Pomeranian Boo

Muhabbet kuşu alışması

1180x200 Reklam Alanı

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Katılım
5 Eki 2020
Mesajlar
139
Tepkime puanı
37
Puanları
28
Konum
Kırıkkale
Merhaba bugün 2 aylık yavru bir muhabbet kuşu aldık aldığımız yerde hiç durmuyor uçup oynayıp zipliyordu eve geldik hiç yem yemiyo su icmiyo öyle duruyor normal mi
 

Sultanım

Hayvansever
Kus Dostu
Katılım
30 May 2019
Mesajlar
589
Çözümler
12
Tepkime puanı
357
Puanları
63
Konum
İstanbul
Gayet normal, yeni bir ortama gelmesinden dolayı tedirgindir, ishal olabilir yada strese girebilir. Siz ilk 1-2 gün kafesin bulunduğu ortamda çok ses ve hareketlilik yapmayın, yem ve su tazeleme dışında kafese müdahele de bulunmayın. Yaklaşık 4-6 gün kadar kafesinden çıkarmayın. Odaya yada eve saldığınız taktirde korkacak ve sağa sola çarpacaktır. Bir hafta sonra kafesin kapısıni açarak bulunduğu odanın içerisinde dolanmasına izin verin. Eğer odada sizde bulunacaksanız ani hareketlerden ve gürültüden kaçının. Eve geldikten 2 hafta sonra ele alıştırmak için eğitimlere başlayabilirsiniz.
Eğer iki gün boyunca hiç birşey yemez ise elinizle ağzına mama yapıp vermeniz gerekir (öyle bir surum olduğununda buradan iletişme geçerseniz yardımcı olurum). Bunu dışında ishal olma ihtimali var, bu yüzden pirinç lapası yapıl yada patates haşlayıp küçük bir yemlikte kafeste bulundurabilirsiniz.
Beslenme konusunda "Muhabbet Kuşlarında Düzenli Beslenme" adlı konuya göz atabilirsiniz. Muhabbet kuşunuz yeterince büyüdüğü için çay kısmındaki anasonda yazan küçük ayrıntıya dikkat ederek yer alan programı uygulamanızı tavsiye ederim. Yada en azından bir kısmını.
 

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Katılım
5 Eki 2020
Mesajlar
139
Tepkime puanı
37
Puanları
28
Konum
Kırıkkale
Muhabbet kuşlarında düzenli beslenme adlı konuyu bulamadım nerden girmeliyim
 

Benzer konular