Kedimin hırçınlığını nasıl giderebilirim?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Mamasının içine koymayı denediniz mi?

Aysem

Hayvansever
Kedi Dostu
Tableti mamasına koyun bakalım yiyecek mi? Tablet parçalanabilir bir tabletse parçalayarak mamasına koyun.

Belli ki evdeki gerginlikten kedi de etkilenmiş. Sürekli ona bağırdığınız için şimdi kendisini koruyor. Hayvanlar genelde şartlanrak öğrenirler, Bir şeye şartlandılar mı onu değiştirmek neredeyse imkansızdır. Sizin kediniz de kendini korumaya şartlanmış.

Veteriner Hekim Tamer Dodurka'nın "Köpek Psikolojisi" isminde bir kitabı. Gerçi köpekler için yazılmış bir kitap ama okursanız belki faydalanabilirsiniz. Ayrıca Tamer bey hayvanların psikolojisi ile ilgileniyor kendisine danışırsanız size yardımcı olabilir.
Bakalım böyle kırıp koydum belki acıkınca yiyebilir.Teşekkür ederim kesinlikle danışacağım.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yaş mama ile karıştırmanız daha iyi olur kuru mamayı seçip ilacı bırakabilir çünkü.

Aysem

Hayvansever
Kedi Dostu
Yaş mama ile karıştırmanız daha iyi olur kuru mamayı seçip ilacı bırakabilir çünkü.
Merhaba yine ben.Lütfen yuva bulmam için yardımcı olun birçok yere ilan açtım.Ama cevap gelmiyor.Lütfen tanıdığınız yada bildiğiniz birileri varsa yardımcı olun.Nolur çok kötü zarar veriyor.Artık bizimle kalamaz.Lütfen miniğime güzel bir ev bulalım.

Ekli dosyalar

• 15790113549744753805888994347907.jpg
    15790113549744753805888994347907.jpg
    110.5 KB · Görüntüleme: 149

cleanton

Yeni Üye
Kopek Dostu
Merhaba yine ben.Lütfen yuva bulmam için yardımcı olun birçok yere ilan açtım.Ama cevap gelmiyor.Lütfen tanıdığınız yada bildiğiniz birileri varsa yardımcı olun.Nolur çok kötü zarar veriyor.Artık bizimle kalamaz.Lütfen miniğime güzel bir ev bulalım.
Doğru bir karar vermişsiniz. Umarım bir an önce yeni sahibine kavuşur.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Buraya da ilan açabilirsiniz. Son kararınızsa sahiplendirme konusunda yardımcı olurum.

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
İnstagram da birçok sahiplendirme platformu mevcut oralarda da ilan açabilirsiniz eğer burada yuva bulunmadıysa. Sakinleştirici de mi işe yaramadı kedinizde? Ya da yeterince oyun oynuyor musunuz onunla? Sahiplendirmekten ziyade bir çözüm bulunabileceğine inanıyorum ben. @socrabbit in önerilerini birkaç gün uygulamak yerine 3-4 hafta boyunca yapınız bence belkide daha fazla bilemiyorum sonuçta biz insanlarda bile alışkanlık kolay kazanılmıyor zamanla düzeleceğine ve bazı huylarını bırakacağına inanıyorum. Kendi çocuğunuz hırçın diye başkasına sahiplendirmeyi nasıl düşünmüyorsanız lütfen bu canlar içinde böyle birşeyi düşünmeyin 🙏

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Son kararım.Bebeğim benim evimde rahat olamıyor.Belki başka evde rahat ve huzurlu olur.Yardımcı olursanız çok sevinirim.
3 fotoğraf ve detaylı iletişim bilgisini özel mesaj olarak iletirseniz sevinirim

Aysem

Hayvansever
Kedi Dostu
İnstagram da birçok sahiplendirme platformu mevcut oralarda da ilan açabilirsiniz eğer burada yuva bulunmadıysa. Sakinleştirici de mi işe yaramadı kedinizde? Ya da yeterince oyun oynuyor musunuz onunla? Sahiplendirmekten ziyade bir çözüm bulunabileceğine inanıyorum ben. @socrabbit in önerilerini birkaç gün uygulamak yerine 3-4 hafta boyunca yapınız bence belkide daha fazla bilemiyorum sonuçta biz insanlarda bile alışkanlık kolay kazanılmıyor zamanla düzeleceğine ve bazı huylarını bırakacağına inanıyorum. Kendi çocuğunuz hırçın diye başkasına sahiplendirmeyi nasıl düşünmüyorsanız lütfen bu canlar içinde böyle birşeyi düşünmeyin 🙏
Bakın iki üç aydır bir sürü şey denedim.Bende zaten sahiplendirmek istemiyorum.Ama zorundayım.Çünkü bütün aile bireylerime zarar veriyor.Ve ben bu dönem üniversiteye gideceğim.Ben gittikten sonra ailem sürekli onunla ilgilenemez.Evimde sessizlikte sağlayamıyorum.Alzeheimer hastası var.Ve evde yedi kişi yaşıyoruz.Sürekli oyun oynuyorum.Ayrıca ben zaten sürekli onunlayım.Sakinleştirici sadece uyumasına neden oluyor.Yani hala sinirli ve öfkeli.Yani tek çare kaldı.Daha bugün bana saldırdı.Ailem sürekli beni sıkıştırıyor.Onlarda çok seviyor fakat onlarda bunalmış durum da.Kendimizi savunurken yanlışlıkla ona zarar vereceğiz diye korkuyoruz.O yüzden sahiplendirmek zorunlu hale geldi.Lutfen benide anlayın.Bende ona bebek gibi bakıyorum.Çok seviyorum.Her gün düzelsin diye dua ediyorum.Ama düzelme çapında hiçbir ilerleme göstermiyor.

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Bakın iki üç aydır bir sürü şey denedim.Bende zaten sahiplendirmek istemiyorum.Ama zorundayım.Çünkü bütün aile bireylerime zarar veriyor.Ve ben bu dönem üniversiteye gideceğim.Ben gittikten sonra ailem sürekli onunla ilgilenemez.Evimde sessizlikte sağlayamıyorum.Alzeheimer hastası var.Ve evde yedi kişi yaşıyoruz.Sürekli oyun oynuyorum.Ayrıca ben zaten sürekli onunlayım.Sakinleştirici sadece uyumasına neden oluyor.Yani hala sinirli ve öfkeli.Yani tek çare kaldı.Daha bugün bana saldırdı.Ailem sürekli beni sıkıştırıyor.Onlarda çok seviyor fakat onlarda bunalmış durum da.Kendimizi savunurken yanlışlıkla ona zarar vereceğiz diye korkuyoruz.O yüzden sahiplendirmek zorunlu hale geldi.Lutfen benide anlayın.Bende ona bebek gibi bakıyorum.Çok seviyorum.Her gün düzelsin diye dua ediyorum.Ama düzelme çapında hiçbir ilerleme göstermiyor.
Anladım... Umarım güzel bir aile bulursunuz dediğim gibi burada ve çeşitli yerlerde paylaşın fotoğraf ve bilgilerinizi ama lütfen sokağa bırakmayın

Aysem

Hayvansever
Kedi Dostu

Ekli dosyalar

• IMG_20200111_210531.jpg
    IMG_20200111_210531.jpg
    388.7 KB · Görüntüleme: 137
  • IMG_20191209_112028.jpg
    IMG_20191209_112028.jpg
    250.2 KB · Görüntüleme: 155
  • IMG_20191210_091324.jpg
    IMG_20191210_091324.jpg