da ve son iki gündür dışarıda neler oldu inanın bilemiyoruz. Kedinin yüzünün sol tarafı şişmiş, sanki dersiniz dişinde apse vardı da iltihap kaptı da şişti.

İlgilendiğim konu, araştırma yapmadan önce bu durmun nelerden kaynaklanabileceği durumudur. Bulunduğum konum itibariyle ''veteriner'' bana 60 km uzakta kalıyor. Gel gelelim, durumun tespitini yapıp da çözemezsem her türlü ''veterinere'' götüreceğim.

Kendi alanımda olmadığı süreçte asla ne olduğunu da bilemeyeceğim sanırım.

Dışarıda iki tavşanımızı da çalmışlardı. Artık evde kendi gözetimimizde de olsun istiyoruz ve dikkat ettiğimiz bir diğer konuysa sürekli dışarıyı gözetliyor olması oldu. Anladığım kadarıyla evi de çok sevmiyor. Depresyonda gibi etrafı seyrediyor, tırmalamıyor, garip tepkiler vermiyor, ruh hali çok sessiz ve normali nedir cinsi itibariyle normal midir bilemiyorum, sonuç olarak neler yapmamı önerirdiniz, neler yapardınız, yapıyorsunuz bu konularda?

1.jpg
234.jpg
345.jpg
5677.jpg

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
merhaba

şişlik içten mi dıştan mı geliyor ona bakmanız gerekece. dıştan dışa şiştiyse muhtemel arı vs. sokmuştur bence. içten damağı şişip yanağını böyle ittiriyor ise ya birşey batmış (hala batk olabılır kontrol) , diş eti problemi yaşıyor olabilir ya da alerjik bir duruma mağruz kalmıs olabıiılir.

merkezden uzaksınız sanırım orada bircok veteriner var normalde. kötü olmus.

• Beğen
Tepkiler: BZC

SpecialTricks

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba

Şişlik içten mi dıştan mı geliyor ona bakmanız gerekece. dıştan dışa şiştiyse muhtemel arı vs. sokmuştur bence.
İçten damağı şişip yanağını böyle ittiriyor ise ya birşey batmış (hala batk olabılır kontrol) , diş eti problemi yaşıyor olabilir ya da alerjik bir duruma mağruz kalmıs olabıiılir.

Merkezden uzaksınız sanırım, orada bircok veteriner var normalde. kötü olmuş.

Veteriner var elbet ama ben onlara güvenmiyorum ''iyi'' bir veteriner uzakta demek istemiştim.
Ben kesinlikle ''diş'' apsesi olduğunu düşündüm ya da arı sokması gibi birşey. Hani bir köpek yaptı desem o da mümkün değil, mahalledeki köpekler ondan korkuyor :) Yaklaşamıyorlar. Alerjik durum da olabilir, kediyi tanımadığımdan bilemiyorum ve yakın zamanda veteriner iyi de olmazsa götüreceğim bir bakalım.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
dediğim gibi önce bi içten şişiklik mi dıştan mı onu tespit edin, umarım dıştandır :) böcek ısırmıştır belki.

gecmıs olsun tekrardan