Kedim dış kapının oraya geçip sanki acıdan ölüyor gibi bağırıyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

abdurrahmanaric

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar,

Kedim dış kapının oraya geçip sanki ölüyormuş gibi bağırıyor buna napmam gerekiyor. Normal odadayken çıkar diye hafif hafif miyavlıyor ama çıkınca dış kapının oraya geçip çok fena bağırıyo sebebi nedir?
Ekstra bir sıkıntısı yok maması var her şeyi tamam vet. gitmem şart mı acaba

abdurrahmanaric

Hayvansever
Kedi Dostu
Kızgınlık döneminde olabilir mi acaba ? Benim kedimde ilk kez girdiğinde sadece çok yüksek sesle miyavlaması vardı.
Umarım odur çünkü hasta olsa belli olur bişi olur kapıda miyavlarken gittiğimde çiftleşmeden sonra atılan takla gibi bişi var onu yapıyor ve susuyor biz yanındayken sesi yok biz dokunmuyorken bağırıyor

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Kızgınlık döneminde olabilir mi acaba ? Benim kedimde ilk kez girdiğinde sadece çok yüksek sesle miyavlaması vardı.

Benim de aklıma gelen ilk o oldu. Kızgınlık dönemlerinde, ameliyat gibi işlemler sonrasında, herhangi bir ilaç tedavisinde veya çok büyük strese girdiklerinde bağırmaları çok yüksek oluyor.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Umarım odur çünkü hasta olsa belli olur bişi olur kapıda miyavlarken gittiğimde çiftleşmeden sonra atılan takla gibi bişi var onu yapıyor ve susuyor biz yanındayken sesi yok biz dokunmuyorken bağırıyor
Büyük ihtimal kızgınlık döneminde özellikle ona ilgi gösterin sevin zaten izin vericektir kızgınlık dönemlerinde sevilmeyi daha çok istiyorlar oyun oynamaya çalışın ama oynamazsa vazgeçmeyin inatçı olun eğer oynarken, siz severken vs. susuyorsa acı çekmiyordur muhtemelen kızgınlık dönemindedir.

abdurrahmanaric

Hayvansever
Kedi Dostu
Büyük ihtimal kızgınlık döneminde özellikle ona ilgi gösterin sevin zaten izin vericektir kızgınlık dönemlerinde sevilmeyi daha çok istiyorlar oyun oynamaya çalışın ama oynamazsa vazgeçmeyin inatçı olun eğer oynarken, siz severken vs. susuyorsa acı çekmiyordur muhtemelen kızgınlık dönemindedir.
Sürekli pcde işim olduğundan bazen yemek yemeye bile vakit bulamıyorum ilgi konusunda haklısınız ama ne bileyim korkuyor insan

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bencede kızgınliga girmiş, korkacak birşey yok gibi gözüküyor.
Çok yoğunsunuz anlıyorum fakat 15 dakika onu yorup koştursanız birkaç saat kafa dinlersiniz:D

ydnydn

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, kediler seslerinin en çok yankı yaptığı ya da en çok uzağa ulaştığı alandan çiftleşme çağrısı yaparlar, endişelenmeyin ancak bir an önce kısırlaştırmanızı tavsiye ederim. :)