Kedim aniden ciglik atip hareketsiz bir sekilde idrarini birakti

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

gorkemcan23

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese merhabalar

Bugun kedim bir an ciglik atti yan odadan gelince kendisini yerde yatik hareketsiz donuk bir sekilde ciglik atiyordu. ben mudahele etmeye calisinca idrarini bir an bosaltigini gordum. Kedimi ilk kez o halde gordum birseyden korktugu icin idrarini biraktigini dusunuyorum normalde eve hic idrarini yapmaz. sanki sok yada kriz gecirircesine bir haldeydi daha sonra ayaga kalkmaya calisti ve bize tuylerini kabartip hirladigini gordum biraz yalpalayip tekrar eski haline döndu. Kedim normalde cok sesiz ve sakin bir hayvan boyle bir durum yasayan varmi hic

Mavbon2

Hayvansever
Kus Dostu
Herkese merhabalar

Bugun kedim bir an ciglik atti yan odadan gelince kendisini yerde yatik hareketsiz donuk bir sekilde ciglik atiyordu. ben mudahele etmeye calisinca idrarini bir an bosaltigini gordum. Kedimi ilk kez o halde gordum birseyden korktugu icin idrarini biraktigini dusunuyorum normalde eve hic idrarini yapmaz. sanki sok yada kriz gecirircesine bir haldeydi daha sonra ayaga kalkmaya calisti ve bize tuylerini kabartip hirladigini gordum biraz yalpalayip tekrar eski haline döndu. Kedim normalde cok sesiz ve sakin bir hayvan boyle bir durum yasayan varmi hic
Yani ben yaşamadım ama bence şey olabilir hani kediler bizim görmediğimiz şeyleri görüyor ya cin gibi mesela kediler onları gördüğünde huzursuz olurlar belki o sebepten dolayı olmuş olabilir diye düşünüyorum ben ama tabi idrarını yapması konusunda bişey diyemıyorum

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@gorkemcan23, veterinerine götürebilirsiniz bir muayene ettirin. Kediniz dişi mi erkek mi bir de kısır mi? Kısır değilse belki kızgınlık olabilir. Ya da dışarda gordugu bir şeyden korkmuş da olabilir.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yeniden yaşanacak mı diye mutlaka gözlem altında tutun. Olay anını tam olarak bilmediğimden kesin bir yorum yapmak mümkün değil ancak kriz geçirmişse önemli bir hastalığın habercisi olabilir. Yerde yatarken titriyor muydu?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
uyuyor olabilir mi?

benım kedimde rüyasında konusuyor, eğer uyandırırsak bizi ısırmaya kalkıyor.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim kedim uyurken titriyor :D Bence bir hastalığın habercisi olabilir.

gorkemcan23

Hayvansever
Kedi Dostu
Yeniden yaşanacak mı diye mutlaka gözlem altında tutun. Olay anını tam olarak bilmediğimden kesin bir yorum yapmak mümkün değil ancak kriz geçirmişse önemli bir hastalığın habercisi olabilir. Yerde

uyuyor olabilir mi?

benım kedimde rüyasında konusuyor, eğer uyandırırsak bizi ısırmaya kalkıyor.
Uykuda degildi hic gitmedigi bir yerde kitlenmis bir pozisyonda bagiriyordu yanina geldigim zamanda idrarini birakti tuylerini kabarti o an birseyden cok korktu. Kedimin durumu su an iyi cok uysal ve sakin bir kedi onu bu aralar yanliz birakmiyorum gozlem altonfayim 3 tane kedim var hayatimda ilk defa boyle birsey yasadim
Yani ben yaşamadım ama bence şey olabilir hani kediler bizim görmediğimiz şeyleri görüyor ya cin gibi mesela kediler onları gördüğünde huzursuz olurlar belki o sebepten dolayı olmuş olabilir diye düşünüyorum ben ama tabi idrarını yapması konusunda bişey diyemıyorum
Idrarini yapmasi sanki o anki korkudan kaslarini salip idrarini tutamamasi gibi bir olaydi. kedimin gecmis bir saglik sorunu yok beslenmesi gayet iyi bana da birkac kisi bu durumdan bahsetti ne kadar dogru bilemiyorum arada ayetel kursi okuyorum yavruma 3 kedim arasinda en mâsumu o 😊
@gorkemcan23, veterinerine götürebilirsiniz bir muayene ettirin. Kediniz dişi mi erkek mi bir de kısır mi? Kısır değilse belki kızgınlık olabilir. Ya da dışarda gordugu bir şeyden korkmuş da olabilir.
Olaydan 5 6 dakika eski haline geldi beslenmesi, tuvaletini yapmasi gayet iyi ama bir kan tahlili yapilmasi gerekecek

Son düzenleme:

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
@yunuscelik, bizim şu ana kadar beslediğimiz tüm kediler uyurken titriyordu. Sanki kasları seğiriyor gibi, nedenini ne acaba 🤔