Kuşum sevgi ne bilmiyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

isobed18

Hayvansever
Kus Dostu
Muhabbet kuşum var, yaklaşık 1 haftadır benle. Geldiğinde gayet uysaldı, ama yem yemiyordu. Ben bunun başlarda normal bir şey olduğunu bilmediğim için kuşum da elime geldiği için parmağımla yem yerine goturuyordum. Bunu tekrar tekrar yaptıktan sonra alıştı ve elimi kafese soktuğum zaman yeme doğru gitti. Gayet eğitilebilir bir hayvan ama... Her elimi soktugumda bir şey yaptiracagimi sanıyor bu sefer, yanına bir ev takmıştık yan kapısına. Girmiyordu, ben yine elimle bir kaç kez götürdüm bu sefer elimi kafese sokunca oraya gidiyor. Böyle egitilebilir ama kusumla oynayamiyorum. Sevemiyorum. Elimi yaklastirdigimda bir şey yapmasini istediğimi sanıyor. Dolanıp duruyor. O küçük eve giriyor oraya da yaklaştırinca elimi bağırıyor. Ne yapacağını bilmiyor. Elimi böyle bir gorev verici sanıyor. Bir yeme bir o eve koşuyor ne yapacağını anlamıyor. Hata mı yaptım eğitmeye çalışmakla bilmiyorum ama kuşum kendini sevdirmiyor. Bazen parmağıma aldigimda seviyorum geçen gün 1 saat boyunca elimde sevdim fakat bir şey hissetmiyor sonraki gün elim yaklaşınca yine ya saldırıyor ya bir şey yapmaya çalışıyor. Nasıl onunla oyunlar oynayacağım kendime alistiracagim kendimi nasıl sevdirecegim? İyi forumlar

Ekli dosyalar

• IMG_20210531_123553.jpg
    IMG_20210531_123553.jpg
    649.4 KB · Görüntüleme: 12

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle hoş geldiniz sitemize, muhabbet kuşunuzu kaç aylık olduğunda sahiplendiniz? Muhabbet kuşları yetişkin olduğunda maalesef alışmaları oldukça güç oluyor. Sizden ricam; kuşu kaç aylık sahiplendiğiniz, hangi ırk olduğu, şu an kaç yaşında olduğu ve kafesin kuşla birlikte detaylı fotoğrafını çekip sunabilir misiniz?