Kedime yedirecek mama bulamıyorum

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Nisa123

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar daha önce burada mama önerisi için bir konu açmıştım öneriler üzerine profine mamaya geçtim kabına koyduğum gibi bir iki kokladı sonrasında yüzüne bile bakmadı sağlıklı olduğu için bu mamayı yemesini istemiştim.Bu mamayı bir şekilde bildiğiniz bir yedirme yolu var mıdır ya da genel anlamda kedilerin hem severek yediği hem de sağlıklı farklı mama öneriniz var mıdır

Aycl64

Hayvansever
Kedi Dostu
IMG_20201228_140736.jpg
biz bunu kullanıyoruz. Bunun yanında bir de ilk mamamız properformance vardı. Tabi bunu görünce diğerine hiç bakmadı 😂😂 öneririm. Az daha güzel koksa ben bile yerim bunu.

chocco12

Hayvansever
Kedi Dostu
N&D markasından şaşmıyoruz. Tavsiye ederim.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
bazı kediler hiç ayrım yapmazken bazıları da cok ayrım yapıyor.

Mama geçişini direk mi yaptınız yoksa karıştıra karıştıra yaparken arasından eski mamayı ayıklayıp mı yiyor?

bazen direk geçişlerde burun kıvırabiliyorlar.

Valla her kedi aynı olmadıgından her kedinin severek yiyeceği bir mama olacağını da düşünmüyorum :D

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Acana ve Orijen'i neredeyse her kedi severek tüketir. Bu markaların dışında True Instınct, Taste Of The Wild da deneyebilirsiniz.

Nisa123

Hayvansever
Kedi Dostu
Ekli dosyayı görüntüle 3198biz bunu kullanıyoruz. Bunun yanında bir de ilk mamamız properformance vardı. Tabi bunu görünce diğerine hiç bakmadı 😂😂 öneririm. Az daha güzel koksa ben bile yerim bunu.
Royal caninin kısırlaştırılmış olmayan mamaların bulamıyorum o yüzden alamadım kedim kısır değil dee
N&D markasından şaşmıyoruz. Tavsiye ederim.
Ona da bakicam çok teşekkürler
bazı kediler hiç ayrım yapmazken bazıları da cok ayrım yapıyor.

Mama geçişini direk mi yaptınız yoksa karıştıra karıştıra yaparken arasından eski mamayı ayıklayıp mı yiyor?

bazen direk geçişlerde burun kıvırabiliyorlar.

Valla her kedi aynı olmadıgından her kedinin severek yiyeceği bir mama olacağını da düşünmüyorum :D
Karıştırdım ama dediğiniz gibi ayikladi :(
Acana ve Orijen'i neredeyse her kedi severek tüketir. Bu markaların dışında True Instınct, Taste Of The Wild da deneyebilirsiniz.
Bunlara da bakicam size de çok teşekkür ederimmmm

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Mystic, Hill's kullandım ikiside fiyat aralığında iyi mamalardan fakat şuan N&D'nin yavru kedi mamasına geçtim ve kedimi ilk defa bu kadar iştahlı görüyorum ilk defa mama kabını boşalttı. Akşam koyuyorum sabaha bomboş oluyor koydukça yiyor :D Sanırım daha az koyucam yoksa mama dayanmaz zaten pahalı.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, mamanın arkasında skala var. Ona bakın öyle verin. Ben 44gr veriyorum nd mesela benimki kısır ama

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Boy kilo yaş kısırlık cinsiyet hepsi değişiyor.
Veteriner e de sorabilirsiniz
Mesela bana 2 kedi için en fazla 75x2 demişti

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim kedim şuan Pro Choice kitten kuzu etli yiyor. Gerçi önüne şimdiye kadar ne koyduysam ilk başta yüz çevirse bile yedi. Yemek zorunda aç kalınca 😁 ama benden önce yaş mamaya alıştığı için kuru mama geçişinde sıkıntı yaşamıştık ve bende kuru mamanın üstüne bir yemek kaşığı kadar tavuk suyu döktüm. Onun kokusu olunca yiyordu. Sonra zamanla bıraktım dökmeyi yiyor şuan sıkıntı yok
Merhabalar daha önce burada mama önerisi için bir konu açmıştım öneriler üzerine profine mamaya geçtim kabına koyduğum gibi bir iki kokladı sonrasında yüzüne bile bakmadı sağlıklı olduğu için bu mamayı yemesini istemiştim.Bu mamayı bir şekilde bildiğiniz bir yedirme yolu var mıdır ya da genel anlamda kedilerin hem severek yediği hem de sağlıklı farklı mama öneriniz var mıdır

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bence kilolu olmayan kediye gramla vermeye pek gerek yok :D