Kedimiz Pasha Hk.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Taner

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar Herkese,
Kedimiz pasha, 1 buçuk yaşında tatlı bir kedi.
3 ay önce malesef 6. Kattan düştü. Çok şükür ki sadece omuzu çıktı, 1 ay sargıya alındı, elle besledim oğlumu, sonrasında sargısı çıktı ve 20 gün,ayağında sargıdan kalan yerler hafif yara oldundan ve yalamak istetyip kanattından, yakalık taktık. O süreç çok zordu hem onun hem bizim için. Neyse o süreç bitti. 1 aydır hopluyo, oynuyo, gırtlıyo, yemeğini yiyor. Gayret keyifli.

Ancak son 1 haftadır tuhaf davranıyor. Bizler ailece sabah 3-5 arası yatıyoruz. Oda yatardı bizle nadir olsada ısrar olmadan uyandırdı. Ama 1 haftadır gündüz hep uyuyor, saat 4 gibi deliyor. Sürekli miyavlıyor, sürekli genizden gibi homurdanıyor ve bazen çok feci şekilde ısırarak ısrarcı oluyor. Aşıları tam ve kısır. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Bu konu çok eziyete döndü. Uyku düzenimiz kaşmadı malesef. Kendini sevdirmeyi istediğinde çooook seven bi kedi. Durup durup gün içinde de sürekli ısrarla miyavlıyo yanına gidince susuyor. Malesef ödül mamaya çok alıştırdık. Sürekli ödül maması istiyor. Sabah 5 gibi yada 6 gibi deli gibi bağırıyor, ısırıyor ve yatak vb tırmalayıp ses çıkarıyor. Bi sorun var ama ne çözemiyoruz. Belki bizim davranışlarımız tetikliyo bu kpnuda tavsiye ve bilgisi olan var mı

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle cok geçmiş olsun. Dikkatli olmak lazım

Çözüm önerim yok, kendim de cok şey denedim ama işe yaramıyor. Sağolsun eşim kedilere yediğimiz yemeklerden tadımlık verme, kapıları kapalı tutulan odalara sokma gibi şeyler yapıyor. bir dönem de ödül maması vererek şımartıyordu sürekli.

bunların sonucunda bana pek yapmasalar da sürekli sizin başınıza gelen şey gibi bagırma, aglama, tırmalama konusunda ısrarla baskı yapıyorlar istedikleri olmayınca.

Pek sevdiğim bir yöntem olmasa da bazen şartlandırma amaclı su fısfıslayarak kacırmışlıgım var. mesela eskiden dışkılarını kaptan dışarı cıkartırlardı oynamak için. oynarken gördüğümde su fısfısı ile (deodorant şişesine koydum azcık fışkırtıyordu) kediye kızıp fısfıs yapıyordum bi 30 cm geriden.

Bi süre sonra yapmayı kesmişti.

• Beğen
Tepkiler: BZC

Taner

Hayvansever
Kedi Dostu
Açıkcası çok seviyorum pashamı, ona kızınca bile sesli üzülüyorum, birşeyleri yanlış yaptığımdan böyle oluyo diye üzülüyorum