Hills Science Mama

Luna'nın Beslenme Günlüğü

arn

Kullanıcı
Katılım
28 Ağu 2020
Mesajlar
139
Tepkime puanı
51
Puanları
28
Konum
İzmir
Merhaba

Görseller ile anlatarak mamanın hayvanlar üzerindeki etkisini görmenizi sağlamak istedim. Gönül ister ki en kalitelisini almak ancak mevcut ekonomik şartlar nedeniyle f/p ürünleri ve ek takviyeler ile sağlıklı ve uzun bir ömür geçirmesi için ugrasıyoruz.

Asagıdaki Fotoğrafta ilk aldıgım dönem 1.5 aydan biraz büyük. 490 Gr agırlıgındaydı. 5 kardeş oldugu için yeteri kadar anne sütü alamadıgını düşünüyorum. Proline ile beslenmiş ancak düşük kalite bir mama, anne sütünün yanında sulandırılmış süt de verilmiş.
Görüldüğü üzere cılız bir durumda, veteriner 7 haftalık olduguna inanmamıştı kücüklüğünden dolayı.

1.jpgikinci fotoğrafta ise biz aldıktan 1 ay sonrası 2.5 aylık. Kilomuz bu dönem 900 Gr'a kadar cıktı. Direk olarak mamayı değiştirdim, yanlıs yönlendirme sonucu Felicia mama aldım. tabi proline'dan daha kaliteli. Ek olarak haftada 1 yaş mama (proplan) ve haftada 1-2 bir yarım yemek kaşığı yogurt vermeye başladım. Felicia'yı cok sevse de genel kilo alımı göbek üzerine oldugundan dolayı sağlıklı bulmadım. fotoğrafta belli oluyor mu bilmiyorum ancak üst gövdesi hala zayıf ama göbek var bayağ.2.jpg


ücüncü fotoğrafta ise Luna 3.5 aylık. Son 1 aydır profine kitten kuru mama, proplan yaş mama, 2 günde bir düzenli yogurt ile besliyorum. Düzenli olmasa bile haşlanmış et de veriyorum. Mama değişikliğinden midir yoksa yaşından mıdır bilmiyorum ancak profine a geçtikten sonra bölgesel kilo almak yerine genel bir büyüme gösterdi. 1400 gr oldu , ciddi bir boy uzaması oldu ve kaslı bir yapıya ulaştı. yastık altında oldugu için kalan kısmını göremiyorsunuz tabi ki.

Bu mama biraz daha azalsın n&d tahılsız'a geçeceğim karıştıra karıştıra. gelişmeleri buraya eklerim :)3.jpg
 


Tevfik

Yönetici
Katılım
4 Mar 2019
Mesajlar
1,934
Tepkime puanı
1,375
Puanları
113
Konum
Türkiye
Çok güzel bir besleme günlüğü okudum, Luna'nın tatlılığına diyecek zaten sözüm yok :)

Dün yorum yapacaktım ama pek müsait olamadım, Luna ile size yıllar boyunca harika bir dostluk diliyorum.
 
  • Sevdim
Tepkiler: arn

arn

Kullanıcı
Katılım
28 Ağu 2020
Mesajlar
139
Tepkime puanı
51
Puanları
28
Konum
İzmir
Teşekkürler hocam, gelişmeleri buradan paylaşacagım :)

Bunu da dün cektim, kedimi komik kedi videosu bağımlısı yaptım resmen :D durup dakikalarca izliyor

kedi 3,6.jpg