Kedim Çişini Farkli Yerlere Yapıyor??

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhaba, dişi bi kedim var, sokaktan sahipendigimiz için yaşını bilmiyorum. (Ama tahminimizce 1.5-2 yaşlarında) Kedim son zamanlarda sürekli farklı yerlere tuvaletini yapıyor. En başta küçük bir tuvaletimiz var ondaki halıya yapiyordu oraya girmesini yasakladık şimdi de banyomuzun içine yapiyor. Bunu şimdi fark ettim. Tuvaleti baya kirlendi ve kum siparişimiz daha gelmediği için temizleyemiyorum. Asla böyle yapmazdı. Kakasını tuvaletine yapıyor ama. Herhangi bir hastalık vb bir şey belirtisi değildir değil mi? Başka bir kedimle paylaşıyor tuvaletini onunla alakası olacağını da sanmıyorum ama... Lütfen yardım edin, bir fikir verin. Evde başka yerlere yapmasından korkuyorum annem çok kızar oyle bir şey olursa... Şimdiden teşekkürler.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
kısır mı diyeceğim ama dişi kediler pek kızgınlıkta vs. bunları yapmaz.

Kedinin dışkısını yaptıgı yerlere sirke fısfıslayın yanascagını sanmıyorum.

ancak pis kum , bayat mama gibi şeylerden dolayı size kızıp yapıyor da olabilir, bunlardan birisi etken ise alıskanlıga döner kum kabından uzaklaşır.

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
kısır mı diyeceğim ama dişi kediler pek kızgınlıkta vs. bunları yapmaz.

Kedinin dışkısını yaptıgı yerlere sirke fısfıslayın yanascagını sanmıyorum.

ancak pis kum , bayat mama gibi şeylerden dolayı size kızıp yapıyor da olabilir, bunlardan birisi etken ise alıskanlıga döner kum kabından uzaklaşır.
Dün kumumuz geldi, hemen değiştirdim bir kere yapti çişini, inşallah kumu kirli olduğu için yapmamıştır. Mamasını 10 kglik alıyorum genelde ve şuan bitti zaten yaklaşık 6-7 ay dayanıyor. Yeri gelmişken sorayım. 20 kglik mama alsam bayatlar mi acaba? Cevabınız için çok çok teşekkür ederim.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Dün kumumuz geldi, hemen değiştirdim bir kere yapti çişini, inşallah kumu kirli olduğu için yapmamıştır. Mamasını 10 kglik alıyorum genelde ve şuan bitti zaten yaklaşık 6-7 ay dayanıyor. Yeri gelmişken sorayım. 20 kglik mama alsam bayatlar mi acaba? Cevabınız için çok çok teşekkür ederim.

ben 20 lik alıyorum ama 2 kedi var bende.

Bir tane 5 kiloluk kilitli leğen gibi birşey aldım. mamayı acıyorum içine 1-2 aylık mamayı dolduruyorum sonra mamanın havasını iyice boşaltıp kapatıyorum. 2 ay o paket hiç acılmıyor.

ayrıca 10 günlük mamayı alacak şekilde kücük kapaklı birşey aldım.

yani 20 kiloluk mamayı bitene kadar sadece 3 kere acıyorum, 5 kiloluk ayırdıgım mamayı da 10 günde bir acıyorum.

böylece oldukca taze kalıyor.

ama tek kedi zaten ayda 1.5 kilo civarı mama yerse 1 seneden fazla sürede illa ki bayatlar.