Luna'nın Beslenme Günlüğü

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba

Görseller ile anlatarak mamanın hayvanlar üzerindeki etkisini görmenizi sağlamak istedim. Gönül ister ki en kalitelisini almak ancak mevcut ekonomik şartlar nedeniyle f/p ürünleri ve ek takviyeler ile sağlıklı ve uzun bir ömür geçirmesi için ugrasıyoruz.

Asagıdaki Fotoğrafta ilk aldıgım dönem 1.5 aydan biraz büyük. 490 Gr agırlıgındaydı. 5 kardeş oldugu için yeteri kadar anne sütü alamadıgını düşünüyorum. Proline ile beslenmiş ancak düşük kalite bir mama, anne sütünün yanında sulandırılmış süt de verilmiş.
Görüldüğü üzere cılız bir durumda, veteriner 7 haftalık olduguna inanmamıştı kücüklüğünden dolayı.

1.jpg

ikinci fotoğrafta ise biz aldıktan 1 ay sonrası 2.5 aylık. Kilomuz bu dönem 900 Gr'a kadar cıktı. Direk olarak mamayı değiştirdim, yanlıs yönlendirme sonucu Felicia mama aldım. tabi proline'dan daha kaliteli. Ek olarak haftada 1 yaş mama (proplan) ve haftada 1-2 bir yarım yemek kaşığı yogurt vermeye başladım. Felicia'yı cok sevse de genel kilo alımı göbek üzerine oldugundan dolayı sağlıklı bulmadım. fotoğrafta belli oluyor mu bilmiyorum ancak üst gövdesi hala zayıf ama göbek var bayağ.

2.jpg

ücüncü fotoğrafta ise Luna 3.5 aylık. Son 1 aydır profine kitten kuru mama, proplan yaş mama, 2 günde bir düzenli yogurt ile besliyorum. Düzenli olmasa bile haşlanmış et de veriyorum. Mama değişikliğinden midir yoksa yaşından mıdır bilmiyorum ancak profine a geçtikten sonra bölgesel kilo almak yerine genel bir büyüme gösterdi. 1400 gr oldu , ciddi bir boy uzaması oldu ve kaslı bir yapıya ulaştı. yastık altında oldugu için kalan kısmını göremiyorsunuz tabi ki.

Bu mama biraz daha azalsın n&d tahılsız'a geçeceğim karıştıra karıştıra. gelişmeleri buraya eklerim :)

3.jpg

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok güzel bir besleme günlüğü okudum, Luna'nın tatlılığına diyecek zaten sözüm yok :)

Dün yorum yapacaktım ama pek müsait olamadım, Luna ile size yıllar boyunca harika bir dostluk diliyorum.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Teşekkürler hocam, gelişmeleri buradan paylaşacagım :)

Bunu da dün cektim, kedimi komik kedi videosu bağımlısı yaptım resmen :D durup dakikalarca izliyor

kedi 3,6.jpg

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
4 ay 4 günlük olan Luna, su an değişikliğe alışma sürecinde. karısık olarak Profine ve Fitmin kuru mamasını karışık yiyor.
Felicia yaş mama haftada 1 gün, ve haftada 2 gün yoğurt ile devam ediyoruz..

Normalde gıpgri olması gerekirken alacalı bir renk almaya basladı renkleri :) göbeği bembeyaz zaten.

Koca kulagın bugun cektıgım fotosunu eklıyorum

Tosuncuk 1700 oldu :)
luna 2.jpg

Zuzu

Hayvansever
Kedi Dostu
4 ay 4 günlük olan Luna, su an değişikliğe alışma sürecinde. karısık olarak Profine ve Fitmin kuru mamasını karışık yiyor.
Felicia yaş mama haftada 1 gün, ve haftada 2 gün yoğurt ile devam ediyoruz..

Normalde gıpgri olması gerekirken alacalı bir renk almaya basladı renkleri :) göbeği bembeyaz zaten.

Koca kulagın bugun cektıgım fotosunu eklıyorum

Tosuncuk 1700 oldu :)Ekli dosyayı görüntüle 2864
Çok güzel bu kız ama maşallah. Ve fitmin gerçekten içeriği güzel bir mama. Ben kızıma 10ay verdim. Şimdi sıkıldı diye değiştirdim ama tekrar dönüş yapacağım. Patili günler 🐈🐈

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Fitmin vermeye basladıktan sonra iştahı arttı gibi geldi bana.

Kilolu da değil ama fazla yiyor gibi :D

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
1 Ay daha geçti. 5 ay 1 günlüğüz bugun.
Gimcat Malt mAcunu haftada 1
Kuru mama fitmin
yaş mama haftada 1 felicia
haftada 1 yogurt
Nadiren de olsa tavuk vb.

İle beslemeye devam ediyorum.

Kilosu kac oldu bilmiyorum ancak 1 ayda tahminen 500 gr almıştır, oldukca ağır ve biraz tosunlaştı gibi.

Yukardaki mamalardan son derece memnunum.

luna 5.jpeg

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@arn, keyfi yerinde ama :) Açıkçası çok hoşuma gidiyor besleme günlüğüne bu şekilde görsellerin eklenip detaylı anlatılması, çok mutlu oluyorum sanki kendi evimde beslediğim can gibi :)

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
O kadar güzeller ki tarifi yok sanırım bu sevginin sizin de emeğinize sağlık :love: 🥰

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Luna'nın ağzını burnunu yiyebiliyor muyuz acaba, aşırı tatlı 😻😻

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
maalesef artık sadece kardeşine mıncıklatıyor kendini :D

(arkadaki gölgeye benzeyen şey kedi :D :D )

lına 5.5 lucy 3.5.jpg

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
5.5 aylıkken de böyleyiz iste.

Beslenme şeklinde pek değişiklik yok , sadece yaş mamayı haftada 40 gr a düşürdüm.
Yoğurt hafta da 1 devam.
20201205_225533.jpg

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Artık 6. ayımız dolmak üzere.
Beslenme şeklinde bir değişiklik yok.
Fitmin Kitten, Felicia Yaş mama, Gimcat Malt, haftada 1 yoğurt.

Ancak 2650 Kg. ı gördüğümüz için fitmin'i değiştirmem gerekecek, cok fazla yiyorlar o da kilo yapıyor. Veterinerde fazla buldu iştahını.

Artık promosyon olarak birisini foto çekince öteki de yanında geliyor, ayıramıyoruz.
Yeni cektim; güncel hali.

(Lucy'nin günlüğü de yakında acacagım)

Luna 6 lucy 6.jpg

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
6.5 aylık olan evladım 3 kilo olmak uzere sanırım.

beslenme şeklinde bir değişiklik yok, Lucy de oldugu gibi Luna'da da dışkıda sıvılaşma yaptıgı için yogurtu azalttım :)

luna6,5.jpeg