Kedim Bilerek Halıya Pisliyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

pismankullanici

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedim dün tuvaletini kendi tuvaletinin önündeki halıya bıraktı laf etmedim 1 keredir bir şey olmaz dedim sonra halıya bir kez daha yaptı temizledim bu gün uyandim başımda miyavliyordu ve kötü bir koku vardı her yere pislemişti ne yapmalıyım artık midem kaldırmıyor :(

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Evcil hayvan bakımı sorumluluk ve sabır isteyen bir durumdur. Bu konuda bilginiz ve gerekli araştırmanız yoksa sahiplenmenizi önermiyorum.

Kediler için tuvalet eğitimi yazımızı inceleyebilirsiniz: Kedilere Tuvalet Eğitimi - Temel Bakım

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu durumun çeşitli sebeleri var. Kedilerde genelde tuvalet eğitimi sıkıntısı yaşanmaz.

-Kedi kızgın olabilir, şiddet, odaya kapatma, ilgilenmeme, tersleme gibi durumlar yapılıyor ise nadir de olsa böyle inatlara girer.
-İsal gibi bir durum var ise zaten tutamaması ve veterinerlik bir konu olabilir.
-Kumunu az, fazla ya da pis bırakıyor olabilirsiniz. Düzenli temizlenmeyen kumlar ya da uzun süre üstüne ekleme yaparak kullandıgınız kumlar hijyenik olarak rahatsız ediyordur (kum değiştirme ya da kokulu kum kullanmama da önerebilirim)
-Kuma erişimi kısıtlanıyor, kapı kapalı oldugu için yapıyor olabilir. Köpekler gibi tuvaletini tutmaz kediler uzun süre.

Yukardaki sebeplerden birisi olabilir mi?