Büyük kedim 2 aydır yavru kedimizle temas etmiyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Kedilerim

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, endişelendiğim için sormak istiyorum. Çok ürkek çok sakin huylu bir kedimiz var. Yüksek seste vs hemen dengesi bozulur ve 1-2 saat kendine gelemez. 2 ay önce sokaktan ölmek üzere olan bir yavru kedi edindik. Bir şekilde alışırlar dedik ama yavrunun bakımıydı vs zaten içine kapanık olan büyük kedimiz iyice içine kapandı. Koltuklarla ve yerle temasını çok az seviyede tutuyor. Yavru kedinin olduğu hiçbir yerde yatmıyor sadece onun gidemeyeceği yüksek 2 yer var oralara pusarak yatıyor. Ama kovalamaca oynuyorlar her gün. Birbirlerini koşturuyorlar o zamanlar çok mutlu oluyorum ama temas durumunda büyük kedimiz hemen kendini tekrar kapatıyor. 2 ayı 6 gün geçti. Ve bi şekilde rahatlayacağını bilmek istiyorum. Birkaç yere de sordum size de sormak istedim

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
kedilerin kişiliği ile de alakalı. benim durumumu anlatayım , belki sizin içinde bir fikir oluşturur.

ilk kedim 5 aylıkken 3 aylık kedi aldım. Su an 1 yaşını geçtiler.

Sonradan gelen kedim poşet sesi, gürültü ya da su gördüğü zaman öyle bir kacıyor kalbi atıyor ki anlatamam. cok ürkek, sokakta yaşarken başına olaylar geldiği için bilinçaltı o korkuyu atamadı, onu da öyle kabullendim. Ama cok sevecen, takla atan bir kedi. ama gelip de kucağınıza hayatta yatmaz.

İlk kedimi 50 günlükken aldım, 1 ay öteki kediyi hiç kabul etmedi. Su anda kanka modundalar. O da hiç şirinlik yapmaz ama gelir kucağına yatar uyur. Öteki kediye de sarılıp uyudugu ve oyun oynadıgı zaman cok fazla. Ama bazen yalnız kalmak istiyor bu nedenle ötekinin cıkmaya/girmeye korktugu yerlere gidip pusuyor orada yatıyor ya da etrafı izliyor.

Yani bazı kediler oyun oynarken arkadaş arasa da boş zamanında muhattap olmak istemiyor :)

Kedilerim

Hayvansever
Kedi Dostu
kedilerin kişiliği ile de alakalı. benim durumumu anlatayım , belki sizin içinde bir fikir oluşturur.

ilk kedim 5 aylıkken 3 aylık kedi aldım. Su an 1 yaşını geçtiler.

Sonradan gelen kedim poşet sesi, gürültü ya da su gördüğü zaman öyle bir kacıyor kalbi atıyor ki anlatamam. cok ürkek, sokakta yaşarken başına olaylar geldiği için bilinçaltı o korkuyu atamadı, onu da öyle kabullendim. Ama cok sevecen, takla atan bir kedi. ama gelip de kucağınıza hayatta yatmaz.

İlk kedimi 50 günlükken aldım, 1 ay öteki kediyi hiç kabul etmedi. Su anda kanka modundalar. O da hiç şirinlik yapmaz ama gelir kucağına yatar uyur. Öteki kediye de sarılıp uyudugu ve oyun oynadıgı zaman cok fazla. Ama bazen yalnız kalmak istiyor bu nedenle ötekinin cıkmaya/girmeye korktugu yerlere gidip pusuyor orada yatıyor ya da etrafı izliyor.

Yani bazı kediler oyun oynarken arkadaş arasa da boş zamanında muhattap olmak istemiyor :)
Çok teşekkür ederim ben beraber yatmalarını büyük kedimin koltuklara yayılarak yatmasını çok istiyorum bunları yapsın da yalnız kalmak istemesini anlarım. O rahat olamayınca ben de rahat olamıyorum. 2 ay oldu ama bizim büyük 2 yaşında. Yaşı olduğu için belki bikaç aya daha ihtiyacımız vardır. Teşekkür ederim tekrar