Hamile Kedi Tekrar Kızgınlığa Girer Mi?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ozcansandıkcı

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar benim dişi kedim bu ayın 9unda kızgınlığa girdi, aynı evde bulunan erkek kedimle çiftleştiler ve kızgınlık 3 gün sürdü kızgınlık süresince hep çiftleştiler ve gebe kaldığından emin oldum :) yalnız bugün fark ettimki tekrar kızgınlığa girmiş ve yine çiftleşmeye başladılar. Bu durum normal mi? yardımcı olursanız sevinirim.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bildiğim kadarıyla hamile kedi kızgınliga girmez fakat kızgınlık sırasında hamile kaldıysa kızgınlık normal süresini tamamlayıncaya kadar devam eder.

Eğer kızgınlık tamamen bitip tekrar girdi ise kedinizin hamile olduğunu sanmıyorum. Ya da kızgınlığı bitmedi, sakinleşip tekrar yükseldi.

ozcansandıkcı

Hayvansever
Kedi Dostu
Belirgin bi farklılık olmasada hafif bi kilo artışı var ve meme uçları belirginleşmeye başladı biraz daha sakinlik var üzerinde ama emin olamıyorum maalesef

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Nadir de olsa bazı kedilerin kızgınlığı 20 25 gün sürebiliyor.
Klasik kızgınlık hareketleri bitince tamamen bitti diye düşünüyoruz ama sonra tekrar o hareketlere dönüyor.
Kediniz hamile olabilir. Yukarda dediğime göre uzum süren bir kızgınliga girmiş bu nedenle bu durum yaşanıyor olabilir.

Ancak canlılar farklıdır, heryerde hamile kedi kızgınliga girmez denilse de eminim istisnalar da olabilir