Kedim ile taşınıyoruz Lütfen yardım !

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

leydi_minnoş

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhabalar

2 sene önce sahiplendiğim sokak kedim ile ilk defa ev değiştireceğiz ve geçenlerde yaklaşık 10 gün kadar kaybolmuştu deli gibi aradım ilanlar vs ve kendi kendine bir gece çıkıp geldi

Şimdi korkum taşındığımız zaman yine eski evimizin olduğu yeri arar mı ? oraya gitmek için çabalar mı diye bir endişe sardı içimi
[ Yeni evimiz muhtemelen 10 kilometre veya biraz daha fazla uzakta olacak ]

Şu an gündüzleri dışarı çıkar gezer akşama eve gelir mutlaka zaten evin çevresinden pek de ayrılmaz

Yeni eve taşınınca bunu deneyimleyen var ise bana tecrübelerini ve yapmam gereken bir şey varsa seve seve dinlerim

Şimdiden yorum yazan herkese teşekkürler.

** Ben kıt aklımla taşınınca tasması ile yeni evin çevresinde alt üst sokakta ve yakın caddesinde bir 10-15 gün salmadan gezdireyim diye düşünüyorum,Güzelce gezdirip doğru eve :)

Can dostları ile mutlu kalın

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
İlk zamanlar yerini yadırgaması ve korkması oldukça normal, öncelikle kendinizi buna hazırlamalısınız. İlk haftalar yalnızca evde dolaşıp evi keşfetmesini sağlayın, bu şekilde hem eve alışır hem de camdan bakarken sokağı tanımış olur. İlk zamanlar tasma kullanmanız çok mantıklı olur. Bu şekilde sokaktaki kedileri ve gideceği yerleri öğrenmiş olur. Umarım çabucak alışır yeni evine :)

leydi_minnoş

Hayvansever
Kopek Dostu
İlk zamanlar yerini yadırgaması ve korkması oldukça normal, öncelikle kendinizi buna hazırlamalısınız. İlk haftalar yalnızca evde dolaşıp evi keşfetmesini sağlayın, bu şekilde hem eve alışır hem de camdan bakarken sokağı tanımış olur. İlk zamanlar tasma kullanmanız çok mantıklı olur. Bu şekilde sokaktaki kedileri ve gideceği yerleri öğrenmiş olur. Umarım çabucak alışır yeni evine :)

Teşekkürler

1 kez kaybolduğunda aklım gitmişti bi daha o durumu yaşamak istemem.sokağa alışkın olduğu için her gün dışarda gezip gelmek istiyo kereta :)

mırmır

Hayvansever
Kedi Dostu
işiniz zor ben daha önce 8 katta oturuyordum öle bir sorunum yok şimdi giriş kat bir eve taşındım ve kedim evden kaçmaya alıştı bahçeye çıkıyor bahçede oynuyor dedim sorun yok bu sefer sokağa çıkmaya başladı ve bir düşman edindi kendine :) sürekli kavga ediyorlar korkuyorum evde bile bazen tasma takıyorum

leydi_minnoş

Hayvansever
Kopek Dostu
işiniz zor ben daha önce 8 katta oturuyordum öle bir sorunum yok şimdi giriş kat bir eve taşındım ve kedim evden kaçmaya alıştı bahçeye çıkıyor bahçede oynuyor dedim sorun yok bu sefer sokağa çıkmaya başladı ve bir düşman edindi kendine :) sürekli kavga ediyorlar korkuyorum evde bile bazen tasma takıyorum

benim kızım sokakta büyüdüğü için alışkın,, sabahları özellikle evde durmak istemiyor hava sıcak olursa eve geri geliyor ama ayrı bir çevreye uyum sağlar mı korkum o
kendini tutturmuyor ama biri beğenip çalar diyede korkuyorum TASMA ya karşı olduğum için boynunda tasması da yok
ama bir süre mecbur tasma ( ad- telefon ) takıcam galiba

sizinde işiniz zormuş :) sırf bu yüzden emekli olunca müstakil bir ev ve bahçeli sakin bir kasabaya gidicem

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kediniz çipli değilse mutlaka çip taktırmanızı öneririm. Kaybolması durumunda işinize yarayacaktır.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@leydi_minnoş, mikrocipler 2021den sonra zorunlu hale gelecek zaten. Biz taktırdık kışın. Hiç acısı vs yok anında takılıyor o çip. Kedi hissetmiyor bile.

leydi_minnoş

Hayvansever
Kopek Dostu
@leydi_minnoş, mikrocipler 2021den sonra zorunlu hale gelecek zaten. Biz taktırdık kışın. Hiç acısı vs yok anında takılıyor o çip. Kedi hissetmiyor bile.

Evet bende istiyorum
Toplumda bunun bilinci şu an yok çoğunda yani bulduğu candostunu veterinere götürüp çip varmı bi baktırayım diyen binde 1 sanırım
Bilinçlendikçe çok faydalı olacağına inanıyorum