Kuşum beyaz dışkılıyor ve halsiz

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Berat_

Hayvansever
Kus Dostu
Eğer iyileşmez ise belirtmeniz rica ediyorum, size birkaç soru sorarak tedavi konusunda yardımcı olabilirim.
Sana bir soru soracağım kuşum sürekli uyuyor bir uyanıyor coşuyor sonra geri uyuyor sanki çok yorucu bir işte çalışmış gibi ne önerirsiniz?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Sana bir soru soracağım kuşum sürekli uyuyor bir uyanıyor coşuyor sonra geri uyuyor sanki çok yorucu bir işte çalışmış gibi ne önerirsiniz?

Bu soruyu @Sultanım da cevaplasın tabii ama benim düşüncem, kuşunuzda hastalık olduğundan dolayı yeni yeni iğleşme süresinde şu an, iyi olduğu zamanlar çok eğlenceli ve neşeli geliyor size, yorulduğu zamanda hasta gibi duruyor. Bunun sebebi tam olarak iyileşememesi, muhabbet kuşunuz eski sağlığına döndüğünde yorulması çok az olacaktır, dışarı çıkartmayın bir süre iyileşmesini bekleyin

Berat_

Hayvansever
Kus Dostu
Bu soruyu @Sultanım da cevaplasın tabii ama benim düşüncem, kuşunuzda hastalık olduğundan dolayı yeni yeni iğleşme süresinde şu an, iyi olduğu zamanlar çok eğlenceli ve neşeli geliyor size, yorulduğu zamanda hasta gibi duruyor. Bunun sebebi tam olarak iyileşememesi, muhabbet kuşunuz eski sağlığına döndüğünde yorulması çok az olacaktır, dışarı çıkartmayın bir süre iyileşmesini bekleyin
Tm çok sağolun çok soru soruyorum ama korktuğum için ölmesini istemiyorum

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Berat_, elbette sorabilirsiniz endişenizi gayet iyi anlıyorum, soru sormalısınız ki aynı durumu yaşayan arkadaşlar burada görüp tedbiri almaları gerekiyor, sitemizin amacı bilgi paylaşım. Siz çok iyi derece deneyim sahibi olduğunuzda muhabbet kuşuyla ilgili yardım talebinde bulunan insanlara yardım etmez misiniz :)

Hepimiz birbirimize yardımcı olmalıyız ki, o canlarımız yaşasın.

Berat_

Hayvansever
Kus Dostu
Kuşum iyileşti sonunda normal bir şekilde dışkıladı bugün yardımınız için çok teşekkür ederim.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Berat_, çok sevindim iyileşmesine bu güzel haber beni bayağı mutlu etti :)

Kanarya yemi her zaman kafesinde dursun, ihtiyacı olduğunda alır. Kafanıza takılan başka bir soru olursa konu açmaktan çekinmeyin lütfen, cevaplamaktan mutluluk duyarız.

Berat_

Hayvansever
Kus Dostu
IMG_20201225_153510.jpg

Ya gene rahatsız ediyorum ama sabah 6dan beri böyle uyuyor arada bir başını öne alıyor dün kuzu dediğim anda kafesi delicek gibi fırlıyodu şuan böyle uyuyor akşam lambayı açık bırakıyorum korkmasın diye uyuyamıyor olabilirimi

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim muhabbet kuşu kafeslerinde ilk belirttiğim durumlardan bir tanesi, tünekleriniz (ayaklarının üzerinde durduğu çubuklar) mutlaka tahta olmalı. Neden tahta tünek seçmelisiniz? Ayak ve tırnak sağlıkları için muhteşem derece yararlıdır.

Kafes içerisinde kuş kumu, kalamar kemiği olsun. Muhabbet kuşunuz için yem önerim her daim ak darıdır, alternatif yem olarak arada dal darı verebilirsiniz. Kraker vb. yemlerden mutlaka kaçının derim, sağlıklı bulmuyorum öyle yemleri.

Kafesinizi dediğim şekide dizayn edin, içerisinde olması gerekenler: ak darı (dal darı koyun, kolay kırsın karnı doyar), kanarya yemi, kalamalar kemiği, muhabbet kuşu kumu ve tahta tünekler. Ana ürünler bunlar, bir de kuşunuzu soğuktan koruyun.

Berat_

Hayvansever
Kus Dostu
Tamam sağolun dediklerinizi temin edeceğim

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Berat_, dediklerim normal de 20 lirayı geçmez (tabii alacağınız yeme bağlı), tek bir yerde sormamaya çalışın. Petshopların hepsi başka başka fiyat verebilirler, sizler de sağ olun. Sormak istediğiniz alternatif bir soru olur ise lütfen uygun kategoriye konu açın, orada cevaplamaya özen göstrelim. Çok geçmiş olsun.

Berat_

Hayvansever
Kus Dostu
Maalesef temin edemeden öldü kafayı yiyeceğim sağolun tüm yardımlarınız için

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Maalesef temin edemeden öldü kafayı yiyeceğim sağolun tüm yardımlarınız için

Çok üzüldüm :( gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum da çok çok üzüldüm, lütfen sizden rica ediyorum bir daha petshoptan hayvan almayın :(

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
başınız sağolsun.