Kedi Maması Önerisi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Nurcan

Hayvansever
Royal canin baby cat ile başlayıp royal canin kitten ve proplan kitten kullandım. Hepsinden memnun kaldım. 1 yaşından sonra royal canin fit32 kullandım. Gerçekten fit yaptı kedimi vazgeçtim. Proplanla topladım. Daha sonra lavital denedim onu da çok severek yedi. Nd bizimkine ağır geldi kusunca kestim. Şuan hamile hep royal canin kitten ile besledim fakat ocağımıza incir ağacı dikmeye başlayınca geçen hafta denemek amacıyla temizmamadan bonacibo kitten söyledim. Yüzüne bakmadı yine royal canin kittena devam ediyoruz denemeden almayın derim. Denemek için sitesinden sadece kargo ücreti ödeyerek numune mama isteyebiliyorsunuz.
Teşekkür ederim🤗

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Royal canin baby cat ile başlayıp royal canin kitten ve proplan kitten kullandım. Hepsinden memnun kaldım. 1 yaşından sonra royal canin fit32 kullandım. Gerçekten fit yaptı kedimi vazgeçtim. Proplanla topladım. Daha sonra lavital denedim onu da çok severek yedi. Nd bizimkine ağır geldi kusunca kestim. Şuan hamile hep royal canin kitten ile besledim fakat ocağımıza incir ağacı dikmeye başlayınca geçen hafta denemek amacıyla temizmamadan bonacibo kitten söyledim. Yüzüne bakmadı yine royal canin kittena devam ediyoruz denemeden almayın derim. Denemek için sitesinden sadece kargo ücreti ödeyerek numune mama isteyebiliyorsunuz.
Royal canin'in bağımlılık yapma gibi bir olayı var. Bonaciboyu da tavsiye etmem ama royal canin'i fazla yedirmeyin derim ben

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Royal canin'in bağımlılık yapma gibi bir olayı var. Bonaciboyu da tavsiye etmem ama royal canin'i fazla yedirmeyin derim ben
Normalde proplan somonludan memnunuz. Nd falan bizimkine ağır geliyor. Royal'i şuan hamile olduğu için yediriyorum. Emzirme dönemindede baby cat kullanmayı düşünüyorum. Aromadan ve yağlı bir mama olmasından dolayı bağımlılık yaptığı konusuna kesinlikle katılıyorum.

destanhbf

Hayvansever
reflex deneyebilirsiniz. tavsiye ederim. bonacibo dan içerik olarak daha iyidir. en azından royal canin yemesede o kadar alt seviye bir mama vermeyin derim. bol mırıltılı günler dilerim

Menarertunc

Hayvansever
Kopek Dostu
ND güzel baya. Eğer alamazsaniz bütçe uymazsa matissa var o da Nd ile ayni firma yapıyo. Gayet iyi. Bi de Brit care tavsiye edebilirim

bowie

Hayvansever
Kedi Dostu
çok iyi mama demedim zaten. orta çıta mamalar diye belirttim. ha unutmadan dipnot ekleyeceğim. mitoya 12* tl vermektense. git wiskas al 150 tl ye daha iyi. en azından böbrek rahatsızlığına sebep olmaz kedilerde.
Bonacibo iyi değil,evet, ben de kullanmıyorum ama Whiskas'dan da iyi olduğunu düşünüyorum... Goody, Whiskas, Bonnie vs. markette satılan mamalar kedi mamaları içinde en kötü olanları.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bonacibo iyi değil,evet, ben de kullanmıyorum ama Whiskas'dan da iyi olduğunu düşünüyorum... Goody, Whiskas, Bonnie vs. markette satılan mamalar kedi mamaları içinde en kötü olanları.
Ben whiskas'ın sanıldığından çok daha bir nama olduğunu düşünüyorum. Türkiye hariç çoğu ülke whiskası severek tavsiye ediyor. Tavsiye edilecek kadar kaliteli bir mama olmasa da hiç alınmayacak kadar kötü bir mama da değil. Bahsettiğiniz diğer mamalar alınamayacak kadar kötü ama.

bowie

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben whiskas'ın sanıldığından çok daha bir nama olduğunu düşünüyorum. Türkiye hariç çoğu ülke whiskası severek tavsiye ediyor. Tavsiye edilecek kadar kaliteli bir mama olmasa da hiç alınmayacak kadar kötü bir mama da değil. Bahsettiğiniz diğer mamalar alınamayacak kadar kötü ama.
Düşük segmenti pek bilemiyorum yine dediğim gibi, yavrumun ilk maması Bonacibo'ydu ama bir-iki hafta sonra Royal'e geçip onu sokaktakilere vermeye başlamıştım. Aşırı bir deneyimim de yok. Çevrembe hep bu şekilde duymuştum. Veterinerim iki mamadan da pek hoşlanmıyor, Bonacibo'dan kurtul demişti, hatta Felicia'yı falan(çok varmış beğenenleri, bilmiyorum) önermemişti bana pahalıya alamam mama dediğimde ve git internetten Cat Chow falan araştır o kadar kötü durumdaysan demişti. Kendisi Pro ve Hill's satıyordu. Ben Royal aldığımı söyleyince ona devam o zaman demişti. Şimdi de pahalı geliyor diye Proplan deneme pakedi aldım ama pişmanım, 10 kilolukta Nd ile ayrı fiyata geliyormuş, birkaç ay sonra Nd'ye geçeceğim gibi...

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Düşük segmenti pek bilemiyorum yine dediğim gibi, yavrumun ilk maması Bonacibo'ydu ama bir-iki hafta sonra Royal'e geçip onu sokaktakilere vermeye başlamıştım. Aşırı bir deneyimim de yok. Çevrembe hep bu şekilde duymuştum. Veterinerim iki mamadan da pek hoşlanmıyor, Bonacibo'dan kurtul demişti, hatta Felicia'yı falan(çok varmış beğenenleri, bilmiyorum) önermemişti bana pahalıya alamam mama dediğimde ve git internetten Cat Chow falan araştır o kadar kötü durumdaysan demişti. Kendisi Pro ve Hill's satıyordu. Ben Royal aldığımı söyleyince ona devam o zaman demişti. Şimdi de pahalı geliyor diye Proplan deneme pakedi aldım ama pişmanım, 10 kilolukta Nd ile ayrı fiyata geliyormuş, birkaç ay sonra Nd'ye geçeceğim gibi...
Hills'in satış stratejisi mamayı veterinere pazarlatmak. Olurda bir veteriner tavsiye ederse pek oralı olmayın derim :)

bowie

Hayvansever
Kedi Dostu
Hills'in satış stratejisi mamayı veterinere pazarlatmak. Olurda bir veteriner tavsiye ederse pek oralı olmayın derim :)
Kendindekilerden tavsiye etmedi daha, Royal'e devam demişti. Vetten hiç mama da almadım, İnternette hem daha ucuz hem taşımıyorum. :D Ama Hill's i iyi sanmıştım bu güne kadar. İnternette araştırırken falan...

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kendindekilerden tavsiye etmedi daha, Royal'e devam demişti. Vetten hiç mama da almadım, İnternette hem daha ucuz hem taşımıyorum. :D Ama Hill's i iyi sanmıştım bu güne kadar. İnternette araştırırken falan...
Ah keşke... Oluşturdukları algıyla kaliteleri öyle ters düşüyor ki! Kuru mama kandırmacası adlı belgeselde gerçek yüzlerini biraz olsun görebiliyoruz.

bowie

Hayvansever
Kedi Dostu
Ah keşke... Oluşturdukları algıyla kaliteleri öyle ters düşüyor ki! Kuru mama kandırmacası adlı belgeselde gerçek yüzlerini biraz olsun görebiliyoruz.
Denk geldim ona... Hatta çiğ besleme postunu da okudum. Aslında gerçek et vermek daha ucuza bile geliyor ama parazit yapar mı diye biraz düşündüm. Kedi konusunda da biraz cahilim açıkçası, 3 aydır kediyle yaşıyorum henüz, o da ben planlamazken kendini zorla davet ettirince oldu. Şimdilik kuru mama yiyecek sanırım. Proplanı denemek için birazcık almış ve yarım kilosunu royalin yarımıyla karıştırmış bulundum, bari kısırlaşana kadar yedireyim dedim de çok mu kötü acaba? Kısırdan sonra direkt Nd'ye geçme planım var keza... Öncesinde fiyattan ötürü tahılsızı alamasam da en azından düşük tahıllıyla başlarım belki.

Son düzenleme:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Denk geldim ona... Hatta çiğ besleme postunu da okudum. Aslında gerçek et vermek daha ucuza bile geliyor ama parazit yapar mı diye biraz düşündüm. Kedi konusunda da biraz cahilim açıkçası, 3 aydır kediyle yaşıyorum henüz, o da ben planlamazken kendini zorla davet ettirince oldu. Şimdilik kuru mama yiyecek sanırım. Proplanı denemek için birazcık almış ve yarım kilosunu royalin yarımıyla karıştırmış bulundum, bari kısırlaşana kadar yedireyim dedim de çok mu kötü acaba? Kısırdan sorna direkt Nd'ye geçme planım var keza... Öncesinde fiyattan ötürü tahılsızı alamasam da en azından düşük tahıllıyla başlarım belki.
Proplanla devam edebilirsiniz

Aminebusra

Hayvansever
Kedi Dostu
Biz internet sitesi tanıtımı yasak Dan alıyoruz memnunuz